متقاضیان کارت هوشمند ملی سرگردان شدند
۸۰۱۲۱۳
۰۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
۳۵۵۵
برخی از متقاضیان کارت هوشمندملی بیش از ۶ ماه است که کارت خود را دریافت نکرده‌اند و در این زمینه مسئولان مربوطه در دفاتر ثبت نام پاسخی نمی‌دهند و مردم سرگردان و حیران در انتظار کارت‌های خود هستند.

خبرگزاری تسنیم: در حالی که قرار بود صدور کارت‌های هوشمند ملی با کارت‌های تولید داخل از اول آبان آغاز شود اما این موضع عملیاتی نشده است به طوری که بسیاری از متفاضیان کارت هوشمند ملی ماه‌ است که ثبت‌نام کردند اما نتواسته‌اند کارت خود را دریافت کنند.

عدم صدور کارت هوشمند ملی برای برخی از افراد به بیش از 6 ماه می‌گذرد و این در حالی است که مراجعه کنندگان به دفاتر صدور کارت هوشمند ملی نیز پاسخ دقیقی را دریافت نمی‌کنند و حیران و سرگردان همچنان در انتظار کارت هوشمند خود هستند.

در همین رابطه سیف‌الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور در تاریخ 18 مهر درباره فرایند ورود کارت‌های هوشمند ملی داخلی اظهار کرد: تمام مراحل مقدماتی برای این بخش انجام شده است و با توجه به توافقی که با مسئولان چاپخانه دولتی انجام شده است نخستین مرحله از کارت‌های هوشمند ملی تولید داخل تا پایان آبان صادر می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته محدویتی برای تولید کارت‌های اشاره شده توسط چاپخانه دولتی وجود ندارد و فرایند صدور کارت‌های هوشمند ملی با کارت‌های تولید داخل با سرعت انجام می‌گیرد.

سخنگوی سازمان ثبت‌احوال کشور در خصوص کیفیت کارت‌های تولید داخل گفت: این کارت‌ها هیچ تفاوتی را به لحاظ کیفیت، مقاومت و امنیت با کارت‌های که در گذشته وارد کشور می‌شد، ندارد و چه بسا کیفیت آنها بهتر است. هم اکنون 46 میلیون و 500 هزار نفر از هموطنان برای دریافت کارت هوشمند ملی خود ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد 44 میلیون و 500 هزار نفر کارت خود را دریافت کرده‌اند.

وی بیان کرد: بر اساس آخرین آمار 15 میلیون نفر از هموطنان باید برای دریافت کارت هوشمند ملی خود اقدام کنند که با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته این افراد تا پایان سال برای این کار مهلت دارند. علی‌رغم اینکه در ماه‌های گذشته به دلیل نبود کارت، مشکلاتی برای صدور کارت هوشمند پیش آمده اما تا پایان سال کارت هوشمند ملی برای تمامی افراد مراجعه کننده صادر خواهد شد.

ابوترابی در پایان گفت: علی رغم افزایش هزینه‌ها اما هزینه کارت هوشمند ملی هیچ تغییری نکرده است و کماکان هزینه همان 31 هزار تومان است.

علی رغم تأکید مسئولان سازمان ثبت احوال کشور در خصوص صدور کارت هوشمندملی در ابتدا آبان نه تنها کارت‌های قبلی صادر نشده است بلکه دفاتر از ثبت‌نام متقاضیان نیز امتناع می‌کنند و اعلام می‌کنند باید تکیلف افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند مشخص شود تا مجدداً ثبت‌نام جدید صورت گیرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1397/09/06
اینو بهش میگن پیشرفت البته نود وپنج درصد مردم تواین ممملکت سرگردانند
پاسخ ها
MMOONNOO
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۶
ایران میخواهد کار اروپا را انجام دهد دیگر عقلش نمی رسد دولت صاحب ندارد.
ای ایران این دولت در برنامه ریزی برای مشکلات همیشه صفر میگیرد یا دولت را تعویض کن یا این گونه کارها را به بخش خصوصی واگذار کن.
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1397/09/06
من که نه خودم ثبت نام کردم نه خانوادم چون پول مفت ندارم بریزم تو شکم دولت هر خری چنین طرحی را داد خودشم باید هزینه کنه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۶
ای ولا دمت گرم
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1397/09/06
2سال پیش یه کارخون راه انداختن که در زمینه تولید کارت هوشمند خودکفا شدیم،نکنه کارخونه رو دزد برد؟یا وزیر مملکت دروغ گفته؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1397/09/06
هر چیزی که اجبار باشه باید کاملاً مجانی باشه غیر این عاقلانه نیست
Iran, Islamic Republic of
13:30 - 1397/09/06
فقط ملت و به عناوین مختلف چپو کنید یه پلاک هم برای همه صادر کنید مثلآ متولدین چهل تهران چهل
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1397/09/06
روحانی پول کاغذم نداروکارت ملی به چه دردمیخور
Iran, Islamic Republic of
18:50 - 1397/09/06
مملکت ورشکسته شده اینا همش حرفه کاکو
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج