آلایندگی خودروهای سنگین زیر ذره بین معاینه فنی
۸۰۸۹۴۸
۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۳
۲۸۴۸ 
ستاد معاینه فنی پایتخت اعلام کرد شهروندان می توانند در صورت مشاهده خودروهای سنگین دودزا، وضعیت خودرو را با تماس با سامانه ۱۸۸۸ گزارش نمایند

خبرگزاری مهر: ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اکیپ واحد سیار تست کنار جاده ایی به همراه پلیس از ابتدای مهر ماه نسبت به کنترل وضعیت آلایندگی ۲۱۳۰ دستگاه خودروی سنگین در سطح شهر اقدام نموده، که از این تعداد ۸۵ درصد آن دارای معاینه فنی و ۱۵ درصد از آن فاقد معاینه فنی بوده است.

قابل ذکر است پس از بررسی مجدد وضعیت آلایندگی خودروها معاینه فنی ۴۳۴ دستگاه خودرو به علت مردودی در آزمون آلایندگی ابطال و در مجموع ۷۳۳ دستگاه خودرو به علت نداشتن معاینه فنی و یا مردودی در تست آلایندگی جریمه و اعمال قانون شده اند.

با عنایت به اهمیت تاثیر آلایندگی خودروهای سنگین در تشدید آلودگی هوا و بالا بودن عمر میانگین خودروهای سنگین و به طبع عدم ناپایداری این خودروها در حفظ شرایط استانداردهای تعیین شده از لحاظ تولید آلایندگی موجب گردید که ستاد معاینه فنی نسبت به پایش مستمر و کنترل مضاعف این خودروها در شهر تهران چاره اندیشی کرده و با الگو برداری از سایر کشورهایی که در زمینه کنترل آلودگی هوا موفق بوده اند نسبت به تشکیل اکیپی فنی با تجهیزات مورد نیاز تست آلایندگی به همراه عوامل اجرایی پلیس اقدام نماید.

در این طرح که یک ماه پیش از شروع مرحله دوم طرح کاهش از ابتدای مهرماه آغاز گردیده شهروندان وگزارش های مردمی به عنوان مهمترین بخش در شیوه کنترل خودروهای سنگین در حال تردد در شهر در نظرگرفته شده و به نحوی از مشارکت مردم در جهت کنترل و پایش خودروها استفاده گردیده است.

شهروندان می توانند در صورت مشاهده خودروهای سنگین دودزا، وضعیت خودرو را با تماس با سامانه ۱۸۸۸ گزارش نمایند و این واحد به همراه پلیس بلافاصله نسبت به توقف خودرو و بررسی وضعیت آلایندگی اقدام خواهد نمود.

تاکنون بالغ بر ۹۰ گزارش از سوی شهروندان به این سامانه اعلام گردیده که حتی دو مورد از آن منجر به فک پلاک و اعزام به تعمیرگاه شده است.

بنابر تمهیدات انجام شده توسط ستاد معاینه فنی در خصوص افزایش ظرفیت کاری مراکز، میزان مراجعات به مراکز در شرایط عادی بوده و شهروندان می توانند در کمتر از یک ساعت نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند.

در حال حاضر ۱۳ مرکز معاینه فنی ثابت دارای ۴۰ خط و سه واحد سیار تک خطه معاینه فنی در حال فعالیت و ارائه خدمات به شهروندان می باشد و در چند روز آتی دو مرکز معاینه فنی ثابت دو خطه و دو واحد سیار تک خطه به این تعداد مراکز رسماً اضافه خواهد شد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:13 - 1397/09/26
همش الکیه
معاینه فنی یه بازار جدیدی واسه دلالان
طرف ماشینش برده معاینه فنی ده تا عیب ازش گرفته که باید درست کنی
بنده خدا هزینه کرده رفته درست کرده و معاینه فنی هم گرفته
و یه بنده خدایی هم یه ماشین پوکیده بدون هیچ هزینه ایی و تنها با پرداخت مقداری رشوه ناقابل معاینه فنی گرفته
تو مملکت هیچ چیز در چهارچوب قانون رعایت نمیشه فقط با پول و پا تی
Iran, Islamic Republic of
08:03 - 1397/09/26
نمیخواد با ذره بین نگاه کنین با چشم معمولی هم میشه دید
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1397/09/26
یه اتوبوس شرکت واحد به اندازه ۲۰ خودروی شخصی آلودگی داره . چرا اونارو برقی نمیکنین . چرا تاوان ندانم کاری شماهارو مردم بپردازن ؟؟؟؟؟؟؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج