ضرر ۶ امتیازی استقلال، ۳ امتیازی پرسپولیس
۸۰۸۵۵۱
۲۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۹
۱۵۲۱۵ 
بررسی ها درخصوص داوری دیدارهای 5 تیم اول لیگ برتر نشان می‌دهد اگر اشتباهات مربوط به گل‌ها و پنالتی‌ها را ملاک قرار دهیم سپاهان بیشترین سود و استقلال بیشترین ضرر را داشته‌اند و پرسپولیس هم باید قهرمان نیم‌فصل می‌شد!

فرهیختگان: سوت پایان بازی استقلال و پدیده که زده شد محمدحسین زاهدی‌فر در میان حلقه نیروهای امنیتی و در هیاهوی شعارها و اعتراض‌های هواداران استقلال به عملکرد او از زمین خارج شد. زاهدی‌فر و البته کمک او با گرفتن آفساید، گل صحیح استقلالی‌ها را مردود کردند.

در اینکه اشتباه داوری به نوعی یک خطای انسانی محسوب شده و اجتناب‌ناپذیر است، شکی وجود ندارد ولی مساله آنجایی مزمن می‌شود که این اشتباهات هر هفته تکرار می‌شود و سرمربیان تیم‌های مختلف بخشی از کنفرانس‌های مطبوعاتی پس از بازی را به گلایه و شکایت از عملکرد تیم داوری اختصاص می‌دهند.

با پایان نیم‌فصل اول و تشکیل پنج ضلعی مدعیان قهرمانی با حضور سپاهان، پدیده، پرسپولیس، تراکتورسازی و استقلال، شرایط داوری‌ها در نیم‌فصل دوم بسیار تعیین‌کننده و حیاتی خواهد بود. شاید یک سوت اشتباه یا یک پرچم غلط تمام رویاها و آرزوهای یک تیم و حتی یک شهر را نابود کند و این باعث می‌شود که روزبه‌روز فضای کار برای قاضیان میدان سخت و سخت‌تر شود.

شاید با نگاهی به عملکرد داوران بتوانیم قضاوت صحیح‌تری درخصوص سود و زیان تیم‌ها و تاثیر سوت‌های داوران در روند امتیازگیری تیم‌های صدر جدول در نیم‌فصل اول داشته باشیم و به همین دلیل امروز سعی کردیم به اشتباهات داوری در بازی‌های پنج تیم برتر لیگ(با استناد به کارشناسی‌های انجام گرفته در برنامه90) بپردازیم. با این توضیح که اشتباهات مربوط به اخراج بازیکنان در نتایج تاثیرگذار نبوده و تنها صحنه‌هایی که منجر به گل یا پنالتی شده در نظر گرفته شده است.

سپاهان، ماجرای بیانیه و قلدرخان

زردهای دیار زاینده‌رود این فصل با به خدمت گرفتن امیر قلعه‌نویی و ستاره‌های کهکشانی می‌خواستند به چند فصل ناکامی در این رقابت‌ها پایان دهند. بازی اول آنها در نقش جهان بدون تماشاگر و مقابل صنعت نفت آبادان بود که صحنه مشکوک و قابل ذکری در آن رخ نداد. هفته بعد آنها به رشت رفتند و با یک پیروزی پرگل سپیدرود رشت خداداد عزیزی را شکست دادند که با توجه به برد 6 بر یک، تیم داوری کار سختی در این دیدار نداشتند.

در دیدار با شاگردان مجید جلالی و تساوی در اصفهان یک بازیکن از هر دو تیم مستحق اخراج بودند. قلعه‌نویی بیش از داوری از بازی بسته پیکان گلایه داشت. دربی اصفهان اما با اعتراض اصفهانی‌ها به داور همراه بود، سپاهان توانست ذوب‌آهن را 2 بر یک شکست دهد ولی گل اول سپاهان روی یک ضربه ایستگاهی به ثمر رسید در حالی که به گفته کارشناس داوری، خطایی رخ نداده بود.

بوحمدان بازیکن ذوب‌آهن با کارت دوم باید اخراج می‌شد که کارت نگرفت. در ادامه دو پنالتی برای سپاهان گرفته نشد. دیدار هفته پنجم مقابل تراکتورسازی(2-2) پس از اعتراض‌های امیر قلعه‌نویی مشخص شد اشتباه تاثیر‌گذاری نداشته است. در بازی هفته ششم مقابل پارس‌جنوبی(2-2) قبل از گل پارس خطا شد و داور باید بازی را متوقف می‌کرد.

روی گل ساسان انصاری، استنلی هیچ خطایی روی سیف‌اللهی نکرد و داور به اشتباه گل سپاهان را مردود اعلام کرد. پورقاز نیز روی میرجوان خطا نکرد و داور به اشتباه به سود پارس پنالتی اعلام کرد.

پیروزی قاطع مقابل فولاد خوزستان بحران‌زده و برد مقابل نفت مسجدسلیمان نیز جایی برای اعتراض به داوری باقی نگذاشته بود اما اوج اشتباهات داوری در دیدار هفته نهم و دهم زردپوشان رخ داد. سپاهان در هفته نهم پذیرای نساجی مازندران بود که در این دیدار که با برتری سه بر دوی س‍پاهان همراه بود یک پنالتی برای شاگردان نکونام گرفته نشد و پنالتی دقایق آخر سپاهان که منجر به پیروزی آنها شد، اشتباه بود.

بازی بزرگ هفته دهم نیز از لحاظ داوری به نفع پرافتخارترین تیم لیگ برتر بود آنها قبل از بازی 6 امتیازی مقابل استقلال(برد یک برصفر سپاهان) بیانیه در مورد اشتباهات داوری و قربانی شدن خود صادر کردند آن هم در حالی که اشتباهات هفته قبل مقابل نساجی به سود آنها بود. سپاهانی‌ها در دیدار با استقلال نیز از اشتباه داوری سود بردند و داور پنالتی استقلال را در نیمه‌دوم نگرفت.

در بازی مقابل سایپا و ماشین‌سازی صحنه خاصی دیده نشد و در مقابل پدیده نیز تنها یک آفساید اشتباه که از تک‌به‌تک شدن شهباززاده جلوگیری کرد، دیده شد. در بازی حساس مقابل پرسپولیس در اصفهان نیز یک پنالتی قبل از گل سپاهان گرفته نشد و پنالتی دقایق پایانی پرسپولیس که باعث مساوی شدن بازی شد به اشتباه توسط فغانی گرفته شد.

پس از این بازی بود که آتشفشان امیر قلعه‌نویی علیه علیرضا فغانی فوران کرد و به او لقب قلدرخان داد. طبق این بررسی ها سپاهان سه امتیاز با اشتباهات داوری کسب کرده است.

پدیده، نه راضی و نه شاکی

شاگردان یحیی گل‌محمدی در این فصل دست به کار بزگی زده و در بیشتر مقاطع فصل بالاتر از همه مدعیان توانستند در صدر جدول قرار بگیرند. شاید جار و جنجال کمتر پدیده‌ای‌ها باعث شده که آنها درخصوص داوری زیاد اظهارنظر نکنند. بازی هفته اول آنها با پرسپولیس بود که داور در همان دقایق ابتدایی باید علیپور که اتفاقا تک‌گل آن بازی را به سود قرمزها به ثمر رساند، اخراج می کرد.

پس از آن شاگردان گل‌محمدی در پنج بازی متوالی توانستند به ترتیب مقابل استقلال خوزستان، نفت آبادان، سپیدرود رشت، پیکان و ذوب‌آهن به برتری دست‌یابند. تساوی مقابل تراکتورسازی که مصادف با اولین تجربه سرمربیگری محمد تقوی روی نیمکت تبریزی‌ها بود، صحنه خاصی نداشت. هفته نهم و بازی مقابل فولاد اگرچه با برد مشهدی‌ها پایان یافت ولی در همان بازی یک پنالتی و یک گل سالم برای آنها به اشتباه گرفته نشد.

پیروزی مقابل نفت مسجدسلیمان نیز صحنه تاثیرگذار در نتیجه بازی به همراه نداشت و در پیروزی پرگل مقابل نساجی نیز باید داور بازیکن نساجی را با کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج می‌کرد. پیروزی مقابل سایپا بدون اشتباه داوری سپری شد. مقابل سپاهان اگرچه پدیده‌ای‌ها تا حدودی به قضاوت داور معترض بودند ولی کارشناسان تنها صحنه این بازی را آفساید اشتباه شهباززاده مقابل دروازه پدیده دانستند.

تساوی پرگل مقابل شاگردان مهاجری نیز صحنه خاصی به همراه نداشت ولی شاید تنها دیداری که پدیده‌ای‌ها تا حدودی از اشتباهات داوری سود بردند دیدار معوقه آنها مقابل استقلال و در ورزشگاه آزادی بود. آنجا که محمدحسین زاهدی‌فر، قاضی میدان و کمک او گل صحیح استقلال در دقیقه 78 بازی را به اشتباه آفساید تشخیص داد.

هرچند پدیده‌ای‌ها معتقد بودند که محمد دانشگر باید در همان دقایق ابتدایی از زمین مسابقه اخراج می‌شد ولی کارشناسان نظرهای متفاوتی در این خصوص داشتند و اکثرشان تصمیم داور را تایید کردند. پدیده با این تفاسیر یک امتیاز از اشتباهات داوری سود کرده است.

پرسپولیس، از حمله به سیدعلی تا تمجید از فغانی

قرمزپوشان در این فصل ابتدا با یک گل پدیده را در مشهد شکست دادند. دیداری که علیپور در آن باید اخراج می‌شد. پیروزی یک‌طرفه مقابل فولاد خوزستان و تساوی‌های بدون گل مقابل استقلال خوزستان و نفت مسجدسلیمان از لحاظ داوری مورد خاصی نداشتند. ولی دیدار آنها مقابل نفت آبادان در هفته پنجم که به تساوی یک - یک انجامید یک صحنه تاثیرگذار داشت که می‌توانست باعث پیروزی قرمزپوشان در آبادان شود.

داور در آن دیدار خطای حسین ساکی روی علی علیپور در محوطه جریمه را ندید تا یک پنالتی به سود پرسپولیس سوخت شود. در دو بازی بعدی قرمزپوشان مقابل تیم‌های شمالی صحنه به‌خصوصی دیده نشد و آنها توانستند سپیدرود رشت و نساجی را در تهران به راحتی شکست دهند. پرسپولیس این فصل بیشترین آسیب را در دربی دید. پژمان منتظری در محوطه جریمه روی علیپور خطا کرد و باید یک پنالتی به سود پرسپولیس اعلام می‌شد. در ادامه هم آرمین سهرابیان به خاطر خطای شدید روی سیامک نعمتی باید اخراج می‌شد؛ یعنی در دربی بدونِ گل، یک پنالتی پرسپولیس گرفته نشد و یک بازیکن استقلال هم اخراج نشد.

اشتباه داوری در بازی جنجالی و پرحاشیه پرسپولیس مقابل سایپا، برای دو تیم به یک اندازه بود. گلی که سایپا زد به خاطر خطای سارفو روی مصلح باید مردود اعلام می‌شد و از آن سمت هم کوبیدن توپ بیرانوند به صورت آرمان رمضانی پنالتی بود. با ذکر این نکته که اشتباه تاثیرگذار داوری در این بازی(گل نادرست سایپا) ابتدا به نفع شاگردان علی دایی رقم خورد و سپس پرسپولیس از داوری سود برد(خطای پنالتی بیرانوند روی رمضانی).

برد مقابل پیکان از لحاظ داوری صحنه خاصی نداشت ولی شاید قرمزها بیشترین سود از اشتباهات داوری را مقابل تبریزی‌ها داشتند. گل صحیح تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی که به اشتباه آفساید گرفته شد، هر چند نباید از حق بگذریم که تشخیص این آفساید کار بسیار دشواری بود باعث شد تا پرسپولیس مقابل تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی شکست نخورد و به تساوی برسد. قرمزها در ورزشگاه بنیان دیزل نیز ابتدا از اشتباه داوری منتفع شدند و داور خطای پنالتی نیمه‌اول روی کنعانی را نگرفت .

اشتباه داور در آفساید گرفتن گل دقایق پایانی اسدی مهاجم پرسپولیس نیز باعث شد یک گل سالم پرسپولیس بسوزد. دو دیدار مقابل حریفان اصفهانی نیز جالب توجه بود. در دیدار مقابل ذوب‌آهن که پرسپولیس برد و برانکو به‌شدت از عملکرد سیدمهدی سیدعلی، داور مسابقه شاکی بود، مشخص شد که داور باید امید عالیشاه که تنها پاس‌گل این بازی را پی‌ریزی کرد با کارت زرد دوم از زمین مسابقه اخراج می‌کرد.

در دیدار حساس مقابل سپاهان نیز اشتباهات تاثیر‌گذار داوری مشخص بود. قبل از به ثمر رسیدن گل سپاهان در محوطه جریمه روی عالیشاه خطا اتفاق افتاد و علیرضا فغانی باید یک پنالتی برای قرمزها می‌گرفت و البته پنالتی دقایق پایانی روی سیدجلال حسینی نیز از نظر کارشناسان اشتباه بود که منجر به گل تساوی پرسپولیس شد. طبق این بررسی تیم برانکو مجموعا سه امتیاز به خاطر اشتباهات داور از دست داده است.

تراکتورسازی، ماجرای پرسپکتیو

تراکتورسازی مدل 97 کار خود را جان توشاک مشهور و ستارگان فوتبال ایران شروع کرد. آنها برای شکستن طلسم قهرمانی علاوه‌بر به خدمت گرفتن سه کاپیتان تیم ملی دنبال ستاره‌های خارجی نیز رفتند. ابتدای فصل برای آنها خوش‌یمن نبود و ‌این باعث شد که توشاک خیلی زود از جمع آنها جدا شود. با آمدن محمد تقوی حال و روز تی‌تی‌ها بهتر شد و آنها با چند برد پیاپی به رده‌های بالای جدول رسیدند.

در بازی هفته دوم مقابل نساجی که به تساوی انجامید گرفتن محمد میری بازیکن نساجی در محوطه جریمه توسط رضا شربتی بازیکن تراکتورسازی پنالتی بود و آن مدافع باید اخراج هم می‌شد. گل صحیح تبریزی‌ها در دیدار حساس آنها مقابل پرسپولیس که بعدها با کمک ابزارهای معماری و نقطه پرسپکتیو مشخص شد که گل آنها صحیح بوده گرفته نشد و شاید آن دو امتیاز در ادامه فصل می‌توانست به کار سرخ‌های دیار تبریز بیاید. تبریزی ها هم به خاطر اشتباهات داوری یک امتیاز کمتر گرفته اند.

استقلال، داورها آبی را دوست ندارند؟

شاید در شروع فصل جدید بسیاری استقلال شفر را تنها رقیب برانکو در راه قهرمانی می‌دانستند ولی جدا شدن ستاره‌ها و ستون‌های اصلی تیم و البته از دست رفتن زمان پیش‌فصل باعث شد که آبی‌ها امتیازات زیادی را از ابتدای فصل از دست بدهند. امتیازاتی که البته برخی از آنها به دلیل اشتباهات داوری بود. در بازی اول آنها مقابل پیکان(تساوی بدون گل) سجاد مشکل‌پور دفاع پیکان به خاطر خطا روی سجاد آقاییِ استقلال باید از زمین مسابقه اخراج می‌شد.

سجاد آقایی وینگر استقلال خطای شدیدی روی علی حمودی مرتکب شد که جریمه‌اش کارت قرمز بود، نه کارت زرد، بازی دوم آنها مقابل ذوب‌آهن(2-2) نیز اشتباهات زیادی از لحاظ داوری داشت. ضربه پای ووریا غفوری به صورت حبیب‌زاده گلزن ذوب‌آهن طبق قانون خطای شدید بود و باید با کارت قرمز جریمه می‌شد. گل فرشید اسماعیلی برای استقلال صحیح بود و به اشتباه آفساید اعلام شد.

دانشگر به دلیل خطا در موقعیت حمله تیم ذوب‌آهن دقایقی قبل از گرفتن کارت زرد دومش باید کارت می‌گرفت و اخراج می‌شد. کارت زردی که دانشگر برای خطای بعدی و اخراجش گرفت اشتباه بود و این خطا شرایط گرفتن کارت زرد را نداشت.

در بازی مقابل فولاد داور، خطای هند میلاد بدرقه در محوطه جریمه را به اشتباه پنالتی تشخیص نداد تا آبی‌ها تنها به یک تساوی بسنده کنند.

در دیدار مقابل نفت مسجدسلیمان نیز که با پیروزی استقلال همراه بود نصاری و کولیبالی از تیم حریف باید اخراج می‌شدند و پنالتی نفت مسجدسلیمان نیز اشتباه بود.

در هفته هشتم که دربی برگزار شد و به تساوی انجامید منتظری روی علیپور مرتکب پنالتی شد که داور اعلام نکرد. آرمین سهرابیان مدافع استقلال هم باید با گرفتن کارت دوم اخراج می‌شد که این اتفاق هم رخ نداد.

در هفته نهم و در جریان بازی با سایپا طارق همام به خاطر خطای شدید روی مهدی ترابی باید از زمین مسابقه اخراج می‌شد.

در هفته دهم و بازی با سپاهان که با برد یک بر صفر زردپوشان خاتمه یافت، خالد شفیعی، مدافع تیم اصفهانی خطای پنالتی انجام دادکه داور آن را نگرفت.

در بازی معوقه آبی‌ها مقابل پدیده نیز گل سالم استقلال پذیرفته نشد تا آبی‌ها جای پیروزی به تساوی برسند.

به این ترتیب باید گفت استقلال بیشتر از همه تیم ها از اشتباهات داوری متضرر شده و ۶ امتیاز از دست داده است که می توانست این تیم را به رده دوم جدول برساند.

جدول واقعی!

به این ترتیب اگر امتیازات پنج تیم بالای جدول طبق این اشتباهات انجام شده اصلاح شود شاهد جدول ذیل خواهیم بود:

ضرر ۶ امتیازی استقلال، ۳ امتیازی پرسپولیس

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 49
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:31 - 1397/09/25
قابل توجه شله زردا که ادعا میکردن از داوری ضرر کردن
Iran, Islamic Republic of
07:42 - 1397/09/25
شله زرد امسال قهرمانه...یعنی قهرمانش میکنن.قرمز و آبی هم کشکه
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1397/09/25
حالا امیر قلعه مرغی بره حرف مفت بزنه درباره پرسپولیس

مرتیکه ام المافیا
Iran, Islamic Republic of
08:06 - 1397/09/25
چرا بازی با پدیده را نمیگید استقلال 12 امتیاز متضرر شده و این نمیتونه سهوی باشه
Iran, Islamic Republic of
08:09 - 1397/09/25
حالا امیر مافیا بیا زر بزن تازه اوج کثافتکاری سپاهان بازی دیروز بود که سر استقلال خوزستانو بریدن اینم لحاظ کن تا مشخص بشه تیم حکومتی کیه؟کیسه کشا لطفا خفه شید بجای پاچه ما برید یقه سپاهانو بگیرید مافیا
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
از قدیم گفتن فحش رو بندازی زمین صاحبش میاد برمیداره ! استقلال هیچ وقت از لنگ اسمی نیاورد شما چطوری به خودتون گرفتید ؟؟ اونقدر پررو هستید که نگو
صبا
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
پاچه گیری کارشماست شما خوب پاچه میگیرید بفرمایید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
خفه شو سپاهان مقابل استقلال ضرر کرد
France
08:10 - 1397/09/25
چه تحلیل واقعا کاملی جوری تحلیل کردی که پرسپلیس و استق را ببری بالای جدول
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1397/09/25
قلعه فاسد حالا بیا زر بزن
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1397/09/25
الان باز مفلس ها میان میگن نویسنده پرسپولیسیه خخخخخخ اینجا هم شیشتقلال زیر پرسپولیسه خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1397/09/25
چرا چرت میگید تمام داورها گفتند پنالتی پرسپولیس مقابل سپاهان درست بوده اونوقت شما واسه خودتون چرا و پرت ردیف میکنید
پاسخ ها
ج
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
درست گفته یه پنالتی واسه پرسپولیس قبل ازاین گرفته نشد که اگه اون پنالتی گرفته میشدبازی یک به صفر به سودپرسپولیس میشدوکلآ روش بازی عوض میشدوسپاهان نمیتونست به بازی برگرددوجبران کنه بازی با پیروزی تیم پرسپولیس تمام میشد.
قلعه نوی اگه مردباشه بااین سروصداکه به پاکرده وهمه دروغ وگول زدن طرفداران سپاهان ومردم بودبایدازفوتبال خداحافظی کنه
Iran, Islamic Republic of
08:41 - 1397/09/25
از فرهیخته بودن فقط اسمش رو یدک می کشی فرهیختگان !
Iran, Islamic Republic of
08:44 - 1397/09/25
ن دیگه باز اشتباه کردین اگه اخراج ها رو هم در نظر بگیرین استقلال شیش امتیاز منفی باید بگیره نه مثبت
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1397/09/25
این دیگه چه جور تحلیلیه اون امتیازهای که به صود پرسپولیس داورها گرفتن رو چرا کسر نکردی ولی ضررها رو اضاف کردی خخخخخخخ یک امتیاز از بازی تراکتور کم کن دو امتیاز از بازی ماشین کم کن دو امتیاز از بازی دوب اهن و یک امتیاز از بازی سپاهان کم کنی حالا پدیده به کنار که اگه علیپور دقیقه 4 اخراج میشد قطعا میباختن حالا اینارو کسر کنی فکر کنم تیم مورد علاقه نوشیده عزیز باید فکری به حال سقوط نکردن بکنه
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1397/09/25
این دیگه چه جور تحلیلیه اون امتیازهای که به صود پرسپولیس داورها گرفتن رو چرا کسر نکردی ولی ضررها رو اضاف کردی خخخخخخخ یک امتیاز از بازی تراکتور کم کن دو امتیاز از بازی ماشین کم کن دو امتیاز از بازی دوب اهن و یک امتیاز از بازی سپاهان کم کنی حالا پدیده به کنار که اگه علیپور دقیقه 4 اخراج میشد قطعا میباختن حالا اینارو کسر کنی فکر کنم تیم مورد علاقه نوشیده عزیز باید فکری به حال سقوط نکردن بکنه
پاسخ ها
بدون نام
France
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
احسنت
بدون نام
United Arab Emirates
۱۵:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
خرفتو داره همه چی رو نوشته ابله شما تو دربی با کمک داور قصر در رفتید لاشی
Iran, Islamic Republic of
08:51 - 1397/09/25
17 اشتباه تأثیرگذار داوری علیه سپاهان در نیم فصل اول رخ داد که این سایت تنها به برخی اشاره کرده. اگر این اشتباهات رخ نمی داد الآن سپاهان 12 امتیاز بالاتر بود.
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1397/09/25
اونیکه میگفتن داوری به نفع پرسپولیس بوده باید برن بمیرن .
ازقلعه نوعی بعیدبوداینطورحرف زدن چطوری این آقاکه ازاول عمرش توفوتبال بوده نمیدونسته سوتهای داوران بیشتربه نفع سپاهان اصفهان بوده پس طبق گفته ی خودش مردباشه امتیازهای اشتباهی راکم کنه
استقلالیها بازیکنانش حرف زدن بایدگفت ازکاپیتانشان بعیدبود اگه اشتباه داوری به دادشون نمیرسید ودربی را پرسپولیس پیروز میشد شایدحالانه شفرونه بیشتراین بازیکنان حالا دراستقلا نبودن همه اخراج میشدن خصوصآرحمتی پس یادبگیرن الکی حرف نزنن حق پرسپولیس گرفته شده بایدبااختلاف صدرجدول میبود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
ج،کدوم صحنه دربی پنالت بود؟؟؟؟اخه کجای این چرندیاتی که این بیشرف نوشته کارشناسیه،از بازی اول به سود پرسپولیس بوده تا اخر،چند بار باید بازیکنان پرسپولیس باید اخراج میشدن و نشدن و بعد همون بازیکنان گل زدن،بازی حذفی مقابل ارومیه باید خذف میشد،بازی مقابل ماشین سازی پنالت ماشین سازی گرفته نشد شجاع اخراج نشد و دو تک به تک و از ماشین سازی گرفت،بازی دربی کمال و نورالهی باید اخراج میشدن بدون توپ بازیکن و با ارنج زدن،
اگه این بیشرفا راست میگن دوتا کارشناس خوب بیارن حتی اگه شده خارجی بعد ببین کدوم تیم نور چشمی اقایونه،برانکو بازی ذوب اهن زمین و زمان و بهم دوخت بعد برنامه نود که واسه همه ثابت شده ست که لنگیه گفت ذوب اهن باید میبرد،بس دیگه این همه عوام فریبی
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1397/09/25
من نمیدونم کی این تحلیل را از داوریها در این سایت گذاشته اما تحلیل داوری ها که در برنامه های مختلف 90 و شبهای فوتبالی آمده این است:
1-در بازی سپیدرود اعلام پنالتی استباه برای سپیدرود و عدم اخراج دروازه بان این تیم.
2- در بازی پیکان عدم اخراج مدافع پیکان در دقیقه 18
3- در بازی ذوب در دقیقه 36 عدم اعلام پنالتی برای سپاهان در دقایق 57 و 61
4- در بازی تراکتور عدم اعلام پنالتی برای سپاهان در دقیقه 50
ادامه در کامنت بعدی....
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1397/09/25
قابل توجه دوتیم پرسپولیس واستقلال این سناریو وسروصدابابرنامه مافیایی شروع شده که دوتیم تهرانی را رو در روی هم قراربدن وتیم سپاهان اصفهان راقهرمان کنن
برانکوگفته بود نمیخوان پرسپولیس بازقهرمان بشه
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1397/09/25
ادامه کامنت قبلی:
5- در بازی پارس جنوبی مردودکردن گل سالم سپاهان - اعلام پنالتی اشتباه برای پارس دقیقه 45 - قبل از گل اول پارس روی بازیکن سپاهان خطا شد.
6-در بازی نفت مسجد سلیمان عدم اعلام پنالتی برای سپاهان
7-در بازی نساجی عدم اعلام پنالتی برای سپاهان
8- در بازی استقلال ت عدم اعلام پنالتی برای سپاهان
ادامه در کامنت بعدی.....
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1397/09/25
8- در بازی استقلال ت عدم اعلام پنالتی برای سپاهان
9- بازی ماشین سازی عدم اعلام پنالتی برای سپاهان و عدم اخراج بازیکن ماشین
10- بازی پرسپولیس اعلام پنالتی اشتباه برای پرس
11-بازی استقلال خوزستان اعلام پنالتی اشتباه برای استقلال خ
حالا با این احتساب کی بیشتر ضرر کرده؟
پاسخ ها
ح
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
اتفاقآدربرنامه ی نود هم گفته یه پنالتی واسه پرسپولیس گرفته نشد وپنالتی گرفته شده اشتباه بوده
تازه اون پنالتی اولی اگه گرفته میشد پرسپولیس یک برصفر ازسپاهان جلومیافتد وسرنوشت بازی عوض میشد وباخت سپاهان درصدش بیشتربود
بدون نام
France
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
بابا ولشون کن اینها رو همشون با قصد و غرض مینویسن
معلوم نیست سرشون به کدوم اخوری بنده
م.خ
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
خب گوسفند بازی با پرسپولیس و که پنالتی اول به نفع پرسپولیس بود که گرفته نشد چرا تو بیانیه ات اون و ننوشتی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
میگم شل مغز یه چندتای دیگه رو نگفتیا پنالتی عای بازیهای برگشتم بگو خخخخخخخ اخه کودن چرا برای هربازی یکی دوتا پنالتی برا شله زرد میگی بایدبگیرن چون امیرمافیا داورارو خریده مطمنی نمنه تو خود امیرمافیا هستی میگم بازیهای دوستانه که انجام داده اونارم حساب کن هربازی یه پنالتی فک کنم امتیازتون به نود برسه نیم فصل دیگه نیم فصل دومم بازی نمنید قهرمانید خخخخخخخخخخ ای خاک عالم برسرت
Iran, Islamic Republic of
09:41 - 1397/09/25
یعنی بدون اشتباهات داوری هم همگی زیر سرورتون تشریف دارین! خخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
09:41 - 1397/09/25
میبنیم که یه برد دیگه در دربی رو از پرسپولیس گرفتم اونوقت تیم کیسه واستفراغ میان زر میزنن.اوی سپاهان حال خراب کن کجای جدول واقعی هستی.برین گم‌شین بعد میان راجع به تیم همیشه سرورشون پرسپولیس حرف میزنن
Iran, Islamic Republic of
09:41 - 1397/09/25
اقای قلعه نویی که دم از مردی و مردونگی میزنی،حالامرد هستی و این جدول بپذیری؟
France
09:44 - 1397/09/25
چقدر بیطرف پرسپولیسو بررسی کردی
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1397/09/25
قابل توجه کیسه کشا دوباره زیر سایه سرورتون هستید
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1397/09/25
واقعا این مدل تحلیل خیلی خنده دار و مسخره است
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1397/09/25
چرا فقط گل حساب میکنی ؟
چند تا بازیکن استقلال باید اخراج میشد ؟ اگه اخراج میشدن همون نتایج می موند ؟ کمتر زر بزن
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1397/09/25
اینم قابل توجه کیسه شله زرد و سوراختور که میگفتن داوری به نفع پرسپولیس تموم شد بازم با این حال با این نتیجه واقعی پرسپولیس میرفت صدر جدول نه اینکه سوم لیگ باشه
Iran, Islamic Republic of
11:49 - 1397/09/25
هواداری که میگوید سه امتیاز با پدیده را در نظر نگرفته اند براستی از نادانان هستند چون اولی ایتم سه امتیاز پدیده بود ضمنا مهمترین 3امتیاز سه امتیاز بازی با پرسپولیس بود که به حساب انها ناجوانمردانه واریز شد حرامتان باد
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1397/09/25
اولی واقعی تیم شیاطین سرخ مبارکباد تیمی با جوانان بزرگ وناداوری ها مخصوصا بازی با استفراغ واز دست دادن 3امتیاز ایول چکار کردی پرفسور برانکو
Iran, Islamic Republic of
12:10 - 1397/09/25
حرف مفت نزن
اگه کارت قرمزا رو حساب نمیکنی پس چرت نگو...
تیم ١٠ نفره با ١١نفره خیلی فرق داره
Iran, Islamic Republic of
12:41 - 1397/09/25
پرسپولیس ایرانیم
حالا حالاها قهرمانیم
Iran, Islamic Republic of
13:19 - 1397/09/25
فرهیختگان مغرضانه مینویسه
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1397/09/25
ادمین لنگی چرا اینقدر بیشرفی،کدوم کارشناس داوری گفت که منتظری خطا کرده؟؟؟بازی لنگ و ماشین سازی چرا نمیگی باید شجاع اخراج میشد و پنالتی ماشین سازی و نگرفتن،چرا نمیگی شجاع و کمال باید چند بار اخراج میشدن اما داوران فاسد اخراج نکردن،
تا کی میخواید این بیشرف بازیا رو در بیارید،بس دیگه ،بازی فولاد چرا دو بازیکن فولاد اخراج شدن؟؟؟؟اون صحنه که میگید پنالتی واسه لنگ مقابل سپاهان نگرفنن چرا اینقدر بیشرفید که نمیگید خطا روی بازیکن سپاهان صورت گرفته
بیشرفی اگه چاپ نکنی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
دیدی چاپ کردن وتو بیشرف شدی معلومه که خیلی بیشرفی
Iran, Islamic Republic of
23:47 - 1397/09/25
به امید نابودی تیمهای بیت المال خور مرکز
Iran, Islamic Republic of
02:18 - 1397/09/27
23:23تو خیلی بیشرفی چون لنگی جماعت شرف و مردونگی نداره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج