مفت‌فروشی پرتقال از ترس گندیدن!
۸۰۲۶۰۶
۱۰ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
۵۴۳۷ 
این روزها در استان‌های شمالی کشور – به خصوص مازندران – در اثر نبود پشتوانه‌های دلگرم کننده برای باغداران، عملکرد بسیار ضعیف وزارت جهاد کشاورزی، جا خالی دادن نمایندگان این شهرها در حمایت از کشاورزان و باغداران، اوضاع و احوال ناراحت کننده‌ای حاکم است.

خبرگزاری ایلنا: این روزها در استان‌های شمالی کشور – به خصوص مازندران – در اثر نبود پشتوانه‌های دلگرم کننده برای باغداران، عملکرد بسیار ضعیف وزارت جهاد کشاورزی، جا خالی دادن نمایندگان این شهرها در حمایت از کشاورزان و باغداران، اوضاع و احوال ناراحت کننده‌ای حاکم است.

کشاورزان و باغدارانی که تورم سنگین و گرانی و فشار اقتصادی ماه‌های اخیر را روی شانه‌های خود متحمل شده‌اند‌، از ترس گندیده شدن میوه و هدر رفتن آن، باید به بهایی ناچیزی محصول خود را بفروشند که حتی هزینه‌های کارگری و کود و سموم یک ساله را هم تامین نمی‌کند.

«عدم قیمت‌گذاری عادلانه محصولات توسط دولت» اولین عامل تخریب کشاورزی در استان مازندران است. دولت خودش را از معادله کنار کشیده و بازار را به مافیای دلالان سودجو سپرده‌است.

اسماعیل‌پور، کشاورز باتجربه شمالی خطاب به مسئولان می‌گوید: به راستی در مقابل این همه تعلل و سردرگمی در حمایت از شریف‌ترین اقشار جامعه چه توضیحی دارید؟ آیا برنامه‌های عملی شما برای جلوگیری از خروج روستاییان از شهرها همین بود؟ وزارت جهاد کشاورزی که تعداد پرسنل آن چندین برابر کارکنان سازمان کشاورزی پیشرفته‌ترین کشور دنیا هستند، در مواقع بحرانی و سرما و آفت چه برنامه‌ای برای حمایت از تولیدکنندگان کشاورزی و دامداری تدارک دیده‌است؟

نمایندگان استان‌های شمالیِ مجلس که در مواقع انتخابات و جمع آوری آرا برای ورود به مجلس به هر روشی متوسل می‌شوند و وعده‌های آنچنانی می‌دهند، چگونه در حالی که شاهد عذاب کشاورزان در حوزه‌های انتخابیه خود هستند، دست روی دست گذاشته و تماشا می‌کنند؟ برنامه‌های عملی آنها برای توسعه بخش کشاورزی و باغداری و دامپروری استان‌های شمالی چیست؟

مهاجرت و «حاشیه‌نشینی» و آسیب‌های اجتماعی که به دنبال می‌آید، نتیجه سیل انبوه مهاجرت از روستاها به شهرها و کلانشهرهاست؛ وقتی در روستاها «اشتغال پایدار» نیست و از کشاورزان حمایت نمی‌شود، چاره‌ای جز مهاجرت و حاشیه‌نشینی نمی‌ماند؛ اگر قرار باشد در آبادترین استان‌های کشور مثل مازندران و گیلان، کشاورزان دچار مشکل باشند، وای به حال کشاورزان کویری؛ وای به حال آنها که در یزد و اصفهان، کارشان کشت و زرع است و از راه کاشت و برداشت، روزی می‌خورند.

اسماعیل‌پور می‌گوید: خیلی‌ها ممکن است فکر کنند که ما کشاورزان شمالی چون آب و زمین کافی داریم، دیگر هیچ درد و مشکلی نداریم؛ درحالیکه در این اقتصاد بیمار ما هم دچار مشکلیم؛ کشاورزان اصفهان، حقابه‌شان را دزدیه‌اند و ما حق فروش محصولاتمان را؛ ما آب و زمین به اندازه کافی داریم اما باز هم کمیت‌مان لنگ است چراکه محصول نهایی را مفت از چنگ‌مان درمی‌آورند.

انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:55 - 1397/09/10
همین پرتقال هارو بهزیستی از کشاورز بخره بده به مناطق محروم که هم کشاورز سود کنه هم مردم بی بضاعت میوه داشته باشن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
میدونن اینارو ولی انجام نمیدن عجیب نیست عادی شده
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1397/09/10
خاک بر سرشون نامردا
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1397/09/10
واقعا حق با شماست کشاورزی کار پر زحمت ودرامد اندک ما هم به درد شما گرفتاریم
Iran, Islamic Republic of
11:42 - 1397/09/10
مگه ما شمال نماینده ای داریم که حرف کشاورز رو بزنه؟
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1397/09/10
بی عرضه ترین نمایندگان را استان مازندران داره ..
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1397/09/10
بی عرضه ترین نمایندگان را استان مازندران داره ..
Iran, Islamic Republic of
12:23 - 1397/09/10
به حجتی بگین درست میکنه آقاتورم تک رقمیه کجای کاری
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1397/09/10
روحانی ایران وایرانی بدبخت وبیچارکرده
Iran, Islamic Republic of
13:12 - 1397/09/10
توی این کشور فقط دلالی شغل خوبی است کشاورزی فقط بخور ونمیراست.
Iran, Islamic Republic of
21:34 - 1397/09/10
من موندم چرا پرتقال رو صادر نمی کنن
Iran, Islamic Republic of
00:56 - 1397/09/11
روحانی ایران رو بیچاره نکرد اون آحمدی نژاد بدبختمون کرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج