مبادلات بانکی ایران و سوریه تسهیل می‌شود
۸۱۴۴۴۵
۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
۳۰۵۵
در نشست صمیمانه رییس کل بانک مرکزی با وزیر اقتصاد سوریه بر گسترش روابط بانکی دو کشور بر مبنای توافقنامه همکاری اقتصادی منعقد شده تاکید شد.

انتخاب: در نشست صمیمانه رییس کل بانک مرکزی با وزیر اقتصاد سوریه بر گسترش روابط بانکی دو کشور بر مبنای توافقنامه همکاری اقتصادی منعقد شده تاکید شد.

 در این دیدار که صبح امروز به منظور بررسی راهکارهای توسعه تبادلات پولی و بانکی بین ایران و سوریه برگزار شد، موضوعاتی اعم از مبادله حساب های بانکی، تسهیل نقل و انتقال پول بین دو کشور، گشایش روابط بانک های تجاری و ایجاد بانک مشترک مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر همتی در این نشست گسترش روابط بانکی را پیش شرط توسعه مبادلات تجاری بین دو کشور در راستای اجرای توافقنامه همکاری اقتصادی دانست و گفت: انجام و گسترش مبادلات تجاری با استفاده از پول های ملی دو کشو در دستور کار قرار گرفته و بایستی به تدریج به سمت حذف پول های غیرملی در روابط بازرگانی دو طرفه حرکت کنیم.

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به روابط استراتژیک بین ایران و سوریه و شکست توطئه های دشمنان علیه مردم سوریه، بر آمادگی ایران برای توسعه روابط اقتصادی بين دو كشور تاکید کرد.

وی همچنین پیشنهاد تشکیل کارگروهی مشترک از کارشناسان بانک های مرکزی و مديران بانك هاي تجاري دو کشور برای جمع بندی و اجرای نهایی توافقات بانکی را مطرح کرد که با موافقت وزیر اقتصاد سوریه روبرو شد.

سامر خلیل، وزیر اقتصاد سوریه نیز با اشاره به سابقه دیرینه روابط دوستانه بین ایران و سوریه گفت: گسترش روابط بانکی بین دو کشور بخش مهمی از توافقنامه همکاری اقتصادی بلند مدت میان ایران و سوریه است و بانک های مرکزی دو کشور نقش مهمی در تسهیل روابط تجاری دو طرفه ایفا می کنند.

وی با استقبال از گسترش روابط تجاری بین دو کشور بر مبنای پول های ملی از آمادگی کامل بانک مرکزی سوریه برای استحکام روابط بانکی با ایران خبر داد و خواستار تسریع در اجرای عملیات بانکی دو طرفه شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1397/10/10
انشاالله مبارکه . بچاپ بچاپ .
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1397/10/10
مگه داریم؟؟مبادلات؟؟؟دو طرفه؟؟؟!!! حتما جوک بوده
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1397/10/10
چرا مسئولین ما به جای گام برداشتن رو به جلو و دید برای آینده گام به عقب بر می دارند ایران شده یله و دایه هر چی کشور بدبخت و مستمند در جهان به جز ملت خودش!!!
United States
14:13 - 1397/10/10
وای خدای بزرگ چه دستاورد بزرگی
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1397/10/10
آی شلوق !!!!!باز ارسال دلارهای یواشکی اوباما!!!!!!به ملت که میرسه ندارن و سوراخ خزانه رو نشون میدن ولی به یمن و سوریه و جنوب لبنان و عراق سابقا دشمن که میرسه ......راستی مسلمانان اوغور در چین و مسلمانان چچن و قفقاز رو چرا از قلم میندازین !!!!! ای پدر سیاست بسوزه که به چین و روسیه در عالم سیاست نیاز داریم ....
Iran, Islamic Republic of
20:47 - 1397/10/10
کار خیلی خوبیه و باید ایران بتواند پولها را راحت تر و بیشتر به سوریه بفرستد
Iran, Islamic Republic of
22:33 - 1397/10/11
هر چی کشور عقب مونده و‌جنگ زده هست دور ما جمع شدن ما رو میچاپن بعد اینا از مبادلات دوطرفه با سوریه ای که هیییچی ازش نمونده حرف میزنن و مایه مباهاتشونه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج