۱۰ نشانه که می‌گویند شما آمادگی و شرایط ازدواج را دارید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۱۲۰۰۲
۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
۱۴۵۹۲
من آمادگی ازدواج کردن را دارم؟ یک سوال مهم و اساسی که بهتر است ابتدا برای آن پاسخی منطقی پیدا کنید و سپس سراغ مقوله مهم ازدواج بروید.

مجله کوروش: ازدواج کردن در کنار تولد، مرگ و فرزندآوری یکی از اتفاقات مهم در زندگی هر فرد است. به استثنای کسانی که تصمیم به ازدواج ندارند، آن دسته از افرادی که ازدواج کردن در زمره برنامه‌های مهم زندگی‌شان است و همواره در حال برنامه‌ریزی کردن برای آن هستند معمولا یک سوال ذهن‌شان را درگیر می‌کند. من آمادگی ازدواج کردن را دارم؟ یک سوال مهم و اساسی که بهتر است ابتدا برای آن پاسخی منطقی پیدا کنید و سپس سراغ مقوله مهم ازدواج بروید.

۱۰ نشانه که می‌گویند شما آمادگی و شرایط ازدواج را دارید

۱- شما به این آگاهید که واقعا چرا می‌خواهید ازدواج کنید

شما فقط می‌خواهید ازدواج کنید که صرفا ازدواج کرده باشید یا دقیقا می‌دانید از ازدواج چه می‌خواهید و چرا می‌خواهید باقی عمرتان را با شریکی که برای خود برگزیده‌اید سپری کنید؟ یکی از نشانه‌های آمادگی و دارا بودن شرایط ازدواج را دارید این است که دقیقا بدانید هدف‌تان از ازدواج چیست. برای رسیدن به پاسخ این پرسش باید از خودتان سوالات سخت بپرسید و خودتان را به چالش بکشید، مثلا این‌که ازدواج با کسی که او را انتخاب کرده‌اید از نظر عاطفی و روحی چه مزایایی برای شما دارد. آیا در کنار او احساس آرامش می‌کنید و علیرغم تمام اختلاف نظرها با هم خوب هستید و یک رابطه استاندارد و بدون تنش‌های مداوم دارید یا خیر. اگر هدف‌تان از ازدواج فقط رسیدن به وصال کسی است که شدیدا دوستش دارید و به سایر جنبه‌های رابطه چندان توجهی ندارید لطفا دست نگه دارید و کمی بیشتر خودتان را به چالش بکشید.

۲- برای ازدواج و زندگی مشترک برنامه‌ریزی کنید نه برای مراسم عروسی

مراسم عروسی یک برنامه شاد و مفرح است که برگزاری آن هم خودتان و هم اطرافیان‌تان را شاد و مشعوف می‌کند. اما این مسئله می‌تواند یک دلیل محکم برای ازدواج کردن باشد؟ شما فقط می‌خواهید یک جشن عروسی بگیرید و در مرکز توجه باشید؟ جشن عروسی فقط چند ساعت طول می‌کشد اما ازدواج بحث یک عمر زندگی است. پس نه برای یک روز بلکه برای تمام عمر برنامه‌ریزی کنید. در مورد روزهایی که می‌خواهید در کنار شریک زندگی سپری کنید، حتی زمانی که دیگر در مرکز توجه نیستید و همه چی به روال عادی برگشته فکر کنید.

۳- تجربه کسب کرده‌اید

طبق تحقیقات صورت گرفته بهترین سن برای ازدواج ۲۵ سالگی است. اگر چه برخی افراد در سنین بالاتر یا پایین‌تر هم به نتایج خوبی در ازدواج می‌رسند و نمی‌توان برای همه نسخه یکسانی پیچید. اما هر چه تجربه اجتماعی شما بیشتر باشد، بهتر آدم‌ها و روابط را بشناسید و اخلاق آدم‌ها را تجزیه و تحلیل کنید می‌توانید ازدواج موفق‌تری داشته باشید.

۱۰ نشانه که می‌گویند شما آمادگی و شرایط ازدواج را دارید

۴- رابطه شما عمیق است

یکی دیگر از نشانه‌های که می‌گویند شما آمادگی و شرایط ازدواج را دارید عمق رابطه شما با کسی است که به عنوان شریک زندگی انتخاب کرده‌اید. شما برای ازدواج به یک رابطه عمیق نیاز دارید، عمیق‌تر از آن‌که فقط تمام وقت سرگرم باشید، به مهمانی بروید و خوش بگذرانید. شما زمانی آمادگی و شرایط ازدواج را دارید که بدانید رابطه شما حتی در شرایط ناراحت کننده و سخت هم عمیق است و این آمادگی را دارید که در مشکلات و چالش‌ها کنار هم باشید.

۵- شریک‌تان را می‌شناسید و به او اعتماد دارید

مهم نیست که چند وقت است با کسی که او را برای ازدواج انتخاب کرده‌اید هستید. مهم این است که او را کاملا بشناسید و به او اعتماد داشته باشید. یکی از نشانه‌های آمادگی و دارا بودن شرایط ازدواج این است که بدون توجه با سال‌ها یا ماه‌هایی که با شریک‌تان برای شناخت بیشتر گذرانده‌اید او را خوب بشناسید و هر دو به هم اعتماد داشته باشید. عشق مهم است اما اعتماد مهم‌تر است. اعتماد رگ حیاتی و قلب تپنده رابطه‌ای به اهمیت ازدواج است.

۶- این را می‌دانید که نمی‌توانید شریک‌تان را تغییر دهید

ازدواج نه شخصی را تغییر می‌دهد و نه شما با ازدواج کردن می‌توانید شریک زندگی‌تان را تغییر دهید. دانستن این اصل مهم و اساسی از جمله نشانه‌های آمادگی و دارا بودن شرایط ازدواج است. اگر در رابطه شما یک شکاف عمیق وجود دارد ازدواج نمی‌تواند این شکاف عمیق را پرکند و از بین ببرد.

۱۰ نشانه که می‌گویند شما آمادگی و شرایط ازدواج را دارید

۷- اگر می‌توانید اختلافات را با هم حل و فصل کنید

یکی دیگر از مهم‌ترین نشانه‌های آمادگی و دارا بودن شرایط ازدواج توانایی داشتن برای حل منصفانه اختلافات است. اختلافات را مخفی نکنید و تصور نکنید که فراموش کردن همه چیز را درست می‌کند. اگر با هم مشکلات عمیق دارید تصور نکنید که با ازدواج کردن تمام مسائل حل می‌شوند. اگر در همین مرحله نمی‌توانید مشکلات‌تان را حل کنید پس در آینده هم نمی‌توانید ارتباط موثر و مفیدی با هم داشته باشید.

۸- برای دراز مدت برنامه‌ریزی کرده‌اید

یکی دیگر از نشانه‌های آمادگی و دارا بودن شرایط ازدواج برنامه‌ریزی دراز مدت است. در آغاز راه یک رابطه جدید معمولا نیاز به برنامه‌ریزی دراز مدت ندارید و به قول معروف در اغلب موارد هر چه پیش آید خوش آید. اما زمانی که تصمیم می‌گیرید رابطه را وارد فاز جدی و ازدواجی کنید باید با همدیگر برای دراز مدت برنامه‌ریزی کنید.

۱۰ نشانه که می‌گویند شما آمادگی و شرایط ازدواج را دارید

شریک زندگی‌تان می‌خواهد برای یک سفر دور دنیا برنامه‌ریزی کند؟ شما می‌توانید مدت طولانی تنها بمانید یا می‌خواهید با او همراه شوید؟ یا مثلا طرف مقابل دوست دارید در یک یا دو سال بعد از ازدواج یا حتی بلافاصله بچه‌دار شوید. آیا شما با این مسئله مشکلی ندارید، یا اعتقاد دارید باید چند سال از ازدواج بگذرد و یا شاید هم اصلا قصد ندارید فرزندی داشته باشید و یا حتی می‌خواهید کودک بی‌سرپرستی را به فرزندی بپذیرید. در مجموع باید بدانید از زندگی چه می‌خواهید و آیا می‌توانید با شرایط و برنامه‌های طرف مقابل کنار بیایید یا خیر. منظور از برنامه‌ریزی دراز مدت هم همین است.

۹- اگر خانواده‌تان هم طرف مقابل‌تان را پسندیده‌اند و دوستش دارند

زمانی که یک رابطه عاطفی برای شما جدی و تبدیل به عشق می‌شود ممکن است تصور کنید دیگر هیچ مشکلی وجود ندارد. شاید اصلا در ابتدای رابطه برای‌تان مهم نباشد که پدر یا مادرتان نامزدتان را دوست ندارند. اما در ادامه قطعا این موارد روی کیفیت زندگی شما تاثیر خواهند گذاشت. این را هم بدانید که خانواده و دوستان‌تان شما را خوب می‌شناسند و اگر با نامزدتان مشکل دارند بهتر است پای دلیل و استدلال‌های‌شان بنشینید. حتی بهتر است که نامزدتان را بیشتر به جمع فامیل و دوستان ببرید تا بهتر همدیگر را بشناسند و سوءتفاهمات احتمالی برطرف شوند.

۱۰- اگر نمی‌توانید زندگی را بدون او تصور کنید

اگر عاشق او هستید و به جز او نمی‌توانید خودتان را کنار فرد دیگری تصور کنید این یکی از نشانه‌های آمادگی و دارا بودن شرایط ازدواج است. اگر با فرد دیگری خوشحال نیستید و زمانی که با او هستید از همیشه حال‌تان بهتر است و آرامش دارید تعلل نکنید، پا پیش بگذارید و از عشق، رابطه و ازدواج‌تان لذت ببرید

۱۰ نشانه که می‌گویند شما آمادگی و شرایط ازدواج را دارید

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 21
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:43 - 1397/10/07
از لحاظ جسمی و عقلی و روحی ، آمادگی ازدواج دارم ، ۳۰ سالمه ولی پول ندارم، دخترها هم که پول پرستن. چه باید کرد. . .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
بابا باور کنید اونقدری که شما پسرها می ترسین و سختش کردین نیست خیلی از دخترا هم هستن جربزه پسر و اخلاق و . انسانیت واسشون مهمه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
حالم دیگه ازین جمله دخترا پول پرستن و آهن پرستنتون به هم میخوره لااقل یه چیز جدید پیدا کنید بگید. خودت داری میگی چون پول نداری ازدواج نمیکنی پس پول مهمه پول نباشه هیچ غلطی نمیشه تو این دنیا کرد در ضمن خود مردا اولین چیز مورد علاقشون پوله بعد عشقه برعکسه خانمها.شمام چون ندارید مینالید اگه داشتیم خدا رو هم بندگی نمیکردین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
این دنیای دنیای مادیه به مادیات هم احتیاج داره الکی سعی نکنید معنویش کنید و بگید آدم خوب آدمیه که پول و مادیات
نخواد نه آدم ابله آدمیه که پول نخواد ما معنویاتمونو خودمون تنهایی هم بلدیم بدست بیاریم احتیاج به شریک نداریم تو اون بخش که بخوایم ازدواج کنیم باهم ساده زیست و دست به دعا زندگی کنیم
ستایش
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
بنده ب شخصه پول طرف برام مهم نیست. برام اخلاق و منش طرف مهمه.چون عذر میخوام مثه حیلی از دخترای امروزی عقدهامو نمیخوام تو خونه شوهرخالی کنم...خواستگار دکتر برام اومد چون اخلاقش خوب نبود ردش کردم. درحالی همه گفتن اشتباه کردی.
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1397/10/07
با هیچ کس نشانی زان دلستان ندیدم...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۷
منم همین طور
باران
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
حقیقت رو خیلی زیبا در یک جمله گفتید
Iran, Islamic Republic of
01:18 - 1397/10/08
من یک نشاانه خیلی قوی ( قوی تر از اینهایی که گفتید) دارم ولی پول ندارم !
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
زهرمار!!
Iran, Islamic Republic of
09:35 - 1397/10/08
common. من همینکه کیس مورد علاقم رو پیدا کنم و ببینم اونم منو دوست داره ازدواج می کنم
پاسخ ها
ستایش
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
امیدوارم خوشبخت بشی...❤️
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1397/10/09
من بدون توجه به تمام موارد بالا ازدواج کردم و با اینکه شوهرم مرد بدی نیست پوستم کنده شد
همش درسته
Iran, Islamic Republic of
23:02 - 1397/10/11
ستایش، جدی میگی واقعا پول برات مهم نی؟ خب من میخامت
پاسخ ها
محمدنبی
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۴
به پای هم پیر شید ان شاءالله
Azerbaijan
11:10 - 1397/10/24
وقتی الان خانمهای ما بخاطر پول حاضرن با یکی که 15 سال یا 20 سال از خودشون بزرگتره و جای پدرشون هست ازدواج کنند و این موضوع رو موجب افتخار میدونند به پسرها حق میدم که بترسند از ازدواج کردن. چه میشه کرد در زمانه ای که همه چیز رنگ پول گرفته و انسانها تنها به دنبال لذت جویی از این دنیای وانفسا هستند. ازدواج فقط عشقهای روز اول نیست بلکه یک عمر در انتظار شماست. خانم 20 ساله ای که با مرد 40 ساله ازدواج میکنه به 60 سالگی این آدم هم فکر میکنه؟
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1397/10/28
همه چیزپول نیست ولی اگه علاقه تورابطه باشه،میشه بابرنامه ریزی زندگی کوچولو داشت
Iran, Islamic Republic of
14:49 - 1397/12/16
خدایا تو را به عظمتت خودت کاری کن ، یه کاری کن که همه ی جوانان برسند به خواسته هایشان الهی آمین
Iran, Islamic Republic of
14:45 - 1398/01/25
سایت خوبی دارید امیدوارم که موفق باشید
Iran, Islamic Republic of
22:52 - 1398/09/26
باباپدرم دراومدالان بایکی ۲ساله دوستم ۲سالم هست نامزد شدیم نمیتونم ازدواج کنم پول کم اوردیم.بخداهمه چی بدون شک پوله
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1399/09/13
من که میگم همه چی با پول هست اگه پول نداری هیچی نمیتونی تو زندگیت انجام بدی مخصوصا شب خواستگاری اول میپرسن کار داری بعد ماشین داری بعد خونه داری بعد خونت باخونوادته یا جدا هست بعد چقدر حقوق ودرامد داری و...پول پول پول فقط نمیگن ماهیانه بخاطر دخترمون چقدر بهمون مالیات میدی لعنت به این شانص اخرش بادل خراشی از خونشون فرار میکنی واین پنبرو از گوشت در میاری مثلا بعضی ها میپرسن چرا زن نمیگیری جوابم بهشون اگه پولشو بدی چرا که نه پس فهمیدین پول پول پول
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
خرید باکس 1
ادیب_1
سوییچ ایران_1
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
ادیب_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
عارفی_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
عارفی_2
ادیب_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کالازم_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کالازم_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر