نقشه فراری دادن «باقری درمنی» ناکام ماند
۸۰۸۴۹۳
۲۴ آذر ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۷
۱۶۷۶۰ 
در زمان محاکمه حمید باقری درمنی، به نام و عنوان یکی از نهادها تماسی جعلی و مشکوک مبنی بر احضار ارسال می‌شود، ماموران پس از وصول این نامه فورا قاضی و دادستان تهران را در جریان قرار می دهند.

خبرگزاری مهر: پرونده فساد اقتصادی باقری درمنی طی ۹ جلسه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی رسیدگی حکم اعدام در مورد آن صادر و در دیوان عالی کشور تایید شد، شامل ١٥٥ جلد و ٣٢٥ صفحه کیفرخواست است.

جرائم متهم از قبل طراحی شده بوده و با تصمیم جمعی با دیگر متهمان پرونده به صورت باندی و سازمان یافته صورت گرفته است.

حمید باقری درمنی با ترغیب و تشویق، دستور به فرار و خروج از کشور تعدادی از متهمان موثر و کلیدی پرونده از جمله جوانمیر محمدی و محمد خزاعلی، محمدرضا نصیری، محمد جزایری و مجید باقری درمنی را می‌دهد.

متهمان در قالب شرکت‌های شش گانه تحت هدایت و مدیریت مستقیم باقری درمنی و با تبانی و مشارکت مدیران وقت شرکت‌های مربوطه و مدیران سابق شرکت نفت جی با ارائه اسناد مجعول از شرکت نفت جی، قیرهایی را با کلاهبرداری تحصیل نموده‌اند.

باقری درمنی بخش قابل توجهی از اموال و دارایی‌های خود را به صورت صوری به اشخاص مورد اعتماد انتقال داده است.

وی با عملیات مجرمانه و در سطح گسترده و به نحو سازمان یافته از طریق ارتکاب جعل، استفاده از سند مجعول، پرداخت رشوه، کلاهبرداری کلان، فرار مالیاتی، انتقال صوری اموال، ترغیب و تشویق افراد موثر و کلیدی شبکه به فرار و خروج از کشور و با استفاده از چهار کارشناس رسمی دادگستری و یک شعبه بانک ملی و آلوده کردن سیستم اداری و چند مسئول وقت شرکت نفت، مرتکب این جرائم شده است.

در زمان محاکمه حمید باقری درمنی در دادگاه و بررسی ابعاد مختلف آن، به نام و عنوان یکی از نهادها تماسی جعلی و مشکوک مبنی بر احضار باقری درمنی ارسال می‌شود، ماموران زندان پس از وصول این نامه فورا قاضی و دادستان تهران را در جریان قرار داده و مقام‌های قضایی از اعزام وی جلوگیری می‌کند. (پیگیری تماس و منشا آن به سرعت انجام و اقدام می‌شود)

ماجرا از این قرار بوده است که در جریان رسیدگی به پرونده باقری درمنی قاضی صلواتی به ماموران زندان و تیم بدرقه تاکید بسیاری برای اهمیت اعزام‌های صورت گرفته کرده بود و در نتیجه به حفاظت ندامتگاه اوین تاکید شده بود تمامی اعزام‌های متهم باید با هماهنگی قاضی صلواتی و مقامات مسئول در قوه قضاییه صورت بپذیرد.

بلافاصله پس از ارسال تماس جعلی و مشکوک و برقراری برخی تماس‌ها از سوی جریان وابسته به درمنی حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه به پرونده ورود می‌کند و سرانجام تیم فرار شناسایی و دستگیر می‌شود.

با دستگیری تیم فرار مشخص می‌شود این افراد بدون وابستگی به نهادی ولی با عنوان جعلی قصد داشته‌اند با ارسال نامه‌ و تماس ها وی را از ندامتگاه اوین به منظور اعزام برای رسیدگی به پرونده خارج کنند و در اعزام صورت گرفته مقدمات فرار وی را فراهم آورند.

یک مقام آگاه در پرونده می‌گوید مبلغ مشخص شده برای انجام این عملیات ده میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که باید به صورت نقد در اختیار گروه قرار می‌گرفت.

گفتنی است؛ با هوشیاری مسئولین قضایی دخیل در پرونده و در نتیجه ناکام ماندن عملیات فراری دادن باقری درمنی تیم فرار پولی دریافت نکرده است.

در حال حاضر افراد دستگیر شده در مرحله تحقیقات و تکمیل پرونده در دادسرا هستند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:06 - 1397/09/24
عجب
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
درمنی فیلم جدیتونه
Iran, Islamic Republic of
22:10 - 1397/09/24
ادم عادی نبودن واقیت کی بوده خواسته برای اولین بار فراری بده از اوین شایدم داستانه
Iran, Islamic Republic of
22:11 - 1397/09/24
پول بی زبان بیت المال رو خوردن ویه قورت آب هم روش حالا میخان از ڪشور هم فرار ڪنند اونهم از داخل اوین
Iran, Islamic Republic of
22:36 - 1397/09/24
از سریال هوش سیاه یاد گرفتن
Iran, Islamic Republic of
22:46 - 1397/09/24
چه چوگیر میشید

اینم عامل یک اقازاده هست

اگر قرار باشد فرار کند راحت انجام میشه


غیلم فرار از زندان اسکافید را زیاد دیدی؟
Iran, Islamic Republic of
23:36 - 1397/09/24
حلا پدرشونو در می آرند چه پولی قرار بوده به جیب بزنند ولی باور کنید به جایی وصل بودند یه فیلم از روش بسازید ببینیم
Iran, Islamic Republic of
08:04 - 1397/09/25
اين زالو رو با باندش هر چه سريعتر اعدام كنيد
Iran, Islamic Republic of
08:09 - 1397/09/25
اگه صحت داشته باشه که احتمالا قصد اتش شلیک م داشتن ولی انگاری از راه جعل روند قانونی و با پوشش قصد فراری داشتند .دیگه از وکیلش عذر خواهی و بگید راه ناره . اینا بچه مچه فکر میکردن اوین و فرار ! مایکل م بیاد اگه تونست فرار کنه میرم شش ماه تو اوین یه چند باری رفتم
Iran, Islamic Republic of
18:33 - 1397/10/01
الان مملکت اوکی شد.سلطان قیروسکه رفتن.....بعدشم میبینیم..چقدساده ایم ..ماها
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج