دیوار پوش آجری خانه نگین و مسعود؛ خانه‌ای سرشار از عشق
۸۲۱۹۹۴
۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
۱۳۸۵۳
برای ساختن هر بنایی از کلبه گرفته تا عمارت و کاخ، مصالحی لازم است. در هیچ چهاردیواری؛ اما زندگی جریان نمی‌یابد مگر با مصالحی، چون عشق! عشق و همدلی را اگر از افراد خانه بگیریم، خانه، معنای سرد و بی‌روح سیمان و تکه‌های آجر را دارد.

وب‌سایت چیدانه - سینا عزیزی: برای ساختن هر بنایی از کلبه گرفته تا عمارت و کاخ، مصالحی لازم است. در هیچ چهاردیواری؛ اما زندگی جریان نمی‌یابد مگر با مصالحی چون عشق! عشق و همدلی را اگر از افراد خانه بگیریم، خانه، معنای سرد و بی‌روح سیمان و تکه‌های آجر را دارد. ما در این راه همراه خانه‌هایی هستیم که با همدلی و عشق بناشده‌اند و حالا «خانه» با وجود آنهاست که رنگ دارد و روح!

دیوارپوش آجری، نگین و مسعود خانه‌ای ساخته‌اند درودیوارش همه عشق!

خانه نگین و مسعود در یک نگاه

دیوارپوش آجری، نگین و مسعود خانه‌ای ساخته‌اند درودیوارش همه عشق!

  • تعداد افراد ساکن: 2 نفر
  • شغل آقا: صاحب داروخانه
  • شغل خانم: کارمند
  • موقعیت: گنبدکاووس
  • متراژ: 107 متر
  • نوع ملک: شخصی
  • سال ساخت: 1396
  • اتاق‌خواب: 2عدد
  • سرویس: 2عدد
  • رنگ غالب: طوسی، سبز و زرد

دیوارپوش آجری، نگین و مسعود خانه‌ای ساخته‌اند درودیوارش همه عشق!


قبل از چیدمان رویا ببافید!

دیوارپوش آجری، نگین و مسعود خانه‌ای ساخته‌اند درودیوارش همه عشق!

خانه‌ای که این بار مهمان آنها بودیم با وجود مدرن بودن، گرم بود و حس امید و زیبایی در همه زاویه‌های آن وجود داشت. نگین و مسعود برای ساختن این خانه، درست به همین شکلی که هست ساعت‌ها رویا ساختند و بارها و بارها در ذهن خود آن را خراب نموده و از نو شروع کردند. نگین می‌گوید:

«وقتی قرار شد که کارهای طراحی منزلمان را خودمان بکنیم، به این فکر کردیم که نقطه شروع کجاست؟ من در آن روزها فکر می‌کردم که دلم دقیقاً چه چیزی می‌خواهد؟ از هر فضا چه انتظاری دارم و چگونه می‌توانم آرایش آن نقطه از خانه را به فراخور کاربری‌اش تغییر دهم؟ این کار راحتی نبود. روزها در ذهنم تصویرسازی کردم و از خانه دوست‌داشتنی‌ام رویا ساختم. عکس‌های مختلفی از دکوراسیون‌های مختلف دیدم، رنگ‌ها را در ذهنم کنار هم گذاشتم و درنهایت احساس کردم علایقم به‌طور جداگانه در مجموعه سبک روستیک جای دارند و چون هر دوی ما به دکوراسیون داخلی به‌شدت علاقه‌مند هستیم تلاش کردیم خانه‌ای شبیه آن سبک را بسازیم، البته که قبل از سبک، راحتی و صمیمیت برایمان اولویت داشت».


انتخاب اصیل برای دکوراسیون

دیوار آجری این روزها از علایق بسیاری از ما در دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود. حس زندگی اولین تجربه‌ای است که با دیدن آن به سراغ ما می‌آید؛ اما مانند همه عناصر دکوراتیو دیگر، استفاده نادرست از آن می‌تواند به دکوراسیون منزل لطمه وارد کند. یکی از مشخص‌ترین ویژگی‌های خانه نگین و مسعود، استفاده به‌جا و صحیح از دیوار آجری بود. مسعود می‌گوید:

«ما دوست داشتیم که فضای منزل به‌اصطلاح گرم باشد؛ به همین خاطر تصمیم گرفتیم از دیوار آجری در یک سمت استفاده کنیم؛ دیواری که البته به همان رنگ اصلی آجر باشد. به نظرم این زاویه از منزل توانسته است به‌خوبی حسی که داشتیم را به مهمان‌ها منتقل کند و هنوز هم دیدن آن برای ما لذت‌بخش است، البته بعدازاینکه دیوار را کار کردیم با مشورت هم به این نتیجه رسیدیم تا در کنار آن از رنگی استفاده کنیم که هم با آجر هماهنگی داشته باشد و هم فضا را تعدیل کند. نتیجه، استفاده از رنگ سبز در دیوار دیگر بود. در حقیقت حجم زیادی از جذابیت یک فضا به کف و دیوارها وابسته است و حالا ما از انتخاب این رنگ و سبک بسیار راضی هستیم».

دیوارپوش آجری، نگین و مسعود خانه‌ای ساخته‌اند درودیوارش همه عشق!


جزئیات مؤثر را فراموش نکنید!

دیوارپوش آجری، نگین و مسعود خانه‌ای ساخته‌اند درودیوارش همه عشق!

خانم خانه، عاشق جزئیات است. این را در همان نگاه اول به خانه می‌شد فهمید؛ اما استفاده از جزئیات هم مانند اجزای دیگر به‌درستی صورت گرفته است. خانم جزایری می‌گوید:

«وقتی اجزای اصلی دکوراسیون مانند مبلمان و میز و تلویزیون را چیدمان کردیم، نوبت به جزئیات رسید. قسمت‌هایی را که احساس می‌کردیم خالی است و نیاز به پر شدن دارد را شناسایی کردیم و بعد متناسب با هر قسمت وسایلی را برای تزئین خریداری نمودیم؛ مثلاً برای دیوار آجری قاب عکس را در نظر گرفتیم، چراکه هم متفاوت بود و پس‌زمینه زیبایی را برای قاب‌های سفیدرنگ ایجاد می‌کرد و هم وسیع‌تر بود و می‌توانستیم در چینش قاب‌ها خلاقیت بیشتری به خرج دهیم. این روند برای شلف‌ها و جزئیات دیگر هم ادامه داشت. سعی کردیم علاوه بر حسی که برای استفاده از این جزئیات داشتیم اصول را هم نادیده نگیریم».


خطر گرفتگی قلب خانه!

دیوارپوش آجری، نگین و مسعود خانه‌ای ساخته‌اند درودیوارش همه عشق!

آشپزخانه باوجود رنگ‌های تیره دلگیر نیست. نگین قبل از طراحی، نگران فضای کوچک آشپزخانه بود:

«یکی از مشکلات فضاهای آپارتمانی از نظر من نقشه آشپزخانه است. معمولاً فضای بسیار کوچکی از خانه سهم این قسمت است. من هم به دو دلیل سبک جزیره را برای آشپزخانه خانه‌مان انتخاب کردم؛ اول به این خاطر که فضای خانه بزرگ‌تر و دلبازتر می‌شد. (آشپزخانه دلگیر را دوست ندارم و از فضای باز حس بهتری می‌گیرم) و دوم به اینکه می‌شد از کانتر آن استفاده‌های دیگری هم کرد. رنگ غالب را به دلیل علاقه طوسی انتخاب کردیم؛ اما سعی نمودیم در سقف از عناصر چوبی استفاده کنیم تا فضا کمی متفاوت‌تر از سایر بخش‌ها باشد».


جایی که دوستش دارم!

خانه با هر سبک و شکل و ظاهری، تنها وقتی معنای واقعی و دوست‌داشتنی خانه را می‌گیرد که صاحبان آن با ورود به آنجا شادابی و انرژی را دریافت کنند؛ به همین دلیل است که فضاهای متفاوت برای هرکس معنا و انرژی متفاوتی دارد. نگین و مسعود در انتخاب یک قسمت از خانه به‌عنوان مکان دوست‌داشتنی می‌گویند: «واقعیتش این است که باوجوداینکه برای چیدمان اینجا برنامه‌ریزی کرده بودیم و می‌دانستیم چه چیزی می‌خواهیم؛ اما در همه مراحل آن احساسات ما هم دخیل بوده است. نمی‌شود گفت کدام فضا برایمان مهم‌تر است، ولی نشیمن برای هر دو ما مکانی دوست‌داشتنی و شاداب به‌حساب می‌آید؛ اول به جهت چینش و دوم رنگ‌ها».

دیوارپوش آجری، نگین و مسعود خانه‌ای ساخته‌اند درودیوارش همه عشق!

خانم جزایری، البته سهم بزرگی از این جذابیت را به کتابخانه وابسته می‌داند:

«کتابخانه را خودمان ساختیم. دوست داشتیم کتاب‌هایمان را جایی بچینیم که هم دسترسی به آن راحت‌تر باشد و هم با دیدنشان لذت ببریم. نشیمن بدون کتابخانه برای من چیزی کم داشت؛ به همین دلیل یکی از دلایلم برای انتخاب نشیمن همین عامل دوست‌داشتنی است».

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1397/10/30
چه شیک ودلباز بود
خوشم اومد
البته بغیر از کناف سقف اتاق خواب
Iran, Islamic Republic of
12:17 - 1397/10/30
اینهمه خونه با سلیقه رو تختی چرا انقد افتضاح بود؟؟؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1397/10/30
ببخشید چه تعداد از مردم ایران میتونن همچین خونه ای وهمچین وسایلی داشته باشن؟؟؟سایت شما ی سایت عمومیه و مطالبی که گذاشته میشه باید به درد اکثریت جامعه بخوره شایدم اکثریت پول دارن چه میدونم والله
پاسخ ها
saeed
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
خب خونه های معمولی ک قشنگ نیست برای گذاشتن عکسش
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
چه اشکالی داره که اوناییم که سطح اقتصادیشون پایینتره ببینن و ایده بگیرن؟ خیلیا انگیزه میگیرن برای کار و تلاش بیشتر و فراهم کردن چنین خونه ای


از خوشحالی و خیر بقیه مردم خوشحال بشید تا خدا به زندگی خودتونم برکت بده
Iran, Islamic Republic of
20:58 - 1397/10/30
خونه ای که وسایلش لوکس باشه معلومه که ازش عشق میباره پس میخواستی چی بباره
Iran, Islamic Republic of
15:28 - 1397/11/01
مبارکشون باشه . ان شاءالله صلح سلامتی آرامش و رفاه برای ایرانیان عزیز.
پاسخ ها
Iranian
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
انشاءالله همه زندگی پر برکت و خوبی داشته باشن
Iran, Islamic Republic of
07:54 - 1397/11/02
بسلامتی و مبارکی انشاالله برای همه امکانات خوب فراهم باشه
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1398/09/23
جای تأسف داره پوست حیوانات به جای فرش، خونه یکی از دوستام هم از پوست حیوانات به عنوان پادری و فرش استفاده شده و من همیشه چندشم می شه روشون راه برم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج