دستمزد ۴۵ میلیونی یک بازیگر برای هر شب اجرا
۸۰۷۱۹۱
۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۵
۱۰۳۸۵ 
قطب‌الدین صادقی گفت: متاسفانه در تئاتر امروز یک عده خر پول تفنن‌طلب پیدا شده‌اند که به دنبال سرگرمی خودشان هستند و بدبختانه قشر متوسط فرهنگی به دلیل مشکلات مالی در عرصه تئاتر نابود شده‌اند.

میزان: قطب الدین صادقی نویسنده، کارگردان و مدرس تئاتر در خصوص فروش بلیت‌های گران قیمت تئاتر برای برخی آثار نمایشی گفت: وضعیت فعالی تئاتر و ظهور بروز آثار که به تئاتر لاکچری معروف شده‌اند به شدت برای تئاتر خطرناک است.

دستمزد ۴۵ میلیونی یک بازیگر برای هر شب اجرا

او در همین راستا ادامه داد: صاحبان آثار تئاتری که با بلیت‌های هنفگت در اماکن مختلف تئاتر روی صحنه می برند عده‌ای نوکیسه هستند که می خواهند جامعه را به سمت و سوی اشرافیگری سوق دهند.

بازیگر سریال کلاه پهلوی تئاتر لاکچری را تئاتر بدون دغدغه مفهوم خواند و اضافه کرد: افرادی که آثار تئاتر لاکچری را روی صحنه می برند نه به دنبال حرف خاصی هستند و نه در کل به خود تئاتر فکر می کنند. اینها منتقد نیستند که بخواهند به دنبال آثار اجتماعی و فرهنگی بروند. اینها افرادی هستند که با پول و قدرتشان به دنبال تفریح هستند و تئاتر را به فلاکت کشانده‌اند.

او با نقد حضور ثروت به عرصه تئاتر اضافه کرد: متاسفانه در تئاتر امروز یک عده خر پول تفنن طلب پیدا شده‌اند که به دنبال سرگرمی خودشان هستند و بدبختانه قشر متوسط فرهنگی به دلیل مشکلات مالی در عرصه تئاتر نابود شده اند.

کارگردان نمایش طلسم صبح‌گل درباره وظیفه مسئولین فرهنگی در قبال تئاتر اذعان کرد: از نظر من مرکز هنرهای نمایشی و نهادهای فرهنگی باید از آثار دارای معنا و حرف حمایت کنند. تنها با حمایت از گروه‌های جوان و همین طور آثاری که به دنبال دغدغه و گفتمان هستند می توان مقابل تئاتر گیشه ای ایستاد. متاسفانه قانون امروز تئاتر ایران پول است و پول. همه چیز به شدت مالی و سوداگرانه شده است. یک عده پول پرست به جان فرهنگ مملکت افتاده اند و آثار ضد مردمی می‌سازند.

وی در مورد بازیگرانی که در تئاترهای گیشه بازی می کنند تاکید کرد: هیچکدام از بازیگرانی که در آثار تئاتر بورژوازی و گیشه پرست بازی می کنند به هیچ وجه مجبور به این کار نیستند بلکه خود را قاطی این فساد کرده اند. این بازیگران بخشی از این تفنن طلبی هستند و در این وضعیت اسفبار تکه ای از این سرمایه‌های باد آورده می‌کنند و می برند.

بازیگر سریال کیف انگلیسی در همین رابطه اضافه کرد: این تفکر اشتباهی است که همه هنرمندان روشن فکر هستند. قرار نبوده و نیست که همه هنرمندان روشن فکر و آگاه باشند. برخی از هنرمندان دیده شده که بسیار فرصت طلب تر از سایر آحاد جامعه هستند. هنرمندانی که در این آثار بازی می کنند فرهیخته و انقلابی نیستند بلکه افرادی هستند که به ضرب و زور شبکه های اجتماعی هنرمند شده اند.

او افزود: این روزها من شنیده‌ام که در یکی از همین نمایش های بورژوازی روی صحنه یک بازیگر برای هر شب اجرا چهل و پنج میلیون تومان دستمزد می گیرد. این به نظر من در عرصه بازیگری در جهان یک رکورد است. متاسفانه مشخص نیست که چگونه چنین سرمایه هایی وارد تئاتر شده است زیرا خود تئاتر نمی تواند چنین دستمزدهایی را تامین کند. برخی پول های کثیفی را وارد تئاتر کرده اند و این هنر را بستری برای پولشویی خود قرار داده اند و اگر نه این آمار و ارقام نجومی در تئاتر به هیچ وجه قابل توجیح نیست.

بازیگر سریال معمای شاه اتفاقات روز تئاتر را به ضرر همه توصیف و خاطرنشان کرد: از نظر من وضعیت فعلی تئاتر و مشکلات امروز و باختی که داده ایم به همه ما بر می گردد. هنرمندان، اساتید، اهالی رسانه و همه افرادی که در تئاتر هستند از این باخت ضربه خواهند خورد. از نظر من وظیفه اهالی رسانه در این راستا به شدت سنگین است زیرا رسانه‌ای بودن صرفاً نقاد بودن نیست بلکه باید در اشاعه فرهنگ هم کمک کنند.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:16 - 1397/09/21
خدا لعنتتون کنه که بعضی ها نون شب واقعا ندارند بخورند بعضی هام مثل اینها که شبی خدات تومن میگیرند واقعا که چه قدر فاصله
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
کسانی که زیاد میخورند لیاقت دارند که اینقدر می خورند.
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1397/09/21
این هم نوعی تظاهر به ثروتمند بودن وبه رخ کشیدن مال واموال است
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1397/09/21
خدایا کسی هست حتی به نان شبش محتاجه وکسی مثل این بازیگر هست به علت ادا واطوارش چقد پول میگیره چه خبره مگه مگه موشک هوا میکنه تف به شرفتون این پول چطوری از گلوش میره پایین لعنت به این دولت
Iran, Islamic Republic of
14:21 - 1397/09/21
چرا درشونو تخته نمیکنن این تاترهای لاکچری رو . ؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1397/09/21
تئاتر خوبه ولی برا مردم عادی امکانش نیست واقعا ما که از قشر کارمند متوسط به بالا هستیم نتونستیم تا به حال بچه هامونو ببریم
Iran, Islamic Republic of
18:59 - 1397/09/21
اون وقت یه پزشک تحصیل کرده با کوهی از مسئولیت حرفه ای ماهانه سی میلیون درامد داشته باشه همه بهش فحش میدن
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1397/09/21
استاد با احترام عرض میکنم صحبتهای جنابعالی کاملا متین اشکال کاراز اینجاست اون کسی که برای دیدن این نمایش میره این پولو چقدر راحت بدست اورده و چقدر راحتر خرج میکنه این همون حمایت از قشر ضعیف جامعه است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج