یادی از کمدین‌های فقید سینما و تلویزیون ایران
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
لایکو_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۲۴۴۰۹
۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۱
۱۰۶۸۱
«با لبخند مرگ را شکست داد.» این جمله‌ای بود که در رثای درگذشت حسین محب اهری منتشر شد. بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران که ۲۶ دی‌ماه ۱۳۹۷ پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان غدد لنفاوی، در ۶۷ سالگی در بیمارستان لاله تهران درگذشت.

روزنامه ایران - حامد جیرودی: «با لبخند مرگ را شکست داد.» این جمله‌ای بود که در رثای درگذشت حسین محب اهری منتشر شد. بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران که ۲۶ دی‌ماه ۱۳۹۷ پس از مدت‌ها مبارزه با بیماری سرطان غدد لنفاوی، در ۶۷ سالگی در بیمارستان لاله تهران درگذشت.

زنده یاد محب اهری که خبرنگار حوزه سینمای خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) بود، کار خود را از سال ۱۳۵۴ به‌عنوان دستیار کارگردان و عکاس نمایش «یخبندان» آغاز کرده بود، در 27 فیلم سینمایی، 51 سریال و 49 تئاتر به ایفای نقش پرداخت. با اینکه به نظر می‌رسد که در طول تاریخ سینما و تلویزیون ایران بازیگری که به معنای واقعی کلمه «کمدین» باشد، وجود داشته باشد ولی محب اهری از جمله بازیگرانی بود که در بازی‌هایش رگه‌هایی از کمدی و طنز کلامی دیده می‌شد اما درگذشت این بازیگر، باعث شد تا به تعدادی از هنرپیشگان فقید سینما و تلویزیون ایران بپردازیم که به نوعی به‌عنوان بازیگر کمدی شناخته می‌شدند.

محب اهری؛ مبصر چهار ساله کلاس

آقا اجازه هولم نکن!

اولین سریالی که خود زنده یاد محب اهری در آن به ایفای نقش پرداخت، «محله برو بیا» نام داشت که در سال 61 ساخته شد و در سال 62 در تلویزیون نمایش داده شد. در این مجموعه‌ که از آثار اولیه و موفق بعد از انقلاب بود، علائم راهنمایی و رانندگی را به‌صورت طنز به بچه‌ها یاد می‌داد. در ادامه مجموعه، مجموعه «محله بهداشت» هم ساخته شد. «چاق و لاغر»، «طنزآوران جهان» و... از جمله آثار کمدی بودند که محب اهری در آنها بازی کرد. اما شاید خیلی‌ها این هنرمند فقید را با مجموعه «ق مثل قلقلک» به یاد آورند که با نام «مبصر چهار ساله کلاس» نیز معروف است و خود وی نویسندگی و کارگردانی و اجرای آن را برعهده داشت. «من زمین را دوست دارم»، «همسر» و «جیب‌برها به بهشت نمی‌روند» در کنار فیلم‌های دیگر از جمله کارهای کمدی آن مرحوم به شمار می‌رود.


منوچهر نوذری؛ چند می‌گیری گریه کنی؟

آقا اجازه هولم نکن!

نمی‌توان از بازیگران کمدین نام برد و از زنده یاد منوچهر نوذری یادی نکرد. دوبلور، هنرپیشه، مجری و کارگردان ایرانی که‌ زاده ۱۰ اردیبهشت ۱۳۱۵ در قزوین بود و ۱۶ آذر ۱۳۸۴ در تهران درگذشت. فعالیت هنری او پس از انقلاب عمدتاً بر تلویزیون و رادیو متمرکز بود. از مشهورترین برنامه‌هایی که او در تلویزیون اجرا کرد می‌توان به «مسابقه هفته» و همچنین مجموعه‌های داستانی «کوچه اقاقیا» و «باجناق ها» اشاره کرد. حضور او با اجرای چند نقش در برنامه رادیویی «صبح جمعه با شما» و کارگردانی این برنامه از دیگر فعالیت‌های نوذری محسوب می‌شود. «چند می‌گیری گریه کنی» آخرین فیلمی بود که نوذری در سال ۱۳۸۴ در آن بازی کرد.


حسین کسبیان؛ آرایشگاه زیبا

آقا اجازه هولم نکن!

زنده یاد حسین کسبیان که متولد ۱۲ بهمن ۱۳۱۲ در تهران بود و ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۵ نیز درگذشت، از جمله بازیگرانی بود که بازی‌های بسیار شیرین و دلپذیری داشت. او طی سال‌های حضورش در عرصه هنر، در بیش از ۲۰ سریال تلویزیونی و ۳۲ فیلم سینمایی بازی کرد که از میان آنها می‌توان به سریال «آرایشگاه زیبا» و فیلم سینمایی «مادر» ساخته زنده یاد علی حاتمی اشاره کرد که در آنها کسبیان بازی‌های کمدی جالبی داشت.


پروین سلیمانی؛ چنگال طاهره خانم

آقا اجازه هولم نکن!

بتول سلیمانی‌خو با نام هنری «پروین سلیمانی» یکی از بازیگران زن سینمای ایران بود که ۲۲ خرداد ۱۳۰۱ در تهران چشم به جهان گشود و۱۲ خرداد ۱۳۸۸ درگذشت. او که مادربزرگ «ماه چهره خلیلی» است، در 77 فیلم سینمایی و سریال‌های بسیاری بازی کرد. با این حال، بسیاری او را با نقش «طاهره خانم» در سریال «تعطیلات نوروزی» به یاد دارند که با چنگال به‌دنبال باز کردن درهای هتل بود.


مرتضی احمدی؛ کلاه‌قرمزی و پسرخاله

آقا اجازه هولم نکن!

زنده یاد مرتضی احمدی که متولد ۱۰ آبان ماه ۱۳۰۳ در تهران بود و ۳۰ آذر ۱۳۹۳ درگذشت، بازیگر سینما و تلویزیون، صداپیشه و خواننده‌ای بود که با صدای خاص و منحصربه‌فرد در آثار زیادی حضور داشت و نقش‌های کمدی زیادی را ایفا کرد. فیلم‌های «کلاه‌قرمزی و پسرخاله»، «مردی که زیاد می‌دانست» و سریال‌های «فروشگاه» و «خواستگاری پرماجرا» از جمله سریال‌هایی بودند که احمدی در آنها بازی کرد. مجموعه «شکرستان» آخرین کاری بود که وی آن را روایت می‌کرد.


حمیده خیرآبادی؛ همسران

آقا اجازه هولم نکن!

حمیده خیرآبادی که متولد ۳۰ آذر ۱۳۰۳ در رشت بود و ۳۱ فروردین ۱۳۸۹ به رحمت حق رفت، اگر چه در بسیاری از آثار خود نقش مادر خانواده را ایفا می‌کرد ولی شیرینی و طنز خاصی در بازی‌های او دیده می‌شد که بازی‌هایش را منحصر به فرد می‌کرد. «اجاره‌نشین‌ها»؛ «توکیو بدون توقف» و «زرد قناری» از جمله فیلم‌ها و «قطار ابدی»، «پدرسالار» و «همسران» از جمله سریال‌های با بازی او بودند.


نعمت‌الله گرجی؛ هزار دستان

آقا اجازه هولم نکن!

مرحوم نعمت‌الله گرجی در 9 فروردین سال ۱۳۰۵ در تهران متولد شد و در ۱۷ فروردین ۱۳۷۹ درگذشت. ماندگارترین نقش آفرینی گرجی در سال‌های آخر زندگی، بازی کوتاه ولی به یادماندنی‌اش در نقش باغبان در فیلم زیبای «درخت گلابی» در سال ۱۳۷۶ بود. او که بازی طنز و دلنشین داشت در سریال «هزاردستان» در نقش آژان و «قطار ابدی» هم نقش جالب پادشاه را ایفا کرد که در یادها ماند.


اکبر دودکار؛ دایی جان ناپلئون

آقا اجازه هولم نکن!

اکبر دودکار که متولد ۱۳۰۴در رشت بود و در اول مرداد ۱۳۸۴ از دنیا رفت، یکی از بازیگرانی بود که با لهجه شیرین رشتی ایفای نقش می‌کرد. بازی او در سریال‌هایی مانند «دایی جان ناپلئون» و «هزاردستان» شایان ذکر است. «دو نفر و نصفی» و «عیالوار» از فیلم‌هایی با بازی او بود.


رشید اصلانی؛ سمندون

آقا اجازه هولم نکن!

رشید اصلانی که متولد۱۳۱۰ بود و در ۲۹ مرداد ۱۳۸۱ نیز درگذشت، از جمله بازیگران طنز سینما و تلویزیون بود که به خاطر ویژگی‌های جسمانی‌اش به او لقب «آقا کوچولوی جهان» را داده بودند. بازیگری که شاید خیلی‌ها او را با بازی در سریال «سمندون» به یاد داشته باشند.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:18 - 1397/11/09
مارابه دهه۶۰انداختین
سپاسگزاربابت مطالب زیباتون
Iran, Islamic Republic of
02:12 - 1397/11/10
خدا رحمت کنه رشید اصلانی رو ولی الان که 27 سالمه ترسیدم عکس سمندون رو نگاه کنم.چجوری تونستن این نقش رو برای کودکان تو اون سال ها به عنوان کمدی بزارن؟
France
11:59 - 1397/11/10
سلام برای شادی روح شون صلوات بفرستیم انشاالله روح شون درآرامش باشه
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1397/11/12
نسل تکرار نشدنی !!!!

جای افسوس داره

سریالا هم دیگه ماندگار نمیشن در نبود آنها
Iran, Islamic Republic of
16:07 - 1397/11/29
خدا همشون بیامرزه ما ازهمه این بازیگران خاطره داشتیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
ایرانیان-فوتراصلی222
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر