نکات ارتباطی برای درونگرا‌ها
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۱۹۲۷۰
۰۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
۹۰۵۷
اگر یک آدم خجالتی یا با تیپ شخصیتی INFJ هستید (آرام و مهربان، دلسوز، پیچیده و به شدت شهودی)، پس تمام چالش‌های این نوع شخصیت را خوب می‌شناسید، مخصوصا در حوزه‌ی قرار ملاقات‌ها. اما این دلیل نمی‌شود که محکوم باشید روزهای زندگی‌تان به تنهایی سر کنید، بلکه باید روش‌هایی پیدا کنید که بتوانید ارتباط‌های خود را به خوبی پیش ببرید.

برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: اگر یک آدم خجالتی یا با تیپ شخصیتی INFJ هستید (آرام و مهربان، دلسوز، پیچیده و به شدت شهودی)، پس تمام چالش‌های این نوع شخصیت را خوب می‌شناسید، مخصوصا در حوزه‌ی قرار ملاقات‌ها. اما این دلیل نمی‌شود که محکوم باشید روزهای‌ زندگی‌تان به تنهایی سر کنید، بلکه باید روش‌هایی پیدا کنید که بتوانید ارتباطهای خود را به خوبی پیش ببرید.

در این مطلب ایده‌های بسیار خوبی به شما ارائه می‌دهیم که می‌توانید با کمک آنها، اضطراب‌تان را تسکین داده و از زمانی که با دوستان‌تان از جنس مخالف می‌گذرانید لذت ببرید.

نکات ارتباطی برای درونگراها

از اینکه درونگرا هستید ناراحت نباشید

پیش از هر چیزی باید نسبت به خودتان و ویژگیهایی که دارید احساس خوبی داشته باشید و از همه مهمتر با خودتان راحت باشید. به خودتان اهیمت بدهید، این اهمیت دادن می‌تواند چیزی به سادگی خریدن یک جفت کفش جدید برای خودتان باشد. شاید به نظرتان کوچک و بی‌اهیمت برسد، اما کمک زیادی به تسکین اضطراب‌تان بکند، در نتیجه در زمان ملاقات و دیدارتان «در لحظه حضور خواهید داشت» و می‌توانید از بودن در کنار فرد مورد نظرتان لذت ببرید.

قرار ملاقاتهای کوتاه‌تر برای درونگراها بسیار مفیدند

قرارهای کوتاه و مختصر می‌توانند کمک‌تان کنند از استرس اولین قرارتان کم کنید. چون جلوی مکث‌ها و تپق‌های ناجور در گفتگو را می‌گیرند و یک جور تمرین هستند. اما نگران نباشید؛ اگر همه چیز خوب پیش می‌رود می‌توانید زمانش را طولانی‌تر کنید. به هر حال ساده‌تر این است که قرار ملاقاتی کوتاه‌تر تنظیم کنید تا اینکه مجبور شوید قراری طولانی را به اجبار زودتر تمام کنید. این یکی از موثرترین تکنیک‌هایی است که درونگراها می‌توانند از آن استفاده کنند و با قرارملاقات‌های زنجیره‌ای، به احساس بهتری از دیدارهای خود دست یابند.

مکان مناسبی را برای قرار ملاقات انتخاب کنید

مکانی که برای قرار ملاقات‌تان در نظر می‌گیرید، مخصوصا برای اولین قرار، بسیار مهم است. تعیین مکانی آشنا، مثلا رستورانی که چند بار به آنجا رفته‌اید، برای اولین قرار ملاقات، چالش‌های آشنا شدن با همدیگر را ساده‌تر می‌کند چون هر چند جو تازه‌ای بر شما حاکم می‌شود اما در مکانی هستید که برای‌تان آشناست، از حس و حال فضا گرفته تا منوی غذاها و نوشیدنیها! بنابراین راحت‌تر می‌توانید روی چیزی که برای‌تان مهمتر است تمرکز کنید که همان آشنایی با طرف مقابل‌تان است.

نکات ارتباطی برای درونگراها

تمرین کنید

تمرین کردن هم بخشی از آماده شدن برای قرار ملاقات است. می‌توانید با یکی از دوستان‌تان تمرین کنید. شاید به نظرتان روش عجیبی برسد اما اگر خودتان امتحانش کنید، اثرش را خواهید دید. پس چند روز قبل از روز موعود تمرین را شروع کنید. حالا چه چیزهایی را باید تمرین کنید؟ واکنش‌های کلامی و غیرکلامی را آنقدر تمرین کنید تا برای‌تان ساده شوند. ژست‌ها و حالات چهره و لحن طنزآلود و تکه‌های شوخ طبعانه را تمرین کنید. در موردش فکر کنید، اینها پایه‌های یک مصاحبه‌ی کاری هستند، اما برای قرار ملاقات شما نیز کاربرد دارند. به هر حال، قرار ملاقات هم چیزی غیر از یک مصاحبه‌ی معاشرت آمیز برای پیدا کردن همسر ایده‌آل‌تان نیست!

چرا باید سوالهای باز بپرسید

فایده‌ی پرسیدن سوالهای باز این است که تمرکز را از روی شما برمی‌دارد و ذهن و توجه فرد مقابل‌تان را درگیر خودش می‌کند، در نتیجه احساس اضطراب‌تان موقتا آرام خواهد شد. از قبل چند سوال آماده داشته باشید مثلا: سرگرمی و تفریح شما چیست؟ تیم ورزشی مورد علاقه شما کدام است؟ فیلم خوبی که آخرین بار دیدید چه بود؟ و ...

اینها سوالات سطحی هستند که کسی را به دردسر نمی‌اندازند اما تا حدودی شناخت‌تان را نسبت به هم بیشتر می‌کنند از استرسی که دارید می‌کاهند. اگر همین سوالات به خودتان برگردانده شد مراقب باشید که بیش از حد توضیح ندهید، چون ممکن است به حاشیه بروید و دوباره اضطراب‌تان برگردد. ضمنا از مطرح کردن موضوعاتی که احتمال تضاد و اختلاف نظر در آنها زیاد است خودداری کنید مانند سیاست و مذهب.

درونگرا بودن می‌تواند شمشیری دولبه باشد؛ از یک سو ویژگیهای یک درونگرا مانند زیرک و تیزبین بودن، درون نگر و خودکاو بودن و مراعات کننده بودن به او اجازه می‌دهد پرچم قرمزها را خیلی زود تشخیص دهد. اما همین فرد درونگرا معمولا احساسات خود را سرکوب می‌کند و به همین دلیل اغلب، دیگران درک درستی از او ندارند. پس یادتان باشد شما مجبور نیستید یک وعده‌ی دیدار ناخوشایند را صرفا به این دلیل که درونگرا هستید تحمل کنید. این کاملا طبیعی است که گاهی شرایط آنطور که فکر می‌کردیم پیش نرود و ما هم مقصر نیستیم. پس خودتان را سرزنش نکنید و با تحمل کردن خودتان را شکنجه ندهید.

این واقعیت را که شما یک درونگرا هستید پنهان نکنید

یکی از ویژگیهای بارز درونگراها این است که سعی می‌کنند این واقعیت را که درونگرا هستند پنهان کنند. شاید خیلی از مواقع برای فرد درونگرا خوب باشد که خصوصیاتی را که در او کمرنگ هستند وانمود کند تا به آنها نزدیک شود، اما در مورد قرار ملاقات با فردی که قرار است همدیگر را خوب بشناسید، این شیوه‌ی درستی نیست و اغلب باعث می‌شود طرف مقابل، فرصت شناختن خود واقعی‌تان را پیدا نکند.

نکات ارتباطی برای درونگراها

چرا به عنوان یک درونگرا نباید تغییرات بزرگی ایجاد کنید

گاهی ما درونگراها در تلاشی که برای تاثیر گذاشتن روی دیگران می‌کنیم، خودمان را تغییر می‌دهیم، و با این کار اضطرابمان را بیشتر می‌کنیم. اگر تمرکزتان روی تغییر دادن خودتان باشد، نمی‌توانید به جزئیات خود ِ دیدارتان توجه کنید و آرامش‌تان را از دست خواهید داد.

ژرف اندیشی را کنار بگذارید

افراد درونگرا گرایش دارند سناریوها را بارها در ذهن‌شان مرور کنند و در مورد کاری که انجام شده و بعدا چه باید بشود و ...، افکار وسواس گونه‌ای دارند. این ویژگی هم خوب است و هم بد، بستگی به شرایط دارد اما وقتی پای قرار ملاقات با کسی که می‌خواهید با او آشنا شوید به میان می‌آید، این ژرف اندیشی به نفع‌تان نیست زیرا می‌تواند اضطراب‌تان را تشدید کند و در دیدارهای بعدی نیز خود را قوی‌تر بروز دهد. یادتان باشد اتفاقی که افتاده، افتاده! اگر اشتباهی کرده اید از آن درس بگیرید و به جلو حرکت کنید. قصد نداریم بگوییم خودکاوی و ژرف اندیشی درونگراها خصوصیت بدی است، بلکه باید بدانید که این ویژگی شما به نفع نتیجه‌ای که می‌خواهید از قرار ملاقات‌تان بگیرید نیست و حتی ممکن است ذهن شما را آنقدر به حاشیه و موضوعات بی‌اهمیت معطوف کند که از اصل ماجرا غافل بمانید.

خودتان باشید

آگاهی داشتن نسبت به اضطراب‌تان و خود واقعی‌تان بودن، یکی از بهترین راهها برای خوب پیش بردن اولین قرار ملاقات‌تان به عنوان یک درونگراست. اگر نقاب بر چهره بزنید به طرف مقابل‌تان اجازه می‌دهید از کسی که وانمود می‌کنید هستید خوشش بیاید نه از آن کسی که واقعا هستید.

روی تنفس‌تان تمرکز کنید

یکی از ویژگیهای معمول درونگراها در موقعیت‌های استرس برانگیز، تنفس بی‌دقت و سطحی است که می‌تواند اضطراب را بدتر کند. اگر زمان دیدارتان با این مشکل روبرو شدید، از تنفس عمیق به عنوان ابزاری موثر برای آرام کردن خودتان استفاده کنید. تنفس عمیق و آرام فواید زیادی دارد که شامل کاهش ضربان قلب و تسکین اضطراب می‌شود.

خلاصه اینکه اجازه ندهید خصوصیات درونگرایانه‌تان شما را از پیدا کردن فرد رویاهای‌تان بازدارند و از داشتن رابطه‌ای شاد و لذتبخش محروم‌تان کنند. تنها چیزی که شمای درونگرا بیشتر از یک فرد برونگرا به آن نیاز دارید، کمی تلاش و تمرین است و دلیلی وجود ندارد که نتوانید فرد مورد علاقه‌تان را پیدا کنید.

منبع: powerofpositivity

انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:08 - 1397/11/02
کلا اولین بارها سخته برامون,حالا توی هر کاری هست,ممنون مفید بود.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۲
موافقم
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1397/11/02
من یک درونگرای مریضم....نامزدم منو به خاطر اینی که هستم سرزنش کرد و نخواست.برای خودم و جامعه ام متاسفم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۲
برای اون احمقایی که درکت نکردن متاسف باش
ستایش
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۲
تو نباید تاسف بخوری.اشتباهی نکردی تو.بخند دوستم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۲
درونگرایی مریضی نیست عزیزم فقط یه تیپ شخصیتیه. در انتخاب نامزدت اشتباه کرده بودی طرف باید تورو همون جوری که هستی بپذیره. خودم هم الان در رابطه هستم و نامزدم به شدت از شخصیت خجالتیم خوشش میاد و اصلا عامل ایجاد رابطمون همین شخصیت خجالتی، آروم و مهربونم بوده.
ان شالله یه مورد بهتر پیدا میکنی.
نفس حق جو
France
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
شما دخترین؟
صباا
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
من ادم به شدت بیرون گرا بودم. ازش هم خیلی ضربه خوردم. انقدر که تبدیل شدم به یه درون گرا. به قول معروف مردم لالت میکنن بعد میپرسند چرا حرف نمیزنی!
احسان
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
درونگرا ها گل ن
لازم ه که باشن
چون خدا این توانایی رو بهشون داده، که در بعضی از مسایل ورد کن ن و اوم مسله رو عمیقا درک کنن، و برای بعضی از برونگراهای شتابزده تشریح کنن
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1397/11/02
منم یک درونگرام خیلی دوست زیادی در دوران دانشگاه پیدا نکردم، تنهایی رو دوست دارم حوصله آدم های شلوغ و وراج ندارم که بخوان راجع به مسایل سطحی و چرت صحبت کنند دوست دارم یکی مثل خودم پیدا بشه
پاسخ ها
صباا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
منم همین طورم
Iran, Islamic Republic of
20:35 - 1397/11/02
من یک درونگرا هستم و به شدت ژرف اندیش... تحملم خیلی سخته می دونم اما خودم چندبرابر زجر می کشم. نمیدونم تا آخر عمر تو این دنیای پر هیاهو چه جوری زندگی کنم؟
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1397/11/02
منم درونگرا هستم هنوز مجردم وازدواج نکرده ام.آدم سخت گیری نیستم ولی دوست دارم با کسی باشم که درکم کنه ولی متاسفانه تا حالا نشده.منم به تنهایی خودم راضی هستم وفکر میکنم تنها باشم برام بهتره. آدمهای برونگرا که قصد معاشرت وآشنایی باهاشون داشتم خیلی سطحی بودن وهمه چیز رو به مسخره میگرفتن.روزگار ما هم اینطور شده چیکار کنیم
پاسخ ها
صباا
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
بالاخره روزی یکی مثله خودمون رو پیدا میکنیم. من مطمئنم
Iran, Islamic Republic of
23:09 - 1397/11/02
منم شدیدا درونگرام اصلا نمیتونم احساساتمو بروز بدم همیشه در حال خود خوری هستم
Iran, Islamic Republic of
23:36 - 1397/11/02
تنفس عمیق و آروم بسیار موثره. من در موقعیت های بسیار استرس زا امتحانش کردم و جواب گرفتم دوستان.
Iran, Islamic Republic of
15:52 - 1397/11/03
منم درونگرام تنهایی خودمو ترجیح میدم به گشتن با آدما و استرسی هستم تمایلی هم به ازدواج ندارم
مردم فکر میکنند ما مشکل روحی داریم اما اینطور نیست ما فقط درونگراییم و با درونگراها راحتیم .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
فرش ریحان 2
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوتر2
بانک کتاب پایتخت_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
کالابرد_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر