ناسا مریخ را روی زمین ساخت
۸۱۱۳۱۹
۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵
۷۹۷۴
ناسا آزمایشگاه «مریخ روی زمین» را در یک انباری ساخته تا دستوراتی که به کاوشگر «اینسایت» در مریخ ارسال می شود را روی زمین بررسی کند.

خبرگزاری مهر: همزمان با آماده شدن کاوشگر اینسایت برای آغاز فعالیت در مریخ، ناسا از یک آزمایشگاه «مریخ روی زمین» رونمایی کرد که در انباری در پاسادنا برای آزمایش این ابزار فضایی ساخته شده است.

ناسا مریخ را روی زمین ساخت

ناسا مریخ را روی زمین ساخت

کارمندان ناسا در آزمایشگاه Propulsion Laboratory در پاسادنا ایالت کالیفرنیا مشغول استفاده از یک نمونه از کاوشگر به نام ForeSight هستند تا هر دستوری که به سیاره سرخ رنگ ارسال می شود در این آزمایشگاه مورد بررسی قرار گیرد.

ناسا مریخ را روی زمین ساخت

مهندسان با توجه به عکس هایی که «اینسایت» به زمین ارسال کرده به دقت مکان فرود این کاوشگر را بازسای می کنند. آنها برای این منظور از سنگ های خرد شده استفاده می کنند تا خاک مریخ را شبیه سازی کنند.

محققان بستری از سنگ گارنت خرد شده را به قطر ۱۰ سانتیمتر در مکان آزمایش گسترده کردند تا شبیه سطح مریخ در مکان فرود کاوشگر اینسایت شود.

ناسا مریخ را روی زمین ساخت

در مرحله بعد محققان ناسا با استفاده از هدست های واقعیت مجازی مدل های مختلفی از زمین محل فرود کاوشگر در مریخ را به طور دیجیتالی در آزمایشگاه بررسی کردند.

شبیه سازی هر یک از جزئیات این بستر از جمله سنگریزه ها یا شن ها هرکدام حدود ۴ ساعت طول می کشید.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج