تشدید بازرسی‌ها در آستانه شب یلدا
۸۰۷۵۴۸
۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲
۳۸۳۵
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز از تشدید بازرسی‌ها در آستانه شب یلدا خبر داد و گفت: جرائم سنگین در انتظار فروشندگان متخلف است.

مهر نوشت: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز از تشدید بازرسی‌ها در آستانه شب یلدا خبر داد و گفت: جرائم سنگین در انتظار فروشندگان متخلف است.

جهانگیر شاهمرادی در خصوص نظارت و بازرسی‌های ویژه اقلام شب یلدا در استان، اظهار کرد: حدود ۱۵ روز است که طرح تشدید بازرسی در حال انجام است، در این خصوص به بازرسی‌های سازمان و همچنین اتاق اصناف دستورات جدی اعلام‌شده است.

وی توضیح داد که با همکاری اداره کل تعزیرات حکومتی استان طرح نظارت بیشتر و دقیق‌تر بر اصناف و بازار انجام می‌شود، گفت: در این طرح مایحتاج ضروری مورد مصرف خانواده‌ها ازجمله اقلامی که در سوپرمارکت‌ها ارائه می‌شود و همچنین آجیل و خشکباری که این روزها به دلیل در پیش داشتن شب یلدا مورد تقاضای مردم است، موردتوجه قرار دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: در راستای اجرای طرح تشدید نظارت بر اصناف همه فروشندگان موظف به ارائه فاکتور هستند، به عبارتی قیمتی که برای فروش بر روی آجیل‌ها و خشکبار درج می‌شود باید بر اساس فاکتور رسمی و با احتساب سودهای متعارفی باشد که همکاران ما مسلط به محاسبه آن هستند.

شاهمرادی در ادامه عنوان کرد: اگر فاکتوری که فروشنده‌های آجیل و خشکبار بر اساس آن خرید خود را انجام داده‌اند هم قیمت بالا و غیرمعقولی داشته باشد با آن فروشنده خاطی برخورد خواهیم کرد و به سراغ فروشنده‌های عمده این اقلام هم می‌رویم.

وی با تأکید بر اینکه قیمت‌های درج‌شده باید بر اساس فاکتورهای رسمی باشد، ادامه داد: ما قیمت‌های بازار را بررسی خواهیم کرد، این نظارت و بازرسی‌ها منتهی به بازار شب یلدا نیست بلکه تا آستانه عید نوروز ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز توضیح داد: انتظار داریم که بازاریان و اصناف خود درزمینهٔ درج قیمت‌ها و واقعی بودن نرخ اقلام، انصاف را رعایت کنند؛ زیرا در غیر این صورت مشمول جرائم سنگین خواهند شد.

شاهمرادی در مورد اختلاف قیمت آجیل و خشکبار موجود در سطح بازار نیز گفت: به‌یقین آجیل و خشکباری متنوعی که در بازار وجود دارد بر اساس سطح کیفیت درجه‌بندی می‌شود، اختلاف قیمت‌ها به همین دلیل است اما همان‌طور که اشاره شد بنای کار ما بر اساس فاکتور خریدی است که فروشندگان ارائه می‌کنند و باقیمت‌های غیرواقعی برخورد می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه تمامی فروشندگان آجیل و خشکبار موظف هستند بر روی این اقلام قیمت‌های فروش را درج کنند و لیست قیمت‌ها نیز در معرض دید عموم باشد، بیان کرد: در این زمینه بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت اغماض نخواهند کرد و اگر تخلفی مشاهده شود گشت‌های سیار سازمانی که با همکاری تعزیرات حکومتی در سطح بازار فعال هستند با متخلفان برخورد جدی می‌کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1397/09/22
ای کاش این بازرسی ها و نظارت ها در کل سال بود هر چند این نظارتها بدرد مردم نمیخوره وقتی پسته شد زیر 50 اونوقت نظارت و مدیریت کردین
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1397/09/22
فقط شب یلدا نظارت دارید پس بقیه روزها چی البته به ظاهر نظارت دارید در عمل صفر
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1397/09/22
بازرسان کشور کارشون فقط شب یلداست اینقد یلدا نکنید اینطوری عمدا میگید که کالاها بیشتر گرون بشه چقد نفهمید شما خدایا دیگه فقتشه کاری بکنی
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1397/09/22
خودتان را مسخره کرده اید دلار نصف شده قیمتها یک ریال کاهش نداشته
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1397/09/22
برن بمیرن بااین اوضاع
Iran, Islamic Republic of
14:32 - 1397/09/22
بازرس هم بذارید چه فایده دار مردم توان خرید ندارند پس انقدر هیاهو بپا نکنید چند سال پیش برلی هیچ مناسبتی انقدرهیاهو نمی کردند هرکس هم هر طور نسبت به بوجش خرید میکرد ولی وقتی تلوزیون اینهمه تبلیغ میکنند در مردم ایجاد اضطراب و پدر خانواده تحت فشار قرار میگیره واختلاف ایجاد میشود هر چند که الان زندگی برای سرپرست خانواده جهنم شده قبلا عید هر کس بتوان مالیش خرید میکردبعد به بهانه فروش بهاره جیب مردم را خالی میکردند برای سفر انقدر تبلیغات میکردند ومردم بد بخت را میکشیدند توی جادهها خوابیدن کنار خیابان توی پارکها واونها هم بسیار زجر میکشیدند که مثلا آمدهاند مسافرت نه بهداشت نه جای استراحت نه خورد وخوراک زن میبایست از خونه بدتر آشپزی کنه لباس بشوره یک نفر از مسئولین با خانوادش بیاد یک روز اینجوری بره مسافرت یکبار بره خرید از بازار بهاره یکبار بره ساعتها توی مولوی بازار بگرده برای یلدا وعیر سور وسات بخره ببینیم اینکار را میکنند دیگه خونشون که از مردم رنگین تر که نیست کدم تبعض را بگوییم مردم خسته شدند از گرانی از نا بسامانی از فقر از بیماری از روزی که بدنیا می آیند زجر بکشند تا بمیرند پس هیچ کس حق آوردن فرزند ندارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج