جولان موش‌ها در معابر عمومی تهران
۷۹۹۶۷۴
۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
۴۷۸۴
رئیس محیط زیست شهرتهران درباره رویت بیشتر موش‌ در سطح شهر تهران توضیحاتی ارائه داد.

خبرگزاری ایلنا: رئیس محیط زیست شهرتهران درباره رویت بیشتر موش‌ در سطح شهر تهران توضیحاتی ارائه داد.

محمدحسین بازگیر در پاسخ به این سوال که این‌ روزها موش‌ها بیشتر از گذشته در سطح شهر تهران رویت می‌شوند علت این مسئله چیست؟ گفت: علت این امر به نحوه مدیریت پسماند باز می‌گردد، وقتی در اختیار هر موجودی غذای کافی قرار داده شود و محیط مناسب برای آنها فراهم باشد قطعا جمعیت‌شان زیاد می‌شود و موش‌ها هم از این قاعده مستثنی نیستند.

وی با بیان اینکه در همه نقاط شهر پسماندها در کنار خیابان دیده می‌شوند که رها شده‌اند و این باعث ایجاد مشکل می‌شود، ادامه داد: البته تاکید می‌کنم اینکه این‌روزها موش‌ها بیشتر از گذشته در سطح شهر تهران و در کنار جوی‌ها دیده می‌شوند به دلیل افزایش تعداد آنها نیست و به این دلیل است که ما آنها را بیشتر می‌کنیم، البته شاید هم تعداد آنها زیاد شده باشد و باید از شهرداری پیگیری شود.

رئیس محیط زیست شهر تهران خاطرنشان کرد: سیستم فاضلاب شهری تهران مانند دیگر شهرهای بزرگ دنیا نیست، چراکه در شهرهایی مانند لندن سیستم فاضلاب متشکل از یک کانال خدمات‌رسانی است و در چند متری زیر زمین یک محوطه بزرگ وجود دارد و لوله‌های آب، فاضلاب و ... از آن می‌گذرد، حتی روان‌‌آب‌های سطحی نیز به این محوطه وارد می‌شوند.

بازگیر ادامه داد: در شهرهایی که از چنین سیستمی برخوردار هستند، حیوانات موذی مانند موش‌ها نیز در این کانال‌ها حضور دارند و بسیار کمتر در سطح شهر دیده می‌شوند. همچنین راه‌های مبارزه با این حیوانات موذی در این شهرها کاملا مشخص است و در نهایت نیز اگر جمعیت این حیوانات در این مناطق زیاد شود، شهرداری‌ها می‌دانند از چه طریقی و در کجا با این حیوانات موذی مبارزه کنند.

وی با اشاره به سیستم نصب انشعاب فاضلاب شهری (اگو) تصریح کرد: اما از آنجا که ما از لوله‌هایی استفاده می‌کنیم که این لوله‌ها در حدود ۱۰ الی ۱۱ متر زیر زمین هستند، بنابراین موش‌ها و سایر حیوانات موذی محل زندگی خود را به روی سطح زمین منتقل کرده‌اند و اینکه بیشتر دیده می‌شوند، دلیل بر تعداد بیشتر موش‌ها در کشور ما نیست.

رئیس محیط زیست شهر تهران با بیان اینکه موش همیشه ایام در کنار سکونت‌گاه‌های انسانی بوده و خواهد بود، گفت: نقطه‌ای در دنیا نیست که انسان زندگی کند و موش در آنجا وجود نداشته باشند، اما باید جمعیت آنها کنترل شود و مسئول کنترل و مدیریت موش‌ها در همه شهرها شهرداری‌ها هستند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1397/09/01
جنگ با این موشها شروع کنید تازه متوجه میشین جنگ اصلی با اینها بوده
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1397/09/01
فاضلاب از اون اول فاضلاب نبود سمبل کردن بود
Iran, Islamic Republic of
15:30 - 1397/09/01
همه را آمریکا و اسراییل آوردن
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1397/09/02
صادر کنند به چین . حیف این موشها چقدر چاق وگوشتی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج