سلحشوری: ترس از آبرو باعث کتمان تجاوز نشود
۷۹۸۶۵۰
۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۷
۸۱۵۵ 
عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه ترس از آبرو نباید باعث شود قربانیان مساله تجاوز را کتمان کنند، گفت: آموزش‌های لازم باید از طریق مشاوران کودکان به خانواده‌ها ارائه و سپس خانواده‌ها آن‌ها را به کودکان آموزش دهند.

خانه ملت: پروانه سلحشوری با بیان اینکه در اغلب کشور‌ها با مساله تجاوز مواجه هستیم، اما نوع مواجهه با چنین حوادثی متفاوت است، گفت: نوع نگرش جامعه به مساله تجاوز باید تغییر یابد و اصلاح شود و شرایط جامعه نباید به گونه‌ای باشد که جای قربانی با فرد متجاوز عوض شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه ترس از آبرو نباید باعث شود قربانیان مساله تجاوز را کتمان کنند، افزود: برای جلوگیری از سوء استفاده متجاوزان و افزایش قربانیان باید افراد به سکوت خود پایان دهند و این مساله را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنند.

سلحشوری:ترس از آبرو باعث کتمان مساله تجاوز نشود

وی با تاکید بر ضرورت آموزش خودمراقبتی به کودکان و دانش آموزان، ادامه داد: آموزش و آگاهی بخشی و اصلاح نگرش اجتماعی نسبت به آموزش‌های جنسی به کودکان و نوجوانان باید مورد توجه قرار گیرد.

آگاهی خانواده‌ها و فرزندان از مساله تجاوز بایدافزایش و موضوع مراقبت از کودکان و نوجوانان جدی گرفته شود

سلحشوری با بیان اینکه آموزش‌های لازم و جنسی باید از طریق مشاوران کودکان به خانواده‌ها ارائه و سپس خانواده‌ها آن‌ها را به کودکان آموزش دهند، تصریح کرد: باید آگاهی خانواده‌ها و فرزندان از مساله تجاوز افزایش و موضوع مراقبت از کودکان و نوجوانان جدی گرفته شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش نقش موثر و حائزاهمیتی جهت آگاهی بخشی و توانمندسازی دانش آموزان در مسائل مختلف از جمله مسائل جنسی دارد، گفت: تشکیل کلاس‌های فوق برنامه برای دانش آموزان و خانواده آن‌ها باید در دستور کار آموزش و پرورش قرار گیرد البته آموزش از طرف خانواده‌ها بسیار مهمتر از آموزش از طریق آموزش و پرورش است.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه در لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان مجازات‌هایی برای مجرمان در نظر گرفته شده، گفت: همچنان تناسب چندانی میان جرم انجام شده و مجازات وجود ندارد و بهتر بود برخورد‌های قانونی شدیدتر تعیین می‌شد هر چند حقوقدان‌هایی که در رابطه با تدوین این لایحه همکاری داشتند میزان مجازات را متناسب تشخیص دادند.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1397/08/28
قابل اعتناد نیستید متولیان اخبارداغ
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1397/08/28
آدم بزرگت روشدن نمیشه بگن بچه ها میگن؟
Iran, Islamic Republic of
17:35 - 1397/08/28
مهمترین عامل در این موضوع خانواده است .با توجه به جامعه دینی و حساسیت دین اسلام در این مورد.
Iran, Islamic Republic of
08:08 - 1397/08/29
باز این ابراز عقیده کرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج