نو کاناوارو، نو نستا، نو لیپی!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
ریزخور_2
دکتر نداف کرمانی 2
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۸۲۳۸۹۴
۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۱
۹۰۵۹
پایان کار مرد پرافتخار ایتالیایی روی نیمکت مربیگری با شکستی تلخ و دردناک توام شد تا آقای جنتلمن از امارات به سرزمین چکمه بازگردد.

ورزش سه: پایان کار مرد پرافتخار ایتالیایی روی نیمکت مربیگری با شکستی تلخ و دردناک توام شد تا آقای جنتلمن از امارات به سرزمین چکمه بازگردد.

 بازنشستگی مارچلو لیپی از همان دقیقه ای آغاز شد که شاگردان پیر او در همان نیمه اول بازی با ایران نشان دادند توان مهار قدرت رقیب خود را ندارند و با اشتباهات زنجیره ای هم گل خوردند هم سرمربی ایتالیایی را وادار کردند تا در 25 دقیقه اول بازی دو تعویض از سه تعویض ممکن را بسوزاند.

شکست 3-0 مقابل ایران نه تنها وداعی تلخ برای لیپی از جام ملت های آسیا 2019 رقم زد بلکه زمینه وداع او با اژدهای سرخ بعد از دو سال را فراهم کرد تا این مربی سرشناس ایتالیایی از ابوظبی وارد دوران بازنشستگی خود شود.

مردی که نه تنها در رقابت های باشگاهی بلکه در رده ملی هم بزرگ ترین افتخار ایتالیایی ها را در سال 2006 در خاک آلمان با بالای سر بردن جام جهانی رقم زد در ابوظبی دقایق بسیار تلخ و عذاب آوری را مقابل ایران تجربه کرد تا آخرین تصاویر از او روی نیمکت مربیگری چین توام با صورتی پر از ترس و استرس باشد.

دو سال پیش وقتی چینی ها در دور رفت مقدماتی جام جهانی با مربی بومی ناامیدکننده ظاهر شدند فدراسیون این کشور با پیشنهادی وسوسه کننده به سراغ مارچلو لیپی رفت تا بلکه مرد مشهور ایتالیایی بتواند انقلابی بزرگ در پرجمعیت ترین کشور دنیا ایجاد کند.

لیپی که با گوانگ ژو موفق به قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا شده بود بلافاصله با این پیشنهاد موافقت کرد اما حضور او هم نتوانست کمکی به اژدهای سرخ از سقوط باشد تا همه نگاه ها به ساخت تیمی جدید از سوی مرد جنتلمن ایتالیایی برای جام ملت های آسیا باشد.

نو کاناوارو، نو نستا، نو لیپی!

انتظاراتی بیهوده چون مارچلو طی دو سال گذشته نتوانست از فوتبال در حال مرگ چین تیمی بسازد که در امارات آبروداری کند. فهرستی با میانگین سنی 30 سال همین طور بهره بردن از بازیکنانی پا به سن گذاشته همچون ژانگ ژی 38 ساله از همان ماه های منتهی به رقابت ها هجمه انتقادات از لیپی را افزایش داد و نمایش این تیم در طول رقابت ها نیز نشان داد که نباید زیاد به بلند شدن اژدها از خواب زمستانی دل بست.

این بازی لیپی برخلاف ایتالیای 2006 در خط دفاع خود نه زوج فابیو کاناوارو – آلساندرو نستا را داشت نه رهبری مثل پیرلو و توتی تا حضور بزرگ مردی مثل مارچلو ایتالیایی روی نیمکت رهبری چین هم نتواند ضامن موفقیت اژدهای سرخ باشد.

با این وجود چین با هنر بازیخوانی مارچلو لیپی تا یک چهارم نهایی جام ملت ها رسید اما در این مرحله به سد محکمی به نام ایران خورد که مثل حریفان قبلی این اجازه را به آنها نداد تا خودی نشان بدهند. دوندگی بالا، پرسینگ و بازی هوشیارانه در تمامی مناطق زمین باعث شد تا برنامه های لیپی برای مهار یوزها با اشتباهات فردی بازیکنان چین و درصد بالای اشتباهات آنها کاربردی نداشته باشد.

مارچلو اصلا تصور نمی کرد مدافعان و شاگردانش با اشتباهات بچه گانه پایانی تلخ برای دوران مربیگری او رقم بزنند، پایانی که حال خوش لیپی را ناخوش کرد چون در آخرین تجربه هدایت چین در بازی های رسمی یکی از سنگین ترین شکست های دوران مربیگری مرد جنتلمن مقابل ایران و کی روش به ثبت رسید.

مرد مشهور ایتالیایی در حالی که حال خوشی در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی با ایران نداشت وقتی از مردم چین و خبرنگاران حاضر در سالن بابت این شکست و وداع عذرخواهی کرد با تشویق های آنها در سالن روبرو شد.

نماینده های رسانه های گروهی پرجمعیت ترین کشور جهان که به خوبی از تلاش ها و زحمات مرد ایتالیایی آگاه بودند با قبول واقعیت تلخ این روزهای فوتبال چین با تشویق لیپی تا حدودی به تمجید از زحمات او پرداختند بلکه به این شکل از تلخی اشتباهاتی که شاگردان او در زمین داشتند، بکاهند.

بله، باخت سنگین به ایران پایانی تلخ برای دوران مربیگری چین حتی دنیای فوتبال است، وداعی که دورانی تازه برای این مرد پرافتخار در روزهای بازنشستگی رقم خواهد زد تا خاطرات تلخ محمد بن زاید ابوظبی برای مدت ها در ذهن این مرد ایتالیایی باقی بماند.

مارچلو لیپی که از ماه ها قبل اعلام کرده بود بعد از جام ملت ها دیگر تمایلی به ماندن در چین و حتی مربیگری ندارد مثل بسیاری از چهره های شاخص و پرافتخار فوتبال ایتالیا را باید از این پس تنها در برنامه های کارشناسی یا روی سکوهای ورزشگاه ها در بازی های مهم ببینیم.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو