شنگولی بعد از قلیان کشیدن را جدی بگیرید
۸۲۳۷۸۹
۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۷
۱۰۷۱۴ 
یک مخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی گفت: مافیای مواد مخدر، شیوه های سریع و به سقوط کشاندن فرزندان‌مان را تغییر داده که یکی از آنها بکار بردن ماده مخدر گل در تنباکوهای موجود است.

خبرگزاری مهر: یک مخصص علوم رفتاری و آسیب شناس اجتماعی گفت: مافیای مواد مخدر، شیوه های سریع و به سقوط کشاندن فرزندان‌مان را تغییر داده که یکی از آنها بکار بردن ماده مخدر گل در تنباکوهای موجود است.

مجید ابهری افزود: متاسفانه گرایش و علاقه بعضی از جوانان به کشیدن قلیان رشد چمشگیری یافته و اغلب در پارکها و بوستانها و بسیاری از قهوه خانه ها، سفره خانهها و حتی کافه تریا ها قلیان یکی از اقلام پر مصرف شده و طعم های گوناگون با نامهای زیبا و جذاب مثل پرتقال و خامه سیب و بلوبری و انگور و گلابی و امثال اینها به سفارش اصلی مشتریان اینگونه اماکن تبدیل شده است.

وی افزود: اگر از این افراد بپرسیم چرا قلیان می کشید و آیا میدانید زیان قلیان به دستگاه تنفسی بیش از ۲۰ برابر سیگار است با خنده می گویند ما تفریحی میکشیم. همان تفریحی کشیدن نیز زیانهایی بر بدن می گذارد که ناشی از اسانس های شیمیایی حاوی طعم های متفاوت و قارچهایی که در تنباکو رشد کرده است می باشد.

این آسیب شناس تاکید کرد: مافیای مواد مخدر بعد از مبارزات چشم گیر پلیس مبارزه با مواد مخدر در کشفیات قابل تحسین آنها، شیوه های سریع و به سقوط کشاندن فرزندان ما را عوض کرده اند که یکی از آنها بکار بردن ماده مخدر گل در تنباکوهای موجود است بعضی از دختران و پسران با کشیدن اینگونه تنباکو ها حالت نشاط و سرخوشی پیدا کرده و خنده های بی جهت به بهانه های کوچک می کنند.

ابهری گفت: گل که اخیرا با بذر اصلاح شده امریکایی افغانی در ایران عرضه می شود یکی از خطرناک ترین مواد مخدر از خانواده کانابیس می باشد و زیانهای تخریبی آن بر مغز و اعصاب ۲۰ برابر هروئین و حشیش آثار تخریبی دارند.

به گفته وی، تبلیغات دروغ مافیای یاد شده مبنی بر اعتیاد نداشتن گل و بی ضرر بودن آن موجب فریب افراد شده و مصرف بیش از دو بار آن اعتیادی سنگین ایجاد می کند.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: خنده و نشاط ناشی از مصرف گل در دفعات اول و دوم سراب فریبنده ای است که به باتلاق هولناکی کشیده می شود. به جوانان خانواده ها و مدیران و صاحبان اینگونه اماکن اعلام میکنم که هنگام عرضه غذا و تنباکو به جذب و افزایش مشتری توجه نکرده و به فکر عاقبت فرزندان جامعه باشند.

ابهری افزود: دولت و نهادهای متولی ضمن تشدید مقابله با شرایط حاضر باید ابزار و وسایل نشاط، شادمانی و پر کرن اوقات فراقت را برای نوجوانان و جوانان عرضه کند در غیر این صورت مسئولیت اصلی بر عهده دولت بوده و در مقابل خداوند همه پاسخگو خواهیم بود.

وی ضمن تشکر از دست اندر کاران نهادهای امنیتی و پلیس مبارزه با مواد مخدر مخصوصا در تهران از صدا و سیما درخواست کرد که فیلمها و سریالهای آموزنده و جذاب برای مخاطبان تهیه و عرضه کند تا ضمن پر کردن اوقات فراغت روشنگری های لازم را انجام دهند مثلا گشت پلیس یکی از سریالهایی بود که در دو دهه اخیر دارای چنین اهدافی بود که باید تنوع این گونه اقلام افزایش یابد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:31 - 1397/11/04
داداش تنها خوری نکن.. ادرس بده ما هم بریم
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1397/11/04
تا برم امتحان کنم ببینم شنگول میشم،اگه بشم خوبه
سخن کو از سر اندیشه ناید نوشتن را و گفتن را نشاید
Iran, Islamic Republic of
17:34 - 1397/11/04
هه چه رویا بافی میکنی تو جناب ،دولت مردمو داره دق میده کمرهمه شکسته از نداری وگرونی اونوقت توبهش میگی مردمو شادکنه!!!همینطورهم صداوسیمای میلی با اون برنامه های آبکی وبه دردنخورش شادی مال کشورمانیست داش آدرسو اشتباه گفتی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۵
داداش عزیز...شما نام کاربریت با متنت نمیخونه ها!!
Iran, Islamic Republic of
17:58 - 1397/11/04
مردم از گرسنگی دارن میمرن کسی بفکرش نیست
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1397/11/04
اگر دولت بخواهد یک گرم مواد مخدر وارد کشور نمی شود سه لشکر از سیستان وبلوچستان تا خراسان به مدت شش ماه مستقر کنند آیا کسی جرات دارد مواد وارد کند
Iran, Islamic Republic of
03:28 - 1397/11/05
مردم از نداری وگرونی و این وضع کشور همه معتاد نشن خوبه بعد شما از قلیان وتنباکو حرف میزنید بابا بیخیال خداوکیلی...اگه راست میگید درباره این همه گرونی وبدبختی که مردم دارن می کشن حرف بزنید.
Iran, Islamic Republic of
02:36 - 1397/11/12
دولت ومسعولین جز ناراحتی واعصاب خوردکنی که برای مردم چیزدیگری که ندارن لااقل این چندتا قهوه خونه که مردم روشاد ومیخندونن روبزارین باشه
Iran, Islamic Republic of
09:11 - 1397/11/18
مردم وجوانهای عزیز چرا دل مسعولین رو میرنجونید گناه دارن به خدا ،اینا همه دغدغشون مردمشون هست ،نکنید گناه دارن ،دل مسعولین ما خیلی کوچک هست
Iran, Islamic Republic of
18:39 - 1398/01/08
باید نظارت اماکن بر قهوه خانه ها گسترده باشد.با توصیه نمیتوان جلوی سقوط جوانان را گرفت.
Iran, Islamic Republic of
03:15 - 1398/01/09
چه جالب طرف خودشو با قلیون و سیگار و مشروب و گل معتاد کنه برای لج کردن به دولت!!!
خوب بنده خداها دولت همینو می خواد دیگه
اگه مخالفشی چرا کاری می کنی که اون می خواد!!!
به قیمت بدبختی خودت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج