واریز یک ماه از مطالبات کارگران هفت تپه تا فردا
۷۹۹۴۹۲
۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۷
۶۶۵۹ 
مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار از تعیین تکلیف مطالبات کارگران هفت تپه خبرداد وگفت:تا فردا حقوق یک ماه و تا۱۵آذر نیز حقوق دوم ازمطالبات معوق به حساب کارگران واریز می شود.

خبرگزاری مهر: کریم یاوری در گفتگو با خبرنگار ، درباره نتیجه سلسله جلسات امروز در خصوص رسیدگی به وضعیت کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت:صبح امروز جلسه شورای تامین شهرستان شوش برای بررسی وضعیت این شرکت برگزار شد و پس از آن تعداد ۳۰ نفر نمایندگان کارگران شرکت هفت تپه مهمترین مطالات خود را بیان کردند.

وی با اشاره به چهار مطالبه نمایندگان کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه افزود: اولین مطالبه آنها آزادی کراگران بازداشت شده بود که روز گذشته ۱۵ نفر از کارگران آزاد شدند و مابقی نیز با وعده دادستان شهرستان شوش در صورت نداشتن مشکل خاص آزاد خواهند شد.

مدیر کل حمایت از پایداری مشاغل وزارت کار دومین مطالبه کارگران این شرکت را پرداخت مطالبات معوق عنوان کرد و گفت: بی توجهی خریدار و سهامدار شرکت نسبت به وضعیت کارگران و در نهایت تقویت بخش مدیریتی این شرکت مطالبات مهم کارگران بود.

یاوری گفت: به احتمال بسیار زیاد تا پایان روز اداری فردا یک ماه و قطعا تا ۱۵ آذرماه حقوق ماه دوم از چهار ماه مطالبه کارگران پرداخت می شود. مطالبات دو ماه دیگر کارگران نیز پس از آن پرداخت خواهد شد.

این مقام مسئول در وزارت کار افزود: همچنین مطالباتی در خصوص اجرای طرح طبقه بندی مشاغل داشتند که دستور دادده شد بلافاصله نسبت به اجرای این طرح برای کارگران اقدام شود؛ همچنین دستور داده شد تشکل رسمی و قانونی برای کارگران از طریق اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به سرعت پیگیری شود تا یک تشکل رسمی داشته باشند و به نمایندگی از کارگران در جلسات و مجامع حضور پیدا کنند.

وی تاکید کرد: در نهایت در جمع کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه حضور پیدا کردیم حضور پیدا کردیم و از آنها خواستیم تا با حضور در شرکت تولید را از سر بگیرند تا شرکت از فردا چرخه فعالیت خود را آغاز کند.

بر اساس این گزارش، حدود ۵ هزار نفر از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه طی حدود سه هفته گذشته به دلیل مطالبات معوق دست به اعتراضات صنفی زده بودند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1397/08/30
رشوه میدن .. روحانی استعفااستعفا
Iran, Islamic Republic of
23:07 - 1397/08/30
خیلی زحمت میکشید خسته نباشید
Iran, Islamic Republic of
23:10 - 1397/08/30
بدبختها این همه طلبکارند اون وقت شما حقوق یکماه رو میخواین بدین؟؟؟؟
هیچ فکر کردین این بیچاره ها کلی قسط و قرض و بدهی دارند؟؟؟
اصلا شما فکر هم دارید؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
23:16 - 1397/08/30
فقط حقوق یک ماه؟؟؟ شرم کنید از مسلمانیتان
Germany
23:31 - 1397/08/30
بازنشسته دولتم حقوقی که میگیرم جوابگوی ده روز نمیشه خانواده این کارگرا چه زجری میکشند ۴ماه حقوق نگرفتند این یکماه چکارشون میکند
Germany
23:31 - 1397/08/30
بازنشسته دولتم حقوقی که میگیرم جوابگوی ده روز نمیشه خانواده این کارگرا چه زجری میکشند ۴ماه حقوق نگرفتند این یکماه چکارشون میکند
Australia
03:21 - 1397/09/01
بنده خداها الان باید خیی شاد باشند؟
Iran, Islamic Republic of
06:29 - 1397/09/01
به زور پول مردم را میدند ..
Iran, Islamic Republic of
07:38 - 1397/09/01
اگه خدارو قبول دارین دستمزدگارگرو باید به وقتش بریزین کارگرا واجبترن از هدیه دادن به این وآن
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1397/09/01
خیلی پستین دست شیطان رو از پشت بستین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج