روحانی، دو لایحه را به مجلس ارسال کرد
۷۹۹۴۷۳
۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۹
۸۴۸۷ 
رئیس جمهور لوایح «اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» و «موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری هند به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی درمورد مالیات‌های بر درآمد به انضمام پروتکل الحاقی» را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال نمود.

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، لوایح «اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» -مصوب جلسه 13 آبان 1397 هیئت وزیران- و «موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری هند به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی درمورد مالیات‌های بر درآمد به انضمام پروتکل الحاقی»–مصوب جلسه ششم آبان 1397 هیئت دولت – که به ترتیب از سوی وزارت خانه های تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی و امور اقتصادی و دارایی پیشنهاد شده بودند جهت سیر مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

گفتنی است طبق قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی - مصوب 1385- فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی که در ایران متولد شده یا حداکثر تا یکسال پس از تصویب این قانون در ایران متولد می‏ شوند، می‏ توانند بعد از رسیدن به سن هجده سالگی تحت شرایطی به تابعیت ایران درآیند.

از آنجایی که قانون مذکور در خصوص وضعیت فرزندان زیر 18 سال سکوت اختیار کرده و با عنایت به اینکه بر اساس برآوردهای اولیه تا سال 1394، حدود 150 هزار زن ایرانی با اتباع خارجی ساکن ایران ازدواج کرده و حاصل این ازدواج ‏ها حدود بیش از 500 هزار کودک فاقد هویت رسمی می‏ باشد وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد نمود تا «اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» در فرآیند رسیدگی قرار گیرد تا بر مبنای آن زمینه برخورداری این افراد از حقوق شهروندی فراهم شود.

همچنین با عنایت به ضرورت گسترش همکاری‌های اقتصادی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری هند،‌ «لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری هند به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی درمورد مالیات‌های بر درآمد به انضمام پروتکل الحاقی» به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی در دستور کار هیئت دولت قرار گرفت.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1397/08/30
آقای روحانی افغانیهای که غیر قانونی به ایران امده اند وغیر قانونی ازدواج کرده‌اند ولی قانونی مقیم می شوند. خدایا ما نمی پسندیم و راضی به این خیانت برای نسل آینده نیستیم تو را قسم به حسین مظلوم. شما نگذار این خیانت در کشور اتفاق بیفتد
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1397/08/30
دارند واسه افغانها قانون میذارن
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1397/09/01
افای روحانی خواهشا دبگه ابن کاره اشتباه نکنید ایران را از این بدبختتر نکن برن گشور خودشون تابیعت بگیرن غلط کردن که اینجا تابعیت بگیرن. ما مردمان ایران به هیچ وجه راصی به این کار نیستیم گشورمون به هیچ انجوی نمیدیم. عمرا.
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1397/09/01
برن توشهرخودشون شهرپدریشون تابیعت بگیرن بیخود اینجا تابیعت بگیرن
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1397/09/01
لااقل به عنوان شهروند درجه دو بذاریدشون
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1397/09/01
یه سری هم که برادران کشور دوست عراق اومدن. اونهاروهم می خوان به نژاد ایرانی پیوند بزنن
Iran, Islamic Republic of
08:36 - 1397/09/01
یه سری هم برادران عراقی ازکشور دوست عراق اومدن. می خوان به نژاد ایرانی پیوند بزنن. از وقتی عراقی ها پاشون گذاشتن شهر های شمالی ایران وتابستان درسواحل شروع به قدم زدن واب تنی وافتاب گیری کردن. حمایتهای زیادی ازسوی ما موربن ساحل برای اونها انجام میگیره ودرحمایت کامل هستند. اونوقت همین مامورین ساحل بامسافر ایرانی رفتار ناپسند وخصمانه دارن. سالهاست جای دوست ودشمن عوض شده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج