عارف: قانون با سلیقه‌های خاص خود تفسیر نکنید
۷۹۹۷۷۱
۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۱
۱۰۰۸۵
رئیس فراکسیون امید مجلس تصریح کرد: اگر کسانی که پاسدار و نگهبان قانونند، قانون با سلیقه‌های خاص خود را تفسیر نکنند، قانون اساسی می تواند در جامعه وحدت ایجاد کند.

برترین ها: محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید در صفحه اینستاگرام خود به‌مناسبت هفته وحدت یادداشتی نوشت.

متن یادداشت نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:

هفته وحدت که با بهره‌گیری از مفاد دو روایت سنی و شیعه درباره ولادت پیامبر عظیم‌الشان اسلام از دوازدهم تا هفدهم ربیع الاول اعلام شد، می‌تواند منشأ برکت و وحدت و همدلی و همراهی نه تنها در جمهوری اسلامی ایران که در سراسر جهان اسلام باشد.

پایه‌ وحدت این است که انسان‌ها، مساوی و دارای امتیازات و امکانات برابر باشند. نباید آن‌قدر بر فرعیات تکیه کرد که اصول به فراموشی سپرده شود. اگر ایران سرافراز و مقتدر را برای همه می‌خواهیم باید همه در دردها، مشکلات و شیرینی‌ها اشتراک داشته باشیم.

از طرفی برای تفرقه و جنگ داخلی در کشورهای اسلامی از سوی دشمنان تلاش می‌شود و از طرفی حرکت وحشتناک اسلام‌هراسی در سطح افکار عمومی مطرح می‌شود. این درد مشترک جهان اسلام است که باید در برابر آن حساس و متحد باشیم.

بدانیم که پیشرفت‌های کشورهای اسلامی در عرصه‌ دانش و علوم و فنون باعث خوشحالی جهان اسلام می‌شود.

امروز در مقطعی هفته وحدت را جشن می گیریم که کشور ما بیش از هر زمان دیگر به وحدت و همدلی در درون خانواده انقلاب نیازمند است. در سال‌های بعد از انقلاب در برابر حوادث ناگواری که می‌توانست کیان نظام را به مخاطره بیاندازد همدلی و اتحاد و همبستگی بین مردم و حاکمیت بود که ترفندهای بدخواهان ملت ایران را ناکام گذاشت.

به عنوان عضوی از خانواده انقلاب باید نگرانی خودم را از برخی نغمه های شوم تفرقه و نقار که متاسفانه از داخل کشور شنیده می شود و تداوم آن منجر به شکاف بین ملت و حاکمیت می شود اعلام کنم.

اینگونه خنجر برداشتن و یاران انقلاب را نشانه گرفتن چه حاصلی برای نظام اسلامی دارد؟ آیا جز ایجاد کینه و تعمیق آن نتیجه ای حاصل می شود؟ کاری نکنیم که در قطار انقلاب سرنشینانش با برخوردهای حذفی یکی بعد از دیگری گوشه نشین شوند که مطمئنا گوشه‌نشینی یاران انقلاب برای نظام اسلامی خطرناک است.

اگر درست به قانون برگردیم و به خصوص کسانی که پاسدار و نگهبان قانونند، با سلیقه‌های خاص خود، قانون را تفسیر و تبیین نکنند و کاملا بیطرفانه و با سعه صدر با مسایل برخورد کنند، قانون اساسی خود مهم ترین مبنایی است که می تواند در جامعه ما وحدت را در عین کثرت ایجاد کند.

با تبریک میلاد فرخنده پیامبر اکرم (ص) و میلاد ششمین امام معصوم، امام جعفر صادق(ع) به امت اسلامی و ملت ایران، امیدوارم مسلمانان جهان به اتحاد عمیق و مداوم در همه اصول مسلم اسلام برسند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:30 - 1397/09/01
با سلیقه شما تفسیر میکنیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج