موضع‌گیری عراق درباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران
۸۰۷۵۱۹
۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
۵۰۱۷ 
رئیس بانک مرکزی عراق به جدیدترین پیشرفت های حاصل شده میان بغداد و واشنگتن درباره بحث معافیت از تحریم های آمریکا علیه ایران اشاره کرد.

خبرگزاری مهر: بانک مرکزی عراق امروز پنجشنبه از نزدیکی توافق با آمریکا برای گرفتن استثناهای مالی و پولی درباره تحریم آمریکا علیه ایران خبر داد.

علی العلاق رئیس بانک مرکزی عراق به بحث تحریم های آمریکا علیه ایران و موضع بانک مرکزی عراق در این باره واکنش نشان داد و گفت: بانک مرکزی با تحریمها همراه است. معامله با دلار با ایران از سال ۲۰۱۲ متوقف شده است و از بُعد عملیاتی معاملات این چنینی ممکن نیست زیرا هر گونه معامله ای با این ارز در منظومه پولی و مالی آمریکا وارد می شود و متوقف می شود از این رو عراق به ارزهای دیگر برای پرداخت روی آورد.

وی افزود: هم اکنون دامنه تحریم ها گسترده شده و گزینه ها حتی برای پرداخت پول با ارزهای دیگر غیر از دلار هم محدود شده است. در عین حال اموری ضروری از جمله گاز و برق، عراق را با ایران مرتبط می سازد.

العلاق در ادامه از وجود تفاهم با طرف آمریکایی برای سرو سامان دادن به این موضوع یا گرفتن برخی استثناها خبر داد و اعلام کرد: مذاکرات با پیشرفت مهمی روبرو بوده است و در آینده نزدیک در این باره توافقی صورت خواهد گرفت و احتمال ظرفها روزهای آتی باشد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1397/09/22
برادر عزیزمان عراق در همه شرایط دشمن خوبی بوده است.
درود بر هر کشوری که دنبال منافع درست و منطقی ملی می باشد.
Iran, Islamic Republic of
16:10 - 1397/09/22
چرا وقتی عراق توسط داعش اشغال شده بود از ایران پول و اسلحه مجانی می گرفت از امریکا اجازه نمی گرفت ولی حالا برای معامله قانونی با ایران از امریکا اجازه می گیرد کجای این کشور اسلامی است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج