فردوسی‌پور از گلزار و رشیدپور عقب افتاد
۸۱۸۱۲۱
۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۰
۱۳۱۹۱
در آخرین نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی در دی ۱۳۹۷، برنامه‌های «خندوانه»، «برنده باش»، «حالا خورشید»، «نود» و «به خانه برمی‌گردیم» بالاترین آمار جلب رضایت مخاطبان را به خود اختصاص دادند.

باشگاه خبرنگاران جوان: در آخرین نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی در دی ۱۳۹۷، برنامه‌های «خندوانه»، «برنده باش»، «حالا خورشید»، «نود» و «به خانه برمی‌گردیم» بالاترین آمار جلب رضایت مخاطبان را به خود اختصاص دادند.

بر اساس این نظرسنجی که در تاریخ دهم دی با نمونه آماری ۴۰۴ نفر از افراد ۱۵ سال و بالاتر ساکن شهر تهران به انجام رسیده‌ است، ۷۸ درصد از پاسخگویان، بیننده حداقل یکی از برنامه‌های شاخص شبکه‌های سیما بوده‌اند. از این میزان بر اساس جنس، بانوان ۸۱ درصد و آقایان ۷۵ درصد، بیننده این برنامه‌ها بوده‌اند.

همچنین در میان گروه‌های سنی و تحصیلی، نوجوانان ۸۷ درصد و افراد با تحصیلات راهنمایی و دبیرستان ۹۵ درصد بیشتر از سایر گروه‌ها بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند.

بر این اساس برنامه «خندوانه» با اجرای رامبد جوان با ۶۳ درصد بیننده، رتبه اول برنامه‌های سیما را به خود اختصاص داده است.

مسابقه «برنده باش» با اجرای محمدرضا گلزار با ۴۹ درصد بیننده و برنامه‌های «حالاخورشید» با اجرای رضا رشیدپور با ۳۹ درصد، «نود» با اجرای عادل فردوسی‌پور با ۳۸ درصد از شبکه سه و به «خانه برمی‌گردیم» با ۳۱ درصد در رتبه‌های بعدی این نظر سنجی قرار دارند.

در این نظر سنجی، میزان بیننده برنامه‌های هر شبکه نیز به تفکیک اعلام شده‌اند.

براین اساس از برنامه‌های شبکه یک سیما، مسابقه «دستپخت» با حدود ۲۹ درصد بیننده، رتبه اول را در بین برنامه‌های این شبکه دارد و برنامه‌های درس‌هایی «از قرآن»، «آفتاب شرقی»، «سیمای خانواده»، «پایش»، «فرمول یک»، «سخنرانی رحیم‌پور ازغدی»، «صبح به خیر ایران» و «ثریا» در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

«محله گل‌وبلبل (۳)» از بین برنامه‌های شبکه دو سیما پربیننده‌تر و با میزان ۱۸ در صد بیننده بوده است و برنامه‌های «مسابقه محله»، «ورزش از نگاه دو»، «زنده‌باد زندگی»، «عصر خانواده» و «خوش‌وبش» در مرتبه‌های بعدی قرار گرفته اند.

در شبکه سه سیما پس از سه برنامه یاد شده «گزارش ورزشی»، «گزارش برتر»، «سمت خدا»، «کاملا دخترانه»، «بدون توقف» و «فوتبالیسم» به ترتیب در رتبه‌های بعدی جذب مخاطب قرار گرفته‌اند.

در شبکه چهار سیما نیز برنامه «چهارسوی علم»، بیشترین بیننده را داشته و برنامه‌های «شوکران»، «سینماگرام»، «معرفت»، «شب‌های هنر»، «هنرنامه» در مراتب بعدی قرار گرفته‌اند.

«برنامه به خانه برمی‌گردیم» شبکه ۵ نیز اقبال خوبی در میان مخاطبان داشته و برنامه‌های «در شهر» و «تهران ۲۰» نیز پس از آن قرار گرفته‌اند.

در شبکه نسیم برنامه «شبی با عبدی» با ۲۶ درصد بیننده در رتبه بعدی پس از «خندوانه» و برنامه‌های «کتاب باز»، «قاچ» و «چهل تیکه» در رتبه‌های پس از آن جای گرفته‌اند.

در شبکه آموزش سیما، برنامه «دکترسلام» با ۱۱ درصد بیننده اول و برنامه‌های «صبحی دیگر»، «کنکور»، «فرصت برابر» و «آخ جون کارتون» در رتبه‌های بعد هستند.

برنامه‌های «چوب خط» و «عصرانه» نیز با آماری نزدیک به هم در سکوی اول برنامه‌های شبکه افق قرار گرفته و برنامه «عصر»، «دوران» و «آفاق» بعد از این دوبرنامه قرار گرفته‌اند.

در شبکه قرآن سیما تلاوت‌های درخواستی بیشتر نظر بینندگان را جلب کرده و برنامه «بشارت»، «پرسمان» و «روزی بهتر» در اولویت‌های بعدی علاقمندان این شبکه قرار گرفته‌اند.

در شبکه سلامت سیما نیز برنامه «ضربان»، بیشترین آمار مخاطب را داشته است و برنامه «مادر»، «کودک»، «تندرستی»، «دهکده تندرستی» و «حال خوب» پس از آن قرار گرفته‌اند.

در این گزارش از برنامه‌های ویژه شب یلدا نیز نظر سنجی شده و بر اساس آن میان سه برنامه ویژه شب یلدا شامل «شب آرام»، «شب نشینی» و «امشب مثل هر شب نیست»، برنامه «شب آرام» رضا رشیدپور در شبکه سه بیشتر توجه مخاطبان را جلب کرده است.

این برنامه ۲۲ درصد مخاطب داشته است که از این میزان ۸۲ درصد با میزان رضایت بالا از این برنامه یاد کرده‌اند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:51 - 1397/10/19
بعید می دانم ....
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
می خوان یه توجیهی برای حذف برنامش داشته باشن. نظرسنجی های الکی ساختگی
Iran, Islamic Republic of
20:10 - 1397/10/19
چه جالب چه مردم ایران بی سواد و بی تحقیق هستند
برنامه برنده باش که داره ماهب 50 میلیاردددددد تومان از اپ برنده باش از ملت پول میگیره
و بعد ماه به کل شرکت کننده ها 3 میلیاردم جایزه ننیده ک بقیه اشو کلاه برداری میکنه شده برنامه خوب
Iran, Islamic Republic of
20:18 - 1397/10/19
واقعا تلویزیون ایران که بیننده ی میلیاردی داره میشه با ۴۰۴ نفر دقیق جواب داد؟
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1397/10/19
عاقبت دلال بازی همینه هر روز از محبوبیتش کم میشه یکی خود من دیگه حرفاش به دلم نمیشنه .
Germany
21:26 - 1397/10/19
بر نامه نود استقلال ها اصلا نگاه نمی کند برنامه لنگی
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1397/10/19
چرا چشم دیدن یک ادم با فکر و باهوشی مثل فردوسی پور را ندارید چرا دوست دارید فردوسی پور را زمین گیر کنید ایا رشید پور و گلزار میتوانند مثل فردوسی پور گزارشگری کنند جواب خیــــر
پاسخ ها
میم
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
داداش چی داری برا خودت میگی
این قیاس کردنا اصلا درست نیس
اگه یکی تووایران باشه ک خوب مجری گری میکنه همین اقای رشیدپوره
اره بابا
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
این نظرسنجی روحتما موسسه گالوپ انجام داده خخخخ خخخخ
Iran, Islamic Republic of
00:45 - 1397/10/20
عجیبه واقعا مردم برنامه گلزار و به خانه برمبگردیم میبنن؟؟!!! البته چیزی نداره دیگه.
Iran, Islamic Republic of
00:47 - 1397/10/20
اخه با ۴۰۴ نفر رفتین نظرسنجی کردین؟؟؟؟
مگه رفتین سینما؟!
Iran, Islamic Republic of
01:08 - 1397/10/20
هزینه صدا و سیما از بیت المال پرداخت میشه و متاسفانه شدا صدا و سیمای میلی و تمام و کمال در اختیار ی جناح خاص هستش و بر علیه منافع ملی و مردم برنامه سازی میکنه
Iran, Islamic Republic of
01:10 - 1397/10/20
رجیم پور ازغدی با افکار تفرقه افکنانه اش ذهن مردم را آشفته کرده و شده سخنگوی تندروها و با وجود مخالف اکثریت جامعه ،صدا و سیما مصرانه هزینه زیادی صرف تولید این برنامه بی محتوا میکنه
Iran, Islamic Republic of
01:13 - 1397/10/20
اگر سخنان رجیم پور یک درصد برای مردم مفید بود اشکالی نداشت ولی افسوس که ایشون هر جی به ذهنش میرسه ،بدون ملاحظه میگه . نه در مورد علم میگه نه اختراعی نه اکتشافی
Iran, Islamic Republic of
01:14 - 1397/10/20
صدا و سیما لطف کنه و ی شخص باسواد و بیطرف را روبروی رجیم پور بذاره و باهاش مناظره کنه ولی افسوس که اقایون فقط حرف خودشون را میزنن و مردم را .... فرض میکنن
Iran, Islamic Republic of
11:50 - 1397/10/20
برنامه فقط نود با اجرای عادل فردوسی پور، برنامه حالا خورشید که اصلا جالب نیست نزدیک سه ساعت برنامه که فقط رشیدپور از اول تا آخر حرف میزنه و می خنده، برنده باش هم اصلا جالب نیست و یکنواخته، خندوانه هم خیلی افت کرده برنامه فقط و فقط نود همین
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1397/10/20
خیلی بدم میاد شما مردم ایران همتون ادعای روشن فکری تون میشه تا یکی یه چیزی میگه شما هر چیز چرت و پرتی که شنیدین و می گید
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1397/10/20
خیلی بدم میاد شما مردم ایران همتون ادعای روشن فکری تون میشه تا یکی یه چیزی میگه شما هر چیز چرت و پرتی که شنیدین و می گید
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1397/10/23
من خودم از طرفداران برنامه نود بودم ولی خیلی وقته که این برنامه رو نمی بینم ولی خندوانه رو باید ببینم. مردم نیاز به برنامه های طنز و متنوع دارند. حالا خورشید رو به ندرت می بینم ولی چون این برنامه بیشتر به حواشی مسائل میپردازه برای مردم جذابتره. توجه کنید که شرکت کنندگان خانم بیشتر بودند. برنامه نود باید یه تنوعی به کارش بده وگرنه عقب میمونه
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1397/11/06
دروغ که شاخ ودم ندارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج