پزشکیان: رفتار ما امروز فاصله زیادی با عدالت دارد
۸۰۲۴۴۴
۰۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹
۷۱۷۴
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:امروز پاسداشت مدرس اقامه عدالت در جامعه است. اگر برای عدالت تلاش کردیم راه مدرس را رفتیم و در غیر این صورت هر حرف و بزرگداشتی راه به جایی نخواهد برد.

ایسنا: مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در خانه شهید سید حسن مدرس به مناسبت روز بزرگداشت شهید مدرس ، بیان کرد: اینکه ما برای یک شخص بزرگ بزرگداشت بگیریم، ولی راه دیگری برویم، فایده ای ندارد.امروز چهل سال از انقلاب می‌گذرد و ما چهلمین سال انقلاب را جشن می گیریم. دین ، شهدا و مدرس از ما می خواهند در جامعه بر اساس عدالت عمل کنیم و هر جا بی عدالتی دیدیم فریاد زنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: مدرس اگر بی عدالتی می دید فریاد می زد. رفتار ما امروز فاصله زیادی با عدالت دارد. یاد مدرس برای این است که بفهمیم باید در جهت عدالت حرکت کنیم و اگر بی عدالتی دیدیم فریاد بکشیم.

پزشکیان: رفتار ما امروز فاصله زیادی با عدالت دارد

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: واقعیت این است که توسعه ها نامتوازنی در کشور رخ داده است. در هر شاخصی استان ها را مقایسه کنیم، تفاوت فاحشی می بینیم. چگونه این توسعه نامتوازن را توجیح می‌کنیم. امروز ما بی عدالتی را جسارت و زرنگی می‌دانیم و نقدی بر خود نمی‌کنیم.

پزشکیان در ادامه اظهار کرد: یاد مدرس و کاری که او در زمان حیات انجام داد، فریاد برای عدالت و حق بود. ما فاصله زیادی با او داریم. همه ما فقط از مدرس و جسارت و عدالت خواهی او صحبت می‌کنیم، ولی در عمل برای تحقق آن گام بر نمی داریم.

وی افزود: چرا باید بعد چهل سال دور مجلس دیوار بکشیم که مردم با ده واسطه به ما دست یابند. ما اگر در کشور بر اساس عدالت عمل کنیم، هیچ قدرتی نمی تواند چشم طمع به ما داشته باشد.اگر بر اساس عدالت عمل کنیم مردم از ما می‌گریزند یا به طرف ما می آیند؟ پناهگاه مردم می شویم یا گریزگاه مردم؟

نایب رئیس مجلس در ادامه بیان کرد:وقتی ما برای مردم پناهگاهی باشیم و کمک حال آن ها باشیم مردم به طرف ما می آیند ما چه کردیم که مردم از ما فرار می کنند. چرا مردم باید از ما دوری کنند یا ما از مردم دوری کنیم؟

پزشکیان در ادامه گفت: عدالت یهودی، مسیحی و مسلمان نمی شناسد.ما نباید از عدالت فاصله بگیریم. ما باید بپذیریم که در قبال مشکلات جامعه مقصر هستیم.امروز نمی توان گفت که شاه و دیکتاتور است.باید مسئولیت وضع امروز را بپذیریم و از شانه خالی کردن دست برداریم.

وی افزود:ما باید در قبال قومیت و نژادها و سلایق مختلف بر اساس عدالت عمل می‌کردیم که نکردیم.مدرس بزرگواری بود که با جسارت در برابر ظالم ایستاد، رهبر ما پیشتاز عدالت است اما گرفتاری مسئولان ما امروز این که بر اساس عدالت عمل نمی‌کنیم.

وی در ادامه گفت:تمام دعوا های امامان و پیامبران برای تحقق عدالت در جامعه بود. امام زمان خواهد آمد و رسالت او برپایی عدالت در جامعه است. اگر کسی امروز فریاد می زند به دلیل بی عدالتی است. اگر عدالت باشد نقد دیگر معنایی ندارد.اگر عدالت نباشد و ما ساکت بنشینیم نمی توانیم فردا پاسخگو خدا و شهدا باشیم.

پزشکیان در ادامه اظهار کرد:امروز وظیفه ما پیاده کردن اهداف مدرس در جامعه است نه تعریف و تمجید.ادامه راه مدرس یعنی اقامه عدالت در جامعه.

وی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم بیان کرد:برای هر امتی پیامبری آمده است. وقتی پیامبران آمدند بر اساس عدالت با مردم بر خورد کردند.امروز پاسداشت مدرس اقامه عدالت در جامعه است. اگر برای عدالت تلاش کردیم راه مدرس را رفتیم و در غیر اینصورت هر حرف و بزرگداشتی فایده ای نخواهد داشت.

وی در پایان گفت: امروز همه از ما انتظار عدالت را دارند و باید برای آن تلاش کنیم. غیر از این راه فقط توجیح اعمال خود را انجام دادیم. آنچه نمی دانیم انکار نکنیم و جز حق چیزی بر زبان نیاوریم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:04 - 1397/09/09
پس بیشتر از این بارت را سنگین نکن و استعفا بده
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1397/09/09
کدام عدالت لطفا حرف از عدالت نزنید مگه گرانی فقط واسه کارمندان دولت دارودسته اش هست مگه سایرین افراد بیچاره بیکار کارگر روستایی گرانی نداره چرا واسه کارمندان دولت سبد کالا دویست هزارتومانی واریز کردی بقیه به امید خدا رها شده این هست عدالت که همیشه دم از آن میزنید
Iran, Islamic Republic of
18:12 - 1397/09/09
نه بابا شما اندع عدالتیت شکست نفسی نفرمایید ............عدالت نمنه دیه
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1397/09/09
پس چرا خودتون اصلاح نمیکنید.پس چرا سیر نمیشید.؟
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1397/09/09
مدرس ! امروزه پرچم ژاپن را نباید به حساب مزاح بگذارند مسئولان یه الگو برای پسر بچه درست کنن حالا خودشون ...
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1397/09/09
همه خضرا فقط بلدند شعار دهند مردم عمل می خواهند اینکه بگوییم ما به عدالت رفتار نکردیم کافی نیست اینکه بگوییم مردم از ما فرار می کنند کافی نیست فساد در جامعه بیداد می کند تبعیض در جامعه وحشتناک است مردم نه تنها راضی نیستند بلکه شاکی هستند ودنبال ناجی هستند گاهی نفرین می کنند حضرات را گاهی دنبال ظهور منجی هستند بهر حال وضع بسیار بدی مردم دارن وبرات آقایان نه تنها مهم نیست بلکه بدنبال وضعیت بدتر برای ملت هستند
Iran, Islamic Republic of
18:31 - 1397/09/09
باید این مجلس برای همیشه نابود وفاتحه آنراخواند وبدوا انرا باید به توپ بست تا حد اسلام بر دولت و مجلس جاری شود
France
18:36 - 1397/09/09
اقای پزشکیان افراد مثل تو باعث بی عدالتی در جامعه شدن
Iran, Islamic Republic of
18:38 - 1397/09/09
اصلا عدالت در کشور ما معنی ندارد..
Iran, Islamic Republic of
18:56 - 1397/09/09
آقای پزشکیان این حرفهای جنابعالی را بچهای توکوچه هم می دانند چرا حرفهای قشنگ می زنید از شهدا مدرس عدالت تو امثال تو ظریف غیر اینقدر که در فکر منافع ودستورات امریکا اروپا هستید ولی بیشتر قوانین مملکت خود غیر قانونی مبدانید ظریف غلطهایی کرده اگر متونه با سند جواب بده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۹
ساعت خواب تازه فهمیدی ای دادوبیداد!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1397/09/09
حالاکه مردم رابه خاک سیاه نشانده اید خدا ازشما نگذارد
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1397/09/09
رفتار امروز مسئولین با انسانیت هم فاصله دارد
Iran, Islamic Republic of
21:54 - 1397/09/09
بهترین عدالت هرچه بیشتر پر شدن جیب شماهاست.البته انتظار داریم بیت المال ودرآمد کشور را عادلانه بین خود تقسیم کنیدوجوری نباشد مثلا ازشماها یکی 50 تا خانه داشته باشد ودیگری 20تا.
Iran, Islamic Republic of
22:09 - 1397/09/09
همه میدانند لطفا به روحانی حالی کنید‌تورم بالای ۵۰ درصد است میخواهد حقوق ها‌را سال آینده ۲۰ درصد افزایش دهد شما به یک همچین آدمی چه میگویید روحانی و دارو دسته همه مرفح هستن و کارگر و کارمند و بازنشسته را فراموش کرده.
Iran, Islamic Republic of
00:00 - 1397/09/10
ای بابا خسته نشدید از این همه حرف وشعار بی عمل؟ 35ساله که داريد این شعارها وحرف هارو میزنید مردم دیگه اهمیتی به شعار و وعده نمیدن جناب! یه خوردم که شده برای مردم ورفع این همه بدبختیی وگرفتاری ها کار وعمل واقعی انجام بدید
Iran, Islamic Republic of
00:28 - 1397/09/10
نه‌بابارلست میگی؟خودت اینوگفتی یایکی بهت گفته
Iran, Islamic Republic of
03:39 - 1397/09/10
از عدالت خجالت بکشید از اینکه کلمه عدالت را به زبان بیاورید
Iran, Islamic Republic of
06:54 - 1397/09/10
هرچی از سال ۵۷ دور میشیم دل تنگش میشیم یاد قدیمها بخیر
Iran, Islamic Republic of
09:07 - 1397/09/10
پس استعفاء بدید که مردم هم تکلیف دستشون بیاد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج