دستگیری سارقان مسلح سنگ الماس
۸۰۷۵۵۱
۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
۶۸۷۱ 
رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۴ سارق مسلح سنگ الماس از بازار تهران، هنگام خروج از مرز های شمال غربی کشور خبر داد.

خبرآنلاین: رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۴ سارق مسلح سنگ الماس از بازار تهران، هنگام خروج از مرز های شمال غربی کشور خبر داد.

سردار علیرضا لطفی گفت: پنجم آذر ماه سال جاری، پرونده ای با موضوع سرقت مسلحانه از کلانتری ۱۱۳ بازار به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که طی آن مال باخته عنوان کرده بود ۴ سارق مسلح با تهدید اسلحه اقدام به سرقت ۳ قطعه سنگ الماس به ارزش تقریبی ۳ میلیارد تومان و همچنین مبلغ ۱۰۰ هزار یورو از وی کرده‌اند.

وی افزود: مال باخته پس از حضور در اداره یکم در اظهاراتش به کارآگاهان، عنوان کرد که حدود یک ماه پیش در یک دفتر حقوقی با جوانی به نام "م. " آشنا شدم؛ این آشنایی دو طرفه برای انجام چند معامله تجاری ادامه داشت تا اینکه یک روز صحبت بر سر خرید و فروش سنگ‌های گران قیمت از جمله الماس مطرح شد و "م. " مدعی شد که یکی از دوستانش قصد معاوضه یک قطعه سنگ الماس ۵۰ قیراطی با چند سنگ الماس کوچک‌تر را دارد؛ با طرح این پیشنهاد به "م. " عنوان کردم که من خودم شخصا در زمینه خرید و فروش سنگ های گران قیمت فعالیت دارم؛ پس از چندین جلسه صحبت بر سر قیمت و رویت تصویر سنگ‌های الماس از جمله سنگ الماس ۵۰ قیراطی، توافق شد تا ۳ قطعه سنگ الماس کوچک‌تر به همراه مبلغ ۱۰۰ هزار یورو با سنگ الماس ۵۰ قیراطی معاوضه شود و نهایتا برای تاریخ پنجم آذر ماه در دفتر کار من در محدوده بازار تهران قرار گذاشتیم.

این مقام انتظامی توضیح داد: مال باخته در خصوص زمان و نحوه سرقت به کارآگاهان، گفت: در پنجم آذرماه "م. " به همراه ۳ نفر به دفتر کار من آمدند و من نیز در داخل دفتر به همراه ۲ نفر از دوستانم که کارشناس سنگ های قیمتی هستند، حضور داشتیم؛ هر دو طرف سنگ های الماس خود را به یکدیگر نشان دادیم و اصالت سنگ ها از سوی کارشناسان‌مان تایید شد؛ در این زمان یکی از همراهان "م. " به بهانه ای به سرویس بهداشتی رفت و پس از لحظه ای در حالی که یک قبضه اسلحه کمری در دست داشت، از سرویس بهداشتی خارج شد و عنوان کرد که آنها سارقان مسلح هستند؛ ۴ سارق مسلح اقدام به بستن دست و پای هر ۳ نفر ما کرده و پس از سرقت ۳ قطعه سنگ الماس به ارزش تقریبی ۳ میلیارد تومان و همچنین مبلغ ۱۰۰ هزار یورو از دفتر کار من خارج شده و ما نیز پس از دقایقی تلاش توانستیم دست و پای خود را باز کرده و از دفتر خارج شویم.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به تلاش سارقان مسلح برای خارج کردن ۳ قطعه سنگ الماس مسروقه از طریق مرزهای شمال غربی کشور، گفت: با آغاز تحقیقات ویژه پلیسی، کارآگاهان اداره یکم ضمن شناسایی هویت واقعی "م. " و همچنین شناسایی مخفیگاهش در منطقه جنوب تهران، اطلاع پیدا کردند که وی به همراه سایر همدستانش بلافاصله پس از انجام سرقت مسلحانه از تهران متواری شده‌اند.

سردار لطفی بیان کرد: تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان اداره یکم اطلاع پیدا کردند سارقان قصد دارند تا سنگ‌های الماس مسروقه را از طریق مرزهای شمال غربی از کشور خارج کنند که بلافاصله تیم ویژه‌ای از کارآگاهان پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضائی به نقطه مرزی محل تردد سارقان در شمال غرب کشور اعزام و ساعت ۱۱:۰۰ روز چهارشنبه بیست و یکم آذرماه، ضمن دستگیری هر ۴ سارق مسلح موفق به کشف سنگ الماس‌های مسروقه شدند.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به اینکه تحقیقات از متهمان در مراحل مقدماتی و ابتدایی قرار دارد، عنوان داشت: با انتقال متهمان به اداره یکم، تحقیقات از آنها برای شناسایی اموال خریداری شده از محل تبدیل مبلغ ۱۰۰ هزار یورو به پول رایج کشور و همچنین کشف سنگ الماس ۵۰ قیراطی از سارقان در دستور کار کارآگاهان اداره یکم قرار گرفته و متهمان با قرار قانونی صادره از سوی مقام قضائی در اختیار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:42 - 1397/09/22
چهره متهمان رابه خاطرحفظ آبروی خانوادها درمعرض دید عموم قرارنمیدهند قبول اما به چه دلیل نام کامل رو مخفی میکنن
Iran, Islamic Republic of
13:50 - 1397/09/22
چه دزدهای کثیف وبی شرفی آیا اعدام حق اینهانیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۴
کاربر گرامی 13/50اگر از من نرنجی و دلخور نشی، نه،!!! آخه برای سه تکه سنگ چرا آنها را اعدام کنند،!!! در عوض این دلالان که حدود کمتر از یک مثقال سنگ را سه میلیارد و یکصدهزار یورو که نزدیک به دو میلیارد میشود باید تنبیه و اعدام بشن که چنین پول ملی را از ارزش ساقط کرده و میکنند، حالا سرکار محاسبه بفرمایید اگر بنده و سرکار و 498نفر دیگر که جمعاً پانصد نفر بشیم آیا کل سرمایه مان به پنجاه هزار یورو می رسد،؟؟؟ والا بلا بخدا فکر نکنم، من با سی و چهار سال خدمت هنوز مستاجرم و در ماه حد اقل ده روز پول خرید نان خالی هم ندارم، وای بحال بقیه این پانصد نفر مثل خودمان، چون این پول شوها ما را به این روز و فلاکت رسانده اند، حالا کاری هم نداریم که کی هستند و کجا هستند و چطوری و از کجا حمایت میشوند، همکار و همسایه من با وام و بدبختی یک پراید خریده بود هنوز دو هفته نداشت، دزدیدند و بردند و رفتند که رفتند، این بیچاره مثل اینکه سکته کرد و دستش به هیچکجا بند نشد که نشد، ولی سه تیکه سنگ اندازه یک بند انگشت چطوری چند روزه پیدا و به صاحبش تحویل و سارقین را گرفتند، جای سوال دارد،
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1397/09/22
اون سنگ های خودشون که دستشون بوده سرقتی بوده یا مال خودشون ؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۳
پس چرا برای مردم معمولی ،‌همچین اقداماتی صورت نمیگیره؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1397/09/25
زن بی شعور تو خودت کرم داشتی نه مشاور
Iran, Islamic Republic of
01:05 - 1397/09/25
زن بی شعور تو خودت کرم داشتی نه مشاور
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج