صادرات نفت ایران در ماه نوامبر کاهش یافت
۷۹۹۸۷۷
۰۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۳
۶۲۸۳
موسسه پترولجستیکس که در زمینه رصد نفتکشها فعالیت میکند اعلام کرد، صادرات نفت ایران در ماه جاری میلادی چندصد هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز: موسسه پترولجستیکس که در زمینه رصد نفتکشها فعالیت میکند اعلام کرد، صادرات نفت ایران در ماه جاری میلادی چندصد هزار بشکه در روز کاهش یافته است.

این موسسه مستقر در ژنو گفته در حالی که مشتریان نفت ایران منتظر مشخص شدن موضوع معافیت های تحریمی بوده اند، در اوایل ماه نوامبر خرید نفت از تهران به شدت کاهش داشته است.

دنیل گربر مدیر موسسه پترولجستیکس گفت: «صادرات نفت ایران از ابتدای ماه نوامبر تاکنون روزانه چندصد هزار بشکه نسبت به ماه اکتبر کاهش داشته است.»

وی افزود: «رقم های پایینی که ما در اوایل ماه جاری شاهدش بودیم ناشی از بی میلی خریداران به دلیل نامشخص بودن سرنوشت معافیت های اعطایی از سوی دولت آمریکا بوده است.»

پترولجستیکس اشاره ای به رقم دقیق صادرات نفت ایران نکرده و اذعان کرده که از زمان اجرایی شدن تحریم ها ردگیری محموله های نفتی ایران دشوارتر شده است. دو شرکت دیگری که در زمینه رصد نفتکش ها فعالیت دارند نیز از ارائه آمارهای مربوط به صادرات نفت ایران در ماه نوامبر خودداری کرده اند.

اما با توجه به آمارهای ماه اکتبر، اگر صادرات ایران چند صد هزار بشکه کاهش یافته باشد، احتمالا رقم صادرات ماه نوامبر به یک میلیون بشکه در روز نزدیکتر شده است.

بر اساس آمارهای موسسه کپلر، ایران در ماه اکتبر 1.85 میلیون بشکه در روز نفت صادر کرد. یک موسسه دیگر نیز رقم صادرات نفت ایران در ماه اکتبر را 1.5 میلیون بشکه در روز برآورد کرده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:52 - 1397/09/02
آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است.
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1397/09/02
به حال مردم که تاَثیری نداره خدا کنه اصلآ نخرن همش بدرد اعراب منطقه میخوره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۲
چه فرقی برای ما میکنه فروش بر یا نره موقعه ای که فروش میرفت چه بنمامیرسید تمام دارایی های دنیا هم که تواین کشور بیا د هیچ فرقی توزندگی مردم نداره
Iran, Islamic Republic of
21:59 - 1397/09/02
امیدوارم درآمد ایران صفر بشه. 40 ساله خون مردم تو شیشست.فقط زنده ایم، زندگی نمیکنیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج