۱۰ مورد از عجیب‌ترین تحقیقات پزشکی
۷۹۸۹۶۱
۰۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
۱۰۰۷۷
تحقیقات پزشکی می‌تواند به دستاورد‌های بزرگی منتهی شود که قادر است جان میلیون‌ها انسان را نجات دهد، اما در این بین برخی از پژوهش‌های این حوزه به نظر عجیب و غیر متعارف می‌نماید. در این نوشتار به ۱۰ مورد از عجیب‌ترین تحقیقات خواهیم پرداخت.

وبسایت گجت نیوز: تحقیقات پزشکی می‌تواند به دستاورد‌های بزرگی منتهی شود که قادر است جان میلیون‌ها انسان را نجات دهد، اما در این بین برخی از پژوهش‌های این حوزه به نظر عجیب و غیر متعارف می‌نماید. در این نوشتار به ۱۰ مورد از عجیب‌ترین تحقیقات خواهیم پرداخت.
ادبیات پزشکی با مطالعات عجیب و غریب و عجیب‌ترین تحقیقات پزشکی پر شده است که قطعا هرگز در دنیای امروز انجام نخواهد شد. بطور مثال نیکولا مینویچی، دانشمند رومانیایی، که در اوایل دهه ۱۹۰۰ بسیار تمایل داشت تا احساس یک فرد در زمان دار زدن را درک کند؛ بنابراین او خود را به دار آویخت آن هم بیشتر از یکبار. البته او دستیارانی داشت که قبل از اینکه این دانشمند کشته شود او را از دار جدا می‌کردند. مطالعات پزشکی هنوز هم می‌تواند بسیار عجیب و غریب باشد. در ادامه ۱۰ مورد از عجیب‌ترین تحقیقات پزشکی مطرح شده است که خواندن آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود.


۱. آزمایش مقایسه تاثیرات مخرب مستی و تماس تلفنی در زمان رانندگی

۱۰ مورد از عجیب‌ترین تحقیقات پزشکی

یکی از عجیب‌ترین تحقیقات پزشکی که به آن خواهیم پرداخت در خصوص مقایسه تاثیرات منفی مست شدن با الکل و یا صحبت کردن با تلفن همراه در زمان رانندگی است. نتایج این پژوهش نشان داد که تاثیرات منفی صحبت کردن با تلفن همراه در زمان رانندگی و احتمال وقوع تصادف در این زمان بسیار بیشتر از زمانیست که یک راننده در حالت مستی به رانندگی می‌پردازد.


۲. آزمایش تزریق اسپرم به داخل پوست یک زن

۱۰ مورد از عجیب‌ترین تحقیقات پزشکی

یکی از عجیب‌ترین واکنش‌هایی که در زمان مقاربت به انسان دست می‌دهد مربوط به یک زن بریتانیایی است. وی که به نوعی دانه روغنی موسوم به گردوی برزیلی حساسیت داشت در حالی با شریک زندگی خود مقاربت کرد که همسرش چند ساعت قبل مبادرت به خوردن این نوع از گردو کرده بود. همسر این زن قبل از برقراری تماس فیزیکی مبادرت به زدن مسواک کرده و حتی ناخن‌های خود را هم شسته بود، اما در زمان مقاربت زن دچار علائم ناشی از مصرف گردوی برزیلی می‌شود. پزشکان با تزریق اسپرم مرد به زیر پوست زن دریافتند که پروتئین‌های موجود در دانه گردوی برزیلی وارد اسپرم مرد شده و پس از مقاربت به بدن زن منتقل شده و وی را دچار مشکل کرده است. این دو پس از این آزمایش از هم جدا شدند.


۳. آزمایش بر وی دست اجساد برای پاسخ به یک سوال

۱۰ مورد از عجیب‌ترین تحقیقات پزشکی

در مقایسه با میمونها، پنجه انسان و انگشتانش کوچکتر است، اما انگشت شست انسان بزرگتر است. دانشمندان معتقد بودند این ویژگی به آن خاطر است تا انسان با مهارت بیشتری با ابزرا‌های مختلف کار کند و همچنین بتواند مشت محکمی را برای مبارزه شکل دهد. به همین منظور دانشمندان تحقیقاتی را با استفاده از مشت اجساد ترتیب دادند. نتایج تحقیقات نشان داد قرار گرفتن انگشت شست بر روی مشت باعث شکل دادن به یک مشت محکم می‌شود تا کارایی دست در مبارزه تا حدود ۵۵ درصد افزایش یابد. برخی از دانشمندان معتقدند این نظریه درست نیست، زیرا اگر تکامل دست انسان را برای مبارزه تغییر شکل می‌داد باید از شکل گیری این همه استخوان‌های شکننده در دست جلوگیری می‌کرد.


۴. داوطلبانی که خون بدن خود را نوشیدند

۱۰ مورد از عجیب‌ترین تحقیقات پزشکی

در آزمایش به عمل آمده در آمریکا، داوطلبان مبادرت به نوشیدن خون خود کردند. هدف از این اقدام شناخت بهتر از نشانه‌های بیماری‌های التهابی گوارشی بود. هر یک از دواطلبان ۱۰۰ میلیمتر از خون خود را نوشیدند.


۵. انجام کلوناسکوپی به صورت شخصی

۱۰ مورد از عجیب‌ترین تحقیقات پزشکی

یک دانشمند ژاپنی در اقدامی عجیب و برای چندین بار عمل کلوناسکوپی را بر روی خود انجام می‌دهد و به مشاهده قسمت‌های داخلی روده بزرگ می‌پردازد. وی با این کار می‌خواست ثابت کند که کلوناسکوپی درد ندارد و نباید از آن ترسید. هوریوچی در طی دو ماه برای ۴ مرتبه مبادرت به انجام عمل کلوناسکوپی بر روی خود نمود.


۶. پوشیدن زیرشلواری خیس

۱۰ مورد از عجیب‌ترین تحقیقات پزشکی

نتایج یک تحقیق نشان داد پوشیدن زیر شلواری خیس آن هم در هوای سرد احساس بسیار ناخوشایندی به همراه خواهد داشت، اما از همه مهمتر اینکه پوشیدن لباس خیس احساس ناخوشایند نسبت به سرما را چندین برابر خواهد کرد و بر این اساس انسان‌ها باید در هوای سرد به هیچ عنوان لباس نم دار و یا خیس نپوشند.


۷. آزمایش وارد کردن کرم به داخل گوش

۱۰ مورد از عجیب‌ترین تحقیقات پزشکی

نوعی از کرم وجود دارد که با ورود به داخل گوش حیوانات منجر به شکل گیری عفونت می‌شود، اما اگر وارد گوش انسان شود چه اتفاقی می‌افتد؟ رابرت لوپز پژوهشگری بود که عامدانه این کرم‌ها را در گوش خود قرار داد. به محض ورود کرم به داخل گوش، رابرت احساس خارش عجیبی در گوش خود می‌کرد، اما هر چه کرم به پرده گوش نزدیکتر می‌شد احساس خارش بیشتر می‌شد. در نهایت گوش رابرت عفونت کرد و تا یک ماه بهبود پیدا نکرد.


۸. جذب نیکوتین از طریق پوست

۱۰ مورد از عجیب‌ترین تحقیقات پزشکی

هم نشینی با افراد سیگاری باعث می‌شود تا نیکوتین جذب لباس و در نهایت جذب پوست شما شود. میزان نیکوتین جذب شده در این حالت موضوع یک تحقیق است. تا قبل از این پژوهش دانشمندان تصور می‌کردند که پوست مانع بزرگی در ورود نیکوتین به بدن است، اما در کمال ناباوری مشخص شد جذب نیکوتین از طریق پوست در افرادی که به مدت طولانی در معرض دود سیگار قرار دارند به اندازه جذب نیکوتین در افراد سیگاری است! با این وجود، افرادی که در معرض دود سیگای هستند با گرفتن دوش و یا تعویض لباس قادر خواهند بود میزان جذب نیکوتین را کاهش دهند.


۹. بوسیدن و انتقال DNA

بوسیدن سرنخ‌هایی از خود به جای می‌گذارد. در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد که بوسیدن منجر به انتقال DNA به داخل بزاق طرف مقابل می‌شود و تا ۱۰ دقیقه در آنجا می‌ماند. البته در مواردی هم مشاهده شده است که رد پای DNA در بزاق طرف مقابل تا ۱ دقیقه هم دوام می‌آورد. این موضوع می‌تواند در کشف پرونده‌های جنایی نقش مهمی بازی کند.


۱۰. نیش خوردن تمامی بدن با نیش زنبور

۱۰ مورد از عجیب‌ترین تحقیقات پزشکی

وقتی زنبور شما را نیش می‌زند، بسیار دردناک خواهد بود، اما برای یکی از پژوهشگران این سوال پیش آمده بود که کدام قسمت بدن در صورت تماس با نیش زنبور بیشترین درد را حس می‌کند. مایکل اسمیت دریافت که نیش زنبور در بخش‌هایی از بدن درد بیشتری را ایجاد می‌کند. اسمیت طی ۳۸ روز خود را در معرض نیش زنبور قرار داد تا او را از سر تا پا نیش بزند. وی در پایان دریافت که سه قسمت بدن شامل سوراخ بینی، لب بالایی و آلت تناسلی بیشترین درد را از نیش زنبور متحمل خواهد شد.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1397/09/02
به اینا میگین پزشک؟
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1397/09/02
بیشترشون جالب بودن،مرسی
Iran, Islamic Republic of
22:00 - 1397/09/02
خخخخ
مورد ۹ kissing میشه لب گرفتن یا بوسه لب به لب
عکسش هم که نذاشتید
United States
11:49 - 1397/09/03
خیلی زشت بود بعضی مواردش
Iran, Islamic Republic of
04:55 - 1397/09/05
باورم نمیشه یکی بیاد یه زنبور رو بزاره رو آلت تناسولیش و منتظر باشه نبش بخوره ،شما تصور کنید؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج