هر اروپایی سالانه چند تن زباله تولید می‌کند؟
۸۲۳۵۶۰
۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۳
۲۶۷۳
جدیدترین گزارش موسسه داده های آماری 'یورو استات' نشان می دهد که در سال 2018 میلادی، هر اروپایی حدود نیم تن زباله تولید کرده است.

خبرگزاری ایرنا: جدیدترین گزارش موسسه داده های آماری 'یورو استات' نشان می دهد که در سال 2018 میلادی، هر اروپایی حدود نیم تن زباله تولید کرده است.

تولید زباله در کشورهای مختلف یکسان نبوده و برخی سهمی بسیار برجسته در تولید زباله داشته‌اند.

بر اساس این داده های آماری،مردم دانمارک ، بیشترین زباله را در سال گذشته میلادی تولید کرده اند.

بر اساس آمار، دانمارک با 781 کیلوگرم به ازای هر فرد بیشترین تولید زباله اروپا را در سال 2017 داشته است.

پس از دانمارک، قبرس با تولید 637 کیلوگرم و آلمان با تولید 633 کیلوگرم زباله در سال در رتبه‌های بعدی جای گرفته‌اند.

بر اساس داده های آماری یورواستات، از زباله های تولید شده در اتحادیه اروپا 30 درصد بازیافت ، 17 درصد به کود تبدیل ، 28 درصد سوزانده و 24 درصد آن دفن شده است.

بازیافت زباله ها در اتحادیه اروپا در حالیست که تا سال 2010 میلادی، بیش از 45 درصد از زباله های تولیدی، دفن می شدند و این موضوع تاثیرات زیست محیطی بسیار خطرناکی به همراه داشت.

بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا قصد دارد استفاده از برخی وسایل پلاستیکی دورانداختنی مانند قاشق و چنگال یک‌بار مصرف را ممنوع کند.

در کشورهای اروپایی سالانه 26 میلیون تن مواد پلاستیکی دور ریخته می‌شود.

در صورت نهایی شدن و تصویب این طرح قرار است فروش اقلامی مانند قاشق، چنگال، چاقو و نی‌نوش پلاستیکی یک‌بار مصرف در کشورهای اروپایی ممنوع شود.

کمیسیون اتحادیه اروپا چندی پیش در سند موسوم به 'استراتژی پلاستیک' به ضرورت ممنوعیت استفاده از ظرف‌های پلاستیکی اشاره کرده بود.

کشورهایی نظیر انگلیس، فرانسه و ایرلند پیشتر طرح‌هایی برای مقابله با افزایش مواد پلاستیکی در زباله را در دستور کار قرار دادند اما هدف کمیسیون اتحادیه اروپا دست یافتن به یک قاعده فراگیر و تصویب قوانین بازدارنده برای همه کشورهای عضو اتحادیه است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج