سئول برای دیدار سران دو کره آماده می‌شود
۷۹۹۸۷۳
۰۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۴
۲۴۶۰
سرویس اطلاعاتی کره جنوبی پس از برگزاری نشستی پشت درهای بسته اعلام کرد این کشور برای دیدار 'مون جائه این' رییس جمهوری کره جنوبی و 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی آماده می شود.

خبرگزاری ایرنا: سرویس اطلاعاتی کره جنوبی پس از برگزاری نشستی پشت درهای بسته اعلام کرد این کشور برای دیدار 'مون جائه این' رییس جمهوری کره جنوبی و 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی آماده می شود.

خبرگزاری یونهاپ روز جمعه گزارش کرد دیدار بعدی طرفین قرار است در مرز جنوبی برگزار شود و هم اکنون رایزنی ها برای این منظور و انجام آن در سال جاری میلادی در جریان است.

رهبران دو کره پیش از این در سال 2018 میلادی سه بار با یکدیگر دیدار کرده اند که حاصل آن امضای «بیانیه صلح و سند کاهش تخاصم میان دو کشور» است.

همزمان سرویس اطلاعاتی و کمیته ذی ربط اطلاع رسانی پارلمان کره جنوبی نسبت به حملات رایانه ای هکرهای کره شمالی ابراز نگرانی کرده و گفته اند به این مساله نیز رسیدگی خواهند کرد اما حاضر به ارایه جزییات نشده اند.

سرویس اطلاعاتی کره جنوبی درباره گزارش های مربوط به پایگاه موشکی ساکانمول کره شمالی و اینکه موشک های اسکاد این کشور به سمت کره نشانه رفته است اعلام کرد که فعالیت های موشکی پیونگ یانگ متوقف نشده است.

در تحولی دیگر 'لی دو هون' فرستاده هسته ای و نماینده کره جنوبی در امور شبه جزیره کره که بتازگی از آمریکا بازگشته است، گفت ما امیدواریم برای پیشبرد طرح های ریلی دو کشور موفق شویم.

وی گفت برای دیدار سران آمریکا و کره شمالی برای دومین بار هم ناامید نیستیم و برای تحقق آن تلاش می کنیم و امیدواریم که این برنامه عملی شود.

کره جنوبی می گوید آمریکا مخالفت هایی با انجام این طرح دارد اما بزودی تحقیقات برای توسعه طرح ریلی میان دو کشور آغاز می شود و ابراز امیدواری کرده است که این طرح از تحریم های آمریکا معاف شود.

دو کره توانسته برای بهبود روابط خود گام های محسوسی بردارند و پس از مین روبی و پاکسازی مرزهای نظامی و تسلیحاتی دو کشور موفق شدند نزدیک به 3 کیلومتر از جاده مرزی میان دو کشور را مرتبط سازند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج