شناگر افسانه‌ای در اندیشه بازگشت
۸۱۳۱۵
۲۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۴
۳۰۱۳
مربی مایکل فلپس گفت: شناگر افسانه‌ای جهان حالا چند ماه بعد از خداحافظی‌اش دوباره در حال تمرین در استخر شمال بالتیمور است.
فارس: کمتر از یک هفته پس از اینکه فلپس در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد «من بازنشست شدم، عاشق این موضوع هستم، خوش می‌گذرد»، باب بومن از بازگشت او به تمرینات خبر داد.

چند ماهی است اخبار متعددی راجع به بازگشت فلپس به دنیای قهرمانی مطرح می‌شود و حدس و گمان‌های زیادی در این رابطه وجود دارد، اما شاید شنیدن توضیحات از مربی سابق او بهترین منبع باشد.

بومن که این روزها در حال تعلیم یانیک انجل فرانسوی، بهترین شناگر اروپاست در گفت‌وگویی با خبرگزاری فرانسه راجع به احتمال بازگشت فلپس نیز سخنانی به زبان آورد. باب بومن در این مصاحبه گفت: او هر از چند گاهی با دیگر ورزشکاران تمرین می‌کند که وضعیت بدنی خود را مناسب نگاه دارد. او یک سال از بدنسازی فاصله گرفت و احساس کرد از نظر بدنی دچار افت شده است؛ بنابراین تصمیم گرفت به جلسات تمرینی بازگردد. نمی‌دانم این موضوع را شما به عنوان بازگشت معنی می‌کنید یا خیر، اما فکر می‌کنم در صورت دیدن او در یک مسابقه رسمی می‌توان این ادعا را مطرح کرد که او به شنای حرفه‌ای بازگشته است.

فلپس چند ماه پیش در مصاحبه اعلام کرد که من هیچگاه راجع به بازگشت حرفی نزدم، این سایر افراد هستند که به اظهار نظر در این رابطه ادامه می‌دهند، اما آیا بازگشت او به شنا صرفا برای کسب آمادگی بدنی متوسط است یا شاید هدفی بزرگ‌تر در ذهن او است؟

اگر فلپس خواهان حضور در رقابت‌های جهانی 2015 باشد، نیاز دارد برای تست دوپینگ و مسابقات انتخابی زودتر ثبت نام کند. این موضوع به این معنی است که در صورت حضور وی در رقابت‌های جهانی 2015 او باید در ماه نوامبر 2013 در تست شرکت می‌کرد. با توجه به مخابره نشدن خبری در این رابطه احتمال حضور وی در المپیک 2016 نیز کمرنگ‌تر می‌شود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج