نمكدان‌ را دست كم نگيريد
۷۹۹۵
۰۷ شهريور ۱۳۹۰ - ۱۲:۴۵
۲۳۷۵۸ 
نظافت منزل با نمک!
خيلي از مواد طبيعي خواص تميز‌كننده دارند و استفاده از آن‌ها هميشه بهتر است چون مواد شيميايي معمولا مضر هستند. براي استفاده از مواد طبيعي بايد خواص آن‌ها را درست بدانيد. مثلا نمك، بسيار ارزان بوده و بيشتر از آنچه فكر مي‌كنيد در نظافت مفيد است.
برترین مجله اینترنتی ایرانخيلي از مواد طبيعي خواص تميز‌كننده دارند و استفاده از آن‌ها هميشه بهتر است چون مواد شيميايي معمولا مضر هستند. براي استفاده از مواد طبيعي بايد خواص آن‌ها را درست بدانيد. مثلا نمك، بسيار ارزان بوده و بيشتر از آنچه فكر مي‌كنيد در نظافت مفيد است. از نمك براي تميز كردن اين‌ها استفاده كنيد:

  •   گل‌هاي مصنوعي:
تميز كردن گل‌هاي مصنوعي كار خيلي راحتي نيست. براي اين كار گل‌ها را در يك كيسه ريخته و روي آن‌ها نمك بريزيد.
در كيسه را ببنديد و آن را به هم بزنيد. نمك گرد و خاك و كثيفي گل‌ها را از بين خواهد برد.
  •   ظروف شيشه‌اي:
تميز كردن با سيم و اسكاچ اين ظروف را خراش مي‌دهد. براي از بين بردن لكه‌هاي خشن و سمج، مقداري نمك با كمي آب روي لكه‌ها بريزيد و بعد از مدتي بدون زحمت اضافه آن‌ها را پاك كنيد.
  •   قابلمه يا ماهي‌تابه چرب:
اگر آب به اندازه كافي براي از بين بردن چربي ظروف داغ نيست، روي چربي‌ها كمي نمك بريزيد. نمك چربي را به‌خودش مي‌گيرد و شستن ظروف را آسان مي‌كند.
  •   لكه‌هاي خشك شده روي گاز:
وقتي غذا روي گاز يا توي فر مي‌ريزد، تا وقتي گاز خنك شود خشك مي‌شود و به راحتي تميز نمي‌شود. براي تميز كردن اين لكه‌ها، همان موقع كه داغ هستند كمي نمك رويشان بريزيد. وقتي گاز خنك شد، اين لكه‌ها به‌راحتي و با يك اسفنج مرطوب پاك خواهند شد.
  •   لكه چاي يا قهوه روي ماگ:
كمي نمك روي يك ليموي نصف شده بريزيد و آن را روي لكه بماليد. لكه‌ها به راحتي پاك خواهند شد.
  •   كابينت يا ميز چوبي:
 روي لكه‌ها نمك بپاشيد. آن‌ها نرم و شكننده مي‌شوند و بعد از يك ساعت به راحتي مي‌توانيد آن‌ها را پاك كنيد. نمك چوب را خراب نخواهد كرد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:22 - 1390/06/10
عالی بود.مرسی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج