فناوری‌هایی که ۲۰ سال دیگر خبری از آن‌ها نخواهد بود
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۱۱۳۶۷
۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
۳۰۸۸۱
فناوری همیشه در خدمت بشر بوده است و از دیرباز تاکنون شاهد تغییر و پیشرفت فناوری بوده‌ایم اما پیشرفت فناوری باعث می‌شود فناوری‌های جدید با سرعت سریع‌تری ایجاد شود، در نتیجه محصولی که شاید همین چند سال پیش تراز اول و جدید بود این روزها قدیمی شده و باید مدل‌های جدیدتر را خریداری کنید.

برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: فناوری همیشه در خدمت بشر بوده است و از دیرباز تاکنون شاهد تغییر و پیشرفت فناوری بوده‌ایم اما پیشرفت فناوری باعث می‌شود فناوری‌های جدید با سرعت سریع‌تری ایجاد شود، در نتیجه محصولی که شاید همین چند سال پیش تراز اول و جدید بود این روزها قدیمی شده و باید مدل‌های جدیدتر را خریداری کنید.

نمود افزایش سرعت پیشرفت فناوری را به‌خوبی می‌توانید در گوشی‌های هوشمند مشاهده کنید، حدود ۱۰ سال پیش این گوشی‌ها با دوربین‌های بسیار ضعیف و صفحه‌نمایش‌های کوچک و کم‌کیفیت معرفی شدند و این روزها گوشی‌های هوشمند پیشرفته‌ای را سراغ داریم که دوربین آن‌ها دست‌کمی از بهترین دوربین‌های حرفه‌ای ندارد.

پیشرفت فناوری فایده‌های زیادی دارد و باعث می‌شود شکل تعامل ما با بسیاری از محصولات تغییر کند و اگر فناوری با همین سرعت پیشرفت کند، بسیاری از فناوری‌ها و چیزهایی که این روزها بدون آن‌ها نمی‌توانیم زندگی کنیم شکل خود را تغییر خواهند داد. به همین منظور در ادامه با هم به فناوری‌هایی اشاره می‌کنیم که ۲۰ سال دیگر خبری از آن‌ها نخواهد بود.

کنترل از راه دور به تاریخ خواهد پیوست

فناوری‌هایی که ۲۰ سال دیگر خبری از آن‌ها نخواهد بود

اگر سن شما قد بدهد احتمالاً به یاد دارید که اولین ریموت‌کنترل‌ها با سیم عرضه شدند و یک سیم چند متری به تلویزیون یا ویدئو متصل بود و با کمک دستگاهی که به طرف دیگر سیم متصل شده بود آدم‌ها کانال‌های مورد نظر را در تلویزیون انتخاب می‌کردند، مدتی بعد فناوری مادون قرمز از راه رسید و جای سیم را در کنترل از راه دور تلویزیون‌ها گرفت. انصافاً باید گفت این فناوری راحتی بسیار زیادی را برای انسان‌ها به دنبال داشت.

از آن زمان مدت زیادی می‌گذرد و این روزها نه تنها تلویزیون و ویدئو، بلکه سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، اسپیکر‌ها، تجهیزات الکترونیک آشپرخانه و بسیاری از وسایل دیگر را شاهد هستیم که برای ارتباط از راه دور را کنترل کار می‌کنند. همین امر باعث شده تا کنترل از راه دورها که مشگل‌گشای مردم بودند به بلای جان آن‌ها تبدیل شوند و در هر گوشه از خانه شاهد یکی دو تا کنترل از راه دور باشیم که در بیشتر مواقع گم می‌شوند و حسابی باید دنبال‌شان بگردیم.

در این بین باید این نوید را به شما بدهیم که ظاهراً تا یکی دو دهه آینده کنترل از راه‌دور نیز از بین می‌رود و فناوری‌های جدیدتری جای آن‌ها را می‌گیرد. براساس گزارشی که در همین زمینه روزنامه یو‌.‌اس‌.‌ای تودی منتشر کرده است ریموت کنترل جای خود را به صدای انسان‌‌ها خواهد داد.

به‌زبان ساده‌تر دستگاه‌های هوشمند گوش به فرمان انسان‌ها خواهند بود تا نسبت به شنیدن صدا، تعامل لازم را انجام دهند. با این فناوری راه زیادی فاصله نداریم و در حال حاضر دستیارهای صوتی هوشمند در گوشی‌های پیشرفته اندرویدی و آیفون‌های خدمات زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. اسپیکر هوشمند الکسا نیز نمونه کاملی از یک دستگاه گوش به‌فرمان است که تمامی دستورات کاربر را بدون نیاز به کنترل از راه دور، تمام و کمال انجام می‌دهد.


دیگر خبری از عضوهای مصنوعی فعلی نخواهد بود

فناوری‌هایی که ۲۰ سال دیگر خبری از آن‌ها نخواهد بود

اگر فیلم‌های دزدان دریایی را دیده باشید به احتمال زیاد فیلم جزیره گنج را دیده‌اید، در این فیلم سردسته دزدان دریایی، یکی از پاهای خود را از دست داده بود و یک پای چوبی داشت. از آن زمان سال‌های زیادی گذشته و اندام‌های مصنوعی پیشرفت‌های زیادی داشته‌اند. این روزها اندام‌های مصنوعی پیشرفته‌ای را شاهد هستیم که کمک زیادی به توان‌یابان می‌کنند اما عضوهای مصنوعی آینده‌ روشن‌تری را در پیش‌رو دارند و روز به‌ روز هوشمند‌تر می شوند.

بیزنس اینسایدر گزارش جالبی در این زمینه منتشر کرده و مدعی است بازوهای مصنوعی مدرن و امروزی به راحتی می‌توانند اشیاء را بلند کنند، پاهای مصنوعی پیشرفته‌ای را نیز شاهد هستیم که عمل‌کرد آن‌ها از پاهای طبیعی انسان بیشتر است. بعضی از بازوها و پاهای مصنوعی به لحاظ قدرت نیز توانایی بیشتری دارند و فردی که از آن‌ها استفاده می‌کند به قدرت بسیار بیشتری از دست یا پای معمولی خود دست پیدا خواهد کرد.

پیش‌بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک دست‌‌های مصنوعی را شاهد باشیم که در آن‌ها اسلحه‌های مختلفی نیز به کار گرفته شده باشد و بتوان در نبردها به مصاف دشمن رفت. چنین اندام‌های مصنوعی در حال حاضر ممکن است رواج چندانی پیدا نکرده باشد اما بدون شک تا بیست سال آینده، توان‌یابان به لطف این اندام‌ها دوباره همانند یک انسان معمولی زندگی خواهند کرد.


کارت‌های اعتباری به‌جای رمزهای فعلی با مغز باز می‌شوند

فناوری‌هایی که ۲۰ سال دیگر خبری از آن‌ها نخواهد بود

امروزه زندگی بدون کارت‌های اعتباری ممکن نیست. این کارت‌ها که تعداد آن‌ها نیز بسیار است باید بوسیله گذرواژه‌هایی که برای آن‌ها مشخص کرده‌اید تعامل داشته باشند. تا اینجای مشکلی وجود ندارد اما مشکل زمانی پیش می‌آید که بخواهید رمز چندین کارت اعتباری را حفظ کنید. اینجاست که مشکل پیش می‌آید و به‌خاطر داشتن این مشکلات دردسرهایی را به‌دنبال دارد. از طرف دیگر از آن‌جایی که سرمایه و دارایی‌های مردم در این کارت‌ها ذخیره شده‌اند امنیت آن‌ها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

خوشبختانه این معضل نیز به لطف پیشرفت فناوری‌های نوین از بین خواهد رفت، بنا به گزارشی که امریکن بانکر در همین زمینه منتشر کرده است، چیپست‌های مدرنی در راه است که تراکنش‌های مالی را با امنیت بسیار بالا میسر می‌کند. این چیپست‌ها در حال حاضر راه‌حلی برای جایگزین کردن گذرواژه‌‌های درسرساز فعلی ندارند اما امیدواریم در آینده‌ای نزدیک فرآيند خرید با کارت اعتباری کاملاً از طریق چیپست‌های هوشمندی جایگزین شود که دیگر نیاز به حفظ کردن گذواژه نداشته باشیم.


دیگری خبری از رادیو در خودروها نخواهد بود

فناوری‌هایی که ۲۰ سال دیگر خبری از آن‌ها نخواهد بود

گوش فرادادن به موسیقی از آن لذت‌هایی است که پیر و جوان نمی‌شناسد انسان‌ها هرکدام بسته به سلیقه خود موسیقی‌های مختلفی را گوش می‌دهند. این امر باعث شد تا پس از اختراع گرامافون شاهد پیشرفت‌های زیادی در زمینه دستگاه‌‌های پخش موسیقی باشیم. این دستگاه‌‌ها به سرعت راه خود را به خودروها نیز پیدا کردند و پس از معرفی رادیو‌های اف‌ام، اخبار و موسیقی به سهولت در اختیار راننده‌ها قرار گرفت.

این روزها به لطف اینترنت و ماهواره‌ها، امواج رادیو در بستر اینترنت مخابره می‌شود و بنا به گزارشی که سن‌دیگو ریدِر در همین زمینه منتشر کرده است، بیشتر خودروهای مدرن بدون رادیو عرضه می‌شوند و خبری از دریافت‌کننده امواج AM و FM در آن‌ها نیست. در‌واقع جای رادیو را سیستم‌های اینفوتیمنت پیشرفته‌ای گرفته که امواج شبکه‌های رادیویی را دریافت می‌کنند.

بدون شک در آینده نیز همین روال پیش خواهد رفت و چیزی که امروزه به معنای رادیو در خودروها شاهد آن هستیم عملاً از بین خواهد رفت.


عمر گوشی‌های هوشمند هم روزی به پایان می‌رسد

فناوری‌هایی که ۲۰ سال دیگر خبری از آن‌ها نخواهد بود

این روزها مردم با گوشی‌های هوشمندشان از خواب بیدار می‌شوند و با همین گوشی‌ها به خواب می‌روند. به این ترتیب بعید به نظر می‌رسد روزی شاهد پایان عمر گوشی‌های هوشمند باشیم، اما حرف ما یادتان باشد که تا بیست سال آینده دیگر خبری از گوشی‌های هوشمند نخواهد بود.

به این ترتیب دیگر ابزاری به‌عنوان گوشی هوشمند وجود نخواهد داشت و ابزارهای پوشیدنی بسیار پیشرفته جای این دستگاه‌های محبوب را خواهند گرفت. بنا به گزارشی که در همین زمینه بیزنس اینسایدر منتشر کرده است کاربران در آینده‌ای نه چندان دور از طریق یک عینک که به چشم خود زده‌اند قادر هستند تا با دنیای هوشمند تعامل داشته باشند.

این عینک که در حال حاضر گوگل پروژه‌ای با نام گوگل‌گلس را برای ساخت آن در پیش دارد، پرتوهای نور را به داخل مردمک چشم بازتاب می‌دهد و همانند فیلم‌های علمی تخیلی پرده‌ای از اطلاعات جلوی چشم کاربر نمایش داده می‌شود. این اطلاعات از طریق حرکت چشم قابل بررسی و تعامل هستند و کاربر به راحتی می‌تواند با صدور فرمان‌های صوتی، فایل‌های دلخواه را باز کند و با افراد مورد علاقه خود تماس برقرار نماید.

اگر نگران سلامتی خود هستید حتماً خبر دارید که چیزی حدود ۱۹۰ دانشمند مستقل از قسمت‌های مختلف دنیا مدعی هستند گوشی‌های هوشمند سلامت انسان‌ها را به خطر می‌اندازد. در نتیجه با از بین رفتن گوشی‌های هوشمند تمامی این نگرانی‌ها نیز خاتمه پیدا خواهد کرد.


دیگر خبری از اخبار نگران‌کننده آلودگی هوا در کار نخواهد بود

فناوری‌هایی که ۲۰ سال دیگر خبری از آن‌ها نخواهد بود

این روزها اخبار مربوط به آلودگی هوا از مجامع زیست‌محیطی دائم به‌گوش می‌خورد، این نگرانی‌ها بی‌دلیل نیست و به‌رغم اینکه فعالان محیط‌زیست به‌خوبی درجریان هستند که قسمت مهمی از آلودگی‌هوا به دلیل انرژی‌های آلوده‌کننده‌ای است که کارخانه‌جات و خودروها استفاده می‌کنند باز هم نمی‌توان چرخ کارخانه‌ها را متوقف کرد و خودروها را از حرکت باز ایستاند.

البته دانشمندان انرژی‌های سبز و بی‌ضرر را پیدا کرده‌اند اما هزینه به خدمت گرفتن این انرژی‌ها در کارخانه‌ها و خودروها گران‌تر از چیزی است که توجیه اقتصادی داشته باشد. با این حساب چاره‌ای نداریم به‌غیر از اینکه چشم انتظار پیشرفت تکنولوژی باشیم تا در آینده انرژی‌های سبز با هزینه‌ کمتری تولید شود.

خوشبختانه با این آینده فاصله زیادی نداریم و جالب است بدانید از سال ۲۰۱۴ چیزی حدود ۱.۴ میلیون ساختمان در استرالیا، انرژی خود را از پنل‌های خورشیدی تأمین می‌کنند. در نتیجه با یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت ۱۱ درصد از کل مردم استرالیا به جای سوخت‌های فسیلی انرژی مورد نیاز زندگی خود را از نور خورشید بدست می‌‌آورند. انرژی خورشیدی نه تنها ضرری برای محیط زیست ندارد بلکه قیمت تمام شده آن هم نسبت به سوخت‌های فسیلی بسیار ارزان‌تر تمام می‌شود.


در آینده‌ خبری از شیمی‌درمانی نخواهد بود

فناوری‌هایی که ۲۰ سال دیگر خبری از آن‌ها نخواهد بود

وقتی واژه سرطان به گوش می‌خورد ناخودآگاه یاد شیمی‌درمانی می‌افتیم، سرطان که امیدواریم هیچ تنابنده‌ای گرفتار آن نشود درمان بسیار دشواری دارد، خوشبختانه در این زمینه نیز فناوری‌های جدید پزشکی آینده‌ای روشن را پیش‌روی انسان‌ها باز کرده است.

بر اساس گزارش‌هایی که بیزنس اینسایدر منتشر کرده، در ۲۰ سال آینده شیمی‌درمانی به تاریخ خواهد پیوست و درمان‌هایی بر اساس ژنتیک که سلول‌های سرطانی را هدف می‌گیرند جایگزین فرآیند سخت و دشوار شیمی‌درمانی خواهند شد.

به لطف این روش‌های جدید، پزشکان قادر خواهند بود تا سرطان را سریع‌تر تشخیص دهند و شیوه‌های بهتری برای درمان آن به خدمت بگیرند. از طرف دیگر این روش‌ها درد و مشکلات شیوه‌های فعلی شیمی‌درمانی را ندارد و بیماران سرطانی با استقبال بیشتری برای درمان اقدام خواهند کرد.


امنیت اطلاعات اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد

فناوری‌هایی که ۲۰ سال دیگر خبری از آن‌ها نخواهد بود

دنیای دیجیتال بدون امنیت معنایی ندارد و روزی نیست که خبری از هک‌شدن وب‌سایت‌های مهم به گوش نخورد، سرقت اطلاعات، ویروس‌های دردسرساز و خرابکاری‌های اینترنتی هر روز در حال پیشرفت است، خوشبختانه شرکت‌های امنیتی نیز دست روی دست نگذاشته‌اند و انصافاً باید گفت نسبت به بیست سال پیش پیشرفت خوبی را در زمینه مقابله با ویروس‌ها و امنیت اطلاعات شاهد هستیم. اما این سکه روی دیگری نیز دارد و شرکت بزرگ آی‌.بی‌.‌ام که یک طولایی در ساخت ابرکامیپوترها دارد، مدعی است در حال حاضر کوانتوم‌کامپیوتری را معرفی کرده که از قدرتمند‌ترین کامپیوترهای فعلی قوی‌تر است و این کامپیوترها حرفی برای گفتن در برابر کوانتوم‌کامپیوتر آی.‌بی.‌ام ندارند.

جالب است بدانید این پیشرفت باعث شده تا امنیت اطلاعات نیز بیشتر به‌خطر بیافتد چرا که آی‌.‌بی.‌‌ام مدعی است پیشرفت کامپیوترها در آینده باعث می‌شود پیچیده‌ترین الگوریتم‌هایی که در حال حاضر برای رمزگذاری اطلاعات استفاده می‌کنیم در عرض کمتر از چند ثانیه شکسته شود. در نتیجه اگر پیشتازان امنیت کامپیوتری از حالا به فکر نباشند در آینده هرج و مرج بیشتری را در دنیای دیجیتال تجربه خواهیم کرد.


بیش از این در گیر و دار کابل‌ها نخواهیم ماند

فناوری‌هایی که ۲۰ سال دیگر خبری از آن‌ها نخواهد بود

انصافاً باید گفت یکی از دردسرسازترین چیزهایی که با آن‌ در دستگاه‌های دیجیتال و الکترونیک سر و کار داریم، سیم و کابل این دستگاه‌هاست. به‌عبارت دیگر به هر اندازه که دستگاه‌های الکترونیک در چند دهه گذشته پیشرفت کرده است، سیم و کابل این دستگاه‌ها هیچ پیشرفتی نداشته و همچنان در گیر این سیم‌های دردسرساز هستیم.

خوشبختانه این مشکل نیز در حال حل شدن است و شرکت‌های بزرگ سازنده لوازم منزل، مبلمان و میزهایی را عرضه کرده‌اند که در آن‌ها شارژ داخلی تعبیه شده، در نتیجه می‌توانید میز آشپزخانه‌ای بخرید که در آن پورت شارژ گوشی هوشمند نیز وجود دارد و دیگر نیازی به آداپتور ندارید.

از طرف دیگر فناوری شارژ بی‌سیم نیز روز به روز در حال پیشرفت است و حتی خودروهای برقی وجود دارد که بدون سیم می‌توان آن‌‌ها را شارژ کرد، تعداد لوازم برقی آشپزخانه که بدون سیم شارژ می‌شوند نیز در حال افزایش است و به این ترتیب آینده‌ای را می‌توان پیش‌بینی کرد که در آن خبری از سیم و کابل نخواهد بود.


عمر سی‌دی‌ و دی‌وی‌دی به پایان رسیده است

فناوری‌هایی که ۲۰ سال دیگر خبری از آن‌ها نخواهد بود

اولین دستگاه پخش‌ سی‌دی در سال ۱۹۸۲ توسط سونی در ژاپن منتشر شد و سی‌دی‌‌ها به‌سرعت راه خود را به خانه‌های مردم باز کردند. مدتی بعد نیز دی‌وی‌دی‌ها جایگزین سی‌دی‌ها شدند. سی‌دی و فیلم گزینه خوبی برای ذخیره فیلم و آهنگ بود و بدون شک در خانه شما هم‌اکنون ده‌ها سی‌دی و دی‌وی‌دی وجود دارد که نمی‌دانید با آن‌ها چه کنید.

خوشبختانه اینترنت به اندازه‌ای ارزان و قابل‌ دسترس شده که دیگر نیازی به سی‌دی‌ یا دی‌وی‌دی برای مشاهده فیلم و موسیقی نباشد. به این ترتیب عملاً علاقه‌مندان به فیلم و سینما با فیلم‌های مورد علاقه خود چند کلیک ماوس است تا فیلم دلخواه را از اینترنت دانلود و مشاهده کنند. فلش‌مموری‌ها نیز محل خوبی برای ذخیره اطلاعات هستند و دیگر برای ذخیره اطلاعات نیازی به سی‌دی ندارید. در نتیجه سی‌دی‌ها و دی‌وی‌دی‌ها پس از حدود ۳۵ سال زندگی در میان کاربران به پایان راه خود نزدیک می‌شوند.

در این مطلب سعی کردیم تمامی جوانب فناوری‌های جدید را زیرنظر بگیریم و چیزهایی که تا ۲۰ سال دیگر به تاریخ خواهند پیوست را با شما درمیان بگذاریم، در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم فناوری به‌خصوصی را می‌شناسید و پیش‌بینی می‌کنید این فناوری در انتهای راه قرار دارد، در قسمت نظرات ما و سایر کاربران را در جریان این فناوری‌‌ها قرار دهید.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:1
Iran (Islamic Republic of)
12:37 - 1397/10/07
من قول میدهم همچنان پراید تولید خواهد شد و در مغازه ها همچنان قطعات اصلی کره ایی هم موجود خواهد بود.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
ههههههه
Iran (Islamic Republic of)
13:23 - 1397/10/07
همین الان هم لوازم خانگی که گوش به فرمان شما باشند وجود
داره تا با صدای فرد دستورات را اجرا کند.
تلویزیون سامسونگ 55es 8880
Iran (Islamic Republic of)
13:53 - 1397/10/07
این فناوری ها شاید یک قرن یابیشتر طول بکشد تا وارد کشورهای جهان سوم بشود بااین طرزفم ی که حکومت ما دارد
Iran (Islamic Republic of)
14:01 - 1397/10/07
یادش بخیر میرفتیم ویدئو کلوب میگفتیم فلان فیلما رو بزن دو وی دی ببرم یا یه سیدی موسیقی بزن که اکثرا هم راضی نبودیم الان خودمم همه شونو راحت دانلود میکنم
Turkey
14:23 - 1397/10/07
ما هم موشک میسازیم دنیا رو به آتیش بکشیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۷
عالی گفتی
Iran (Islamic Republic of)
15:12 - 1397/10/07
فناوری هایی که دیگر از انها 20 سال بعد خبری نیست (بقیه دنیا)
فناوری هایی که دیگر از انها 80 سال بعد خبری نیست (ایران)
Iran (Islamic Republic of)
18:33 - 1397/10/07
تا اون موقع دبير شوراي نگهبان هم عوض ميشه
پاسخ ها
نور
Iran (Islamic Republic of)
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
این مورد شاید اتفاق بیوفته ،خیلی امیدوار نباش
Iran (Islamic Republic of)
19:03 - 1397/10/07
ممنون . فوق العاده مفید . بهترین مطلب هفته اخیر سایت بود .
Iran (Islamic Republic of)
19:05 - 1397/10/07
سی دی و دی وی دی که همین الانم به پایان رسیده
Iran (Islamic Republic of)
19:53 - 1397/10/07
کاشکی بتونم به اندازه نوح عمر کنم تا بتونم این روزا رو ببینم
Iran (Islamic Republic of)
23:50 - 1397/10/07
من تو دورتن دانشگاه سال ١٣٨٤ همچنان پروژه هامون رو روي فلاپي تحويل استادامون ميداديم، حالا اينجا نوشتيد سي دي ٣٥ سال پيش اختراع شده، واقعا جهان سومي بودن بد چيزيه
Iran (Islamic Republic of)
01:01 - 1397/10/08
انشالا بعد 100 سال به این تکنولوژی ها میرسیم
Iran (Islamic Republic of)
01:28 - 1397/10/08
ماهم به دوران عصر حجر باز میگردیم با این وضعیت
Germany
20:29 - 1397/10/13
سایپا الان چند ساله که دیگه رادیو رو پراید نمیزاره و از این نظر داره جلوتر از شرکتهای خارجی حرکت میکنه
Iran (Islamic Republic of)
16:11 - 1397/11/03
این که نوشته تا 20 سال آینده، فکر کنم برای کشور های صنعتی و مرکزی نوشته شده است نه برای ایران و امثال ایران.

تا 200سال دیگر هم با این وضعیت فعلی، این فناوری ها با ما ایرانی ها خواهد بود
Iran (Islamic Republic of)
17:04 - 1399/01/20
تا بیست سال دیگه، موتورهای بنزینی و گازوئیلی به کل از رده خارج میشن، ویه مقدار بعدش چرخ ولاستیک ماشین‌ها حذف میشه. وکمی بعد جاده ها واتوبانها. البته امیدوارم همه اینارو ببینیم.
Iran (Islamic Republic of)
17:07 - 1399/01/20
یه سوال، اگه دنیا همینجوری پیش بره مرگو میرها خیلی کمتر میشه، وجمعیت دنیا بخصوص جمعیت پیرش خیلی بالا میره، وبرای پاکسازی و کنترل جمعیت دولت‌ها باید چکار کنن؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر