دادستان خوزستان: اجازه حاشیه‌سازی برای هفت‌تپه را نمی‌دهیم
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۱۶۹۲۲
۱۶ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۳
۴۰۴۹
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان گفت: خبرهایی در فضای مجازی منتشر می‌شود که برای شرکت نیشکر هفت‌تپه حاشیه‌سازی می‌کند اما اجازه نمی‌دهیم که این حاشیه‌سازی ادامه داشته باشد.

خبرگزاری ایلنا: عباس حسینی‌پویا در چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده شرکت نیشکر هفت تپه که امروز، یک‌شنبه (۱۶ دی‌ماه) در مجتمع قضایی شهید باهنر اهواز برگزار شد، اظهار کرد: پس از اتفاقاتی که برای شرکت نیشکر هفت‌تپه در شوش رخ داد، شاهد تحصن و اعتصاب کارگری در شرکت و شهرستان شوش بودیم.

در این راستا شورای تأمین خوزستان پس از اینکه مشکلات این شرکت را در چندین جلسه بررسی کرد، مصوب کرد که کارگروهی با محوریت دادستانی خوزستان تشکیل شود تا مشکلات کارگران بررسی و رفع شوند.

وی افزود: شرکت نیشکر هفت‌تپه مشکلات زیادی دارد که برخی از این مشکلات به چند دهه قبل برمی‌گردد و اکنون سر باز کرده‌اند. مقدار زیادی از این مشکلات مربوط به زمانی است که این شرکت دولتی بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان گفت: این کارگروه وظیفه سنگینی دارد. حل کردن مشکلات این شرکت در یک شب یا یک ماه ممکن نیست اما آنچه اهمیت دارد این است که اراده کارگروه و شورای تأمین در جهت پیگیری حل مشکلات هفت‌تپه تا رسیدن مشکلات به صفر است.

حسینی‌پویا بیان کرد: به مدیریت شرکت نیشکر هفت‌تپه اعلام کردیم که اهم مشکلات‌شان را بر اساس اولویتی که دارند، ارائه دهند تا این مشکلات در دبیرخانه کارگروه ثبت شوند و به ترتیب آنها را رفع کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان گفت: مقرر شده است که ماهانه دو جلسه برای رفع پیگیری و مشکلات این شرکت و کارگران برگزار کنیم.

حسینی‌پویا افزود: اولویت ما تأمین معیشت کارگران و کارمندان این شرکت است. با توجه به اینکه کارگران این شرکت چندین ماه حقوق دریافت نکرده بودند و همچین برخی از آنها بازنشسته شده بودند و سنوات و چهار درصد آنها پرداخت نشده بود و بلاتکلیف بودند، اولویت ما پرداخت حقوق کارگران و پایان دادن به تحصن است.

حسینی‌پویا خاطرنشان کرد: پس از برداشت نیشکر، شکر از آن استحصال می‌شود و اگر این شرکت بلاتکلیف بماند، محصول نیشکر خراب می‌شود. اگر شرایط جوی مساعد باشد در چند روز آینده اولین برداشت را در نیشکر هفت‌تپه آغاز خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: با مساعدت‌هایی که شده، بخش عمده‌ای از مطالبات کارگران نیشکر هفت‌تپه پرداخت شده است و در یک هفته آینده نیز حقوق آبان‌ماه این کارگران پرداخت خواهد شد و پس از آن برنامه‌ریزی برای حقوق آذرماه انجام می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان با بیان اینکه حقوق کارگران خط قرمز ما است، تصریح کرد: خواسته ما از مدیرعامل شرکت نیشکر هفت‌تپه این است که کارگران، دیگر حقوق معوق نداشته باشند.

حسینی‌پویا عنوان کرد: باید تلاش به گونه‌ای باشد که مطالبات کارگران بیشتر نشود. همچنین باید برای شب عید کارگران برنامه‌ریزی شود تا عیدی، پاداش و حقوق را به موقع پرداخت کنیم.

وی بیان کرد: با همتی که شد، اکنون آرامش نسبی بر شرکت نیشکر هفت‌تپه حاکم است و باید تلاش شود این آرامش در این شرکت حفظ شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان گفت: تنها در سایه آرامش می‌توانیم تولید داشته باشیم و حقوق کارگران را پرداخت کنیم. اگر آرامش نداشته باشیم نمی‌توانیم مشکلات این شرکت که برخی از آنها به دو دهه قبل برمی‌گردد را حل کنیم. اکنون همه مشکلات این شرکت در حال پیگیری است و تمام تلاش برای رفع این مشکلات است.

وی عنوان کرد: برخی از افراد معاند هستند و دوست ندارند آرامش به این شرکت برگردد. این افراد زمانی که مشاهده کردند همه پای کار آمده‌اند و آرامش بر این شرکت حاکم شده است و به زمان برداشت نیشکر نزدیک شده‌ایم، خبرهایی از جمله متواری شدن مدیرعامل این شرکت با چمدان دلار را منتشر کردند.

حسینی‌پویا ادامه داد: وقتی موضوع ردیابی می‌شود می‌بینیم کسانی با اهدافی این کار را انجام می‌دهند، در حالی که اکنون مدیرعامل این شرکت در جلسه امروز حضور دارد بنابراین باید رسانه‌ها با منتشر کردن اخبار سریع آرامش را در بین مردم و کارگران این شرکت حاکم کنند.

وی تصریح کرد: از اولین جلسه‌ای که برای رسیدگی به مشکلات شرکت نیشکر هفت‌تپه تشکیل شده است تاکنون این شرکت حدود ۴۰ میلیارد پرداختی داشت و برای نخستین بار نیز بازسازی کارخانه در حال انجام است اما خبرهایی در فضای مجازی منتشر می‌شود که برای شرکت نیشکر هفت‌تپه حاشیه‌سازی می‌کند اما اجازه نمی‌دهیم که این حاشیه‌سازی ادامه داشته باشد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان بیان کرد: شرکت نیشکر هفت‌تپه متعلق به خوزستان و این کشور است. با توجه به اینکه این شرکت در یک منطقه محروم قرار دارد، عمده کارگران آن محروم و کم‌بضاعت هستند و بنابراین ما که در رأس مسائل حکومتی در خوزستان هستیم باید در کمتر شدن و رفع مشکلات کمک کنیم.

حسینی‌پویا با اشاره به وضعیت برق شرکت نیشکر هفت‌تپه تصریح کرد: این شرکت یک سری منازل سازمانی دارد که از برق شرکت استفاده می‌کنند. یکی از مشکلات در این زمینه این است که منازل از برق شرکت استفاده می‌کنند که با تعرفه صنعتی محاسبه می‌شود و بار آن بر دوش شرکت است.

وی ادامه داد: قطعا با توجه به اینکه برق مصرفی این منازل رایگان است، مصرف بی‌رویه و بار اضافی بر شرکت تحمیل می‌شود و هزینه مالی به مجموعه وارد می‌کند. پس از بررسی‌ها مشخص شد که باید برق این منازل از کارخانه جدا شود تا ساکنین این منازل متولی پرداخت قبوض شوند و صرفه‌جویی کنند و هزینه‌های این شرکت کاهش یابد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان بیان کرد: مشکلات این شرکت از زمانی که دولتی بود، وجود داشت که در حال رفع این مشکلات هستیم. برق مصرفی این شرکت هفت مگاوات بوده است که پنج مگاوات آن را منازل مصرف می‌کنند و تنها دو مگاوات برای شرکت باقی می‌ماند.

وی با اشاره به چگونگی واگذاری صنایع به بخش خصوصی عنوان کرد: واگذاری صنایع به بخش خصوصی کار نوپایی است. باید نخست زیرساخت‌ها مهیا شوند و سپس صنایع واگذار شوند.

حسینی‌پویا بیان کرد: با توجه به این مصرف بی‌رویه به ویژه در فصل گرما، شرکت توزیع برق منطقه‌ای مشکل پیدا می‌کند و بخش خصوصی نیز در بهایی که باید پرداخت کند، دچار مشکل می‌شود. باید مدیریت شرکت نیشکر هفت‌تپه از شرکت توزیع برق تقاضای انشعابات کند و برای برق منازل سازمانی کنتر نصب شود تا اشتراک این منازل و کارخانه از هم جدا شوند. همچنین باید به فکر مطالبات توزیع برق خوزستان باشیم و معوقات این شرکت پرداخت شود. پس از تفکیک برق منازل از کارخانه، باید در این زمینه اقدام و برنامه‌ای ارائه شود.

وی گفت: در حال حاضر در حال مشخص کردن نقاط ضعف شرکت نیشکر هفت‌تپه هستیم تا مصوباتی در این زمینه داشته باشیم و بر اجرای آنها نظارت کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان با بیان اینکه هدف ما اخراج هیچ کارگری نیست، خاطرنشان کرد: نیروهای مازاد شرکت نیشکر هفت‌تپه باید در طرح‌های جدید کار کنند تا به اشتغال منطقه کمک کنند. در حال حاضر مدیریت شرکت ماهانه ۱۰ میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌کند، از طرف دیگر سازمان تأمین اجتماعی خوزستان دچار مشکل شده است و در سال ۹۶ و ۹۷ بیش از یک هزار نفر از کارکنان نیشکر هفت‌تپه را بازنشسته کرده است اما با این وجود همکاری خوبی داشته‌اند. همچنین این سازمان با دریافت ۳۰ درصد حق‌بیمه، دفترچه‌های بیمه نیشکر هفت‌تپه را تمدید کرد تا کارگران دچار مشکل نشوند. ما نیز باید در این زمینه اقدام کنیم زیرا به همکاری سازمان تأمین اجتماعی خوزستان با شرکت هفت‌تپه نیشکر نیازمندیم.

وی در خصوص پرداخت مطالبات سازمان تأمین اجتماعی خوزستان تصریح کرد: در این راستا حداکثر ظرف یک ماه، باید مدیرعامل شرکت نیشکر هفت‌تپه ملکی به ما معرفی کند تا بتواند مطالبات سازمان تأمین اجتماعی را از این شرکت پوشش دهد. اگر پول نقد باشد یا ملکی تبادل شود، همه جرایم صفر می شود و اصل طلب پرداخت خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان در خصوص بازنشستگی تعدادی از نیروهای شرکت نیشکر هفت‌تپه گفت: بار بازنشستگی ۲۰۰ نفر از کارگران این شرکت بر دوش سازمان تأمین اجتماعی خواهد بود بنابراین فعلا ۹۷ نفر از این تعداد که سازمان تأمین اجتماعی بررسی کرده و آنها را واجد شرایط بازنشستگی دانسته است را طبق شرایط و با پرداخت دو میلیارد تومان نقد و سه میلیارد تومان در اقساط ۹ ماهه بازنشسته می‌شوند

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر صالحی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
تنورستان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
روشا فارمسی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
اورانوس_فوتر2
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر