بوستانی: دلفی هیچ پیشنهاد رسمی ندارد
۸۱۲۸۴۰
۰۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۸
۸۷۷۱
سرمربی استقلال خوزستان در مورد شرایط این تیم صحبت کرد.

ایلنا: استقلال خوزستان از جمله تیم‌های پرحاشیه فوتبال ایران است که برای سقوط نکردن دست و پا می‌زند و مشکلات زیادی دارد. یکی از این مشکلات مالی است که باعث شده با کسر شش امتیاز از سوی فیفا مواجه شود. در حال حاضر این تیم از نقل و انتقالات هم محروم است که کار سختی برای ادامه لیگ دارد.

در این راستا گفتگویی با کریم بوستانی سرمربی تیم انجام دادیم که برای نیم فصل دوم بلاتکلیف است.

برنامه تمرینات مشخص شده؟

برنامه‌ای که ما داریم از شنبه آینده تمرینات استارت می‌خورد و قرار است مثل قبل کارمان را شروع کنیم.

از نقل و انتقالات محروم هستید؟

فعلا که محروم هستیم ولی این‌طور که شنیدم اگر باشگاه بدهی را پرداخت کند می‌توانیم بازیکن بگیریم.

یعنی احتمال بازگشت شش امتیاز به تیم وجود دارد؟

در این مورد خبر خاصی ندارم ولی در مورد نقل و انتقالات فکر می‌کنم بشود کاری کرد و پنجره بسته را باز کرد.

الان بحث جدایی چند بازیکن از جمله یونس دلفی وجود دارد.

دلفی با تیم قرارداد دارد و هر تیمی که او را می‌خواهد باید به باشگاه نامه بزند. تا الان هیچ تیمی برای جذب دلفی نامه نزده و این هم اصلا درست نیست که عده‌ای از باشگاه‌ها با خود بازیکن وارد مذاکره می‌شوند و می‌خواهند بازیکن را هوایی کنند.

اگر تیمی او را بخواهد چقدر برای رضایتنامه‌اش می‌خواهید؟

وقتی درخواستی نداده‌اند هیچ حرفی نمی‌توانیم بزنیم. دلفی الان در تیم ملی امید حضور دارد و تا موقعی که پیشنهاد رسمی نداشته باشد با ما خواهد بود.

اگر پول بازیکنان را ندهید، امکان دارد که خیلی‌ها جدا شوند؟

قراردادهای بازیکنان ما آنقدر سنگین نیست و باشگاه سعی می‌کند پرداختی‌ها را به حداکثر برساند تا کسی جدا نشود.

با توجه به شرایط تیم، قطعا بازیکنان موجود را حفظ خواهید کرد؟

قطعا باید این کار را بکنیم چون ما به بازیکنان فعلی نیاز داریم.

خود شما نیم فصل دوم هم سرمربی خواهید بود؟

هنوز خبری به من نداده‌اند و تا روزی هم که خبر ندهند به کارم ادامه خواهم داد. البته من اول فصل هم از سوی آقای سلطانی مدیرعامل باشگاه پیشنهاد سرمربیگری را داشتم که خودم آن را نپذیرفتم. قبل از آقای مرفاوی به من پیشنهاد شد ولی با احترام به آقاصمد این کار را نکردم. متاسفانه سقف قرارداد بازیکنان را 200 میلیون تومان اعلام کردند که اصلا مناسب نبود و نمی‌شد با این مبلغ بازیکن گرفت.

الان سقف قرارداد بازیکنان 200 میلیون است؟

زمانی که آقای یزدی سرمربی شد، قرارداد سه بازیکن به نام‌های ایمان مبعلی، احمد آل‌نعمه و وحید حمدی‌نژاد 300 میلیون تومان شد و بقیه بازیکنان اکثرا 100 یا زیر 100 میلیون است که باور کنید قرارداد وحید خشتان که بهترین گلزن ما محسوب می‌شود، فقط 40 میلیون است که همین الان از چند تیم داخلی و یک تیم خارجی پیشنهاد دارد.

احتمال دارد که بخواهید پول بگیرید و این بازیکنان را بفروشید؟

تا روزی که تکلیف نقل و انتقالات باشگاه مشخص نشود، هیچ تصمیمی نمی‌توانیم بگیریم.

شما سه بازی به عنوان سرمربی هدایت استقلال خوزستان را برعهده داشتید که نتایج بدی نگرفتید. در این رابطه صحبت می‌کنید؟

من سه بازی سرمربی بودم که مقابل استقلال با یک اشتباه خودی یک بر صفر نتیجه را واگذار کردیم. بازی که حتی می‌توانستیم به راحتی مساوی کنیم. در بازی دوم هم مقابل سایپا مساوی کردیم که فوق‌العاده بودیم و می‌توانستیم پیروز میدان باشیم. دیدار مقابل سپاهان هم که اشتباهات داوری باعث شد مساوی کنیم. در کل هر سه بازی استحقاق پیروز شدن را داشیتم که این اتفاق رخ نداد.

قبل از بازی با سپاهان شایعاتی درست کردند که چون کریم بوستانی دوست صمیمی امیر قلعه‌نویی است راحت به او امتیاز می‌دهد!

به نظر شما می‌شود آبروی یک استان و تیم را به رفاقت فروخت؟ آیا من رویم می‌شود که به بازیکنانم بگویم جلوی سپاهان شل بازی کنید؟ واقعا این حرف‌هایی که مطرح کردند عقلانی بود؟ بگذارید من یک موضوعی را مطرح کنم که خیلی‌ها من و آقای قلعه‌نویی را بهتر بشناسند... من یک سال هم به عنوان سرمربی روی نیمکت استقلال اهواز نشستم و استقلال تهران را شکست دادم که سرمربی‌اش آقای قلعه‌نویی بود. اگر یادتان باشد شرایط استقلال طوری بود که اگر در اهواز ما را شکست می‌داد قهرمان لیگ می‌شد ولی تیم من دو بر یک تیم آقای قلعه‌نویی را شکست داد تا بازی به هفته آخر کشیده شود. هفته آخر هم پاس مقابل ما با پنج گل به برتری رسید و استقلال هم برق را برد ولی پاس قهرمان شد. پایان همان فصل من رفتم همکار آقای قلعه‌نویی شدم.

یک جام از او گرفتید و بعد همکار شدید؟!

بله، این اتفاق رخ داد و بعد از آن ما حدود 10 سال با هم کار کردیم. خدا را شکر من یک جام از آقای قلعه‌نویی گرفتم و بعد همکارش شدم وگرنه اگر می‌باختم و همکارش می‌شدم، چه می‌گفتند؟! امیر قلعه‌نویی جزو بهترین مربیان تاریخ فوتبال ایران است که هیچ‌کس نمی‌تواند از او ایراد بگیرد.

سوال آخر هم در مورد حسینی و رحمتی است که شما فکر می‌کنید این دو دروازه‌بان باید با هم ادامه دهند یا یکی از آنها جدا شوند.

هر دو دروازه‌بان از بهترین دروازه‌بانان ایران هستند که فکر می‌کنم حسینی باید در استقلال به کارش ادامه دهد. او می‌تواند 15 سال دروازه‌بان اول استقلال باشد. رحمتی شاید یکی، دو سال دیگر در استقلال دروازه‌بانی کند ولی در آینده شک نکنید که حسینی نفر اول استقلال می‌شود و سال‌ها نیز در این تیم باقی خواهد ماند. تیمی مثل استقلال نیاز به دو دروازه‌بان آماده دارد که باید هر دو را حفظ کند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج