چای سبز واقعا لاغر می‌کند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
استخدام_2
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۲۵۱۰۴
۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵
۱۲۵۰۵
چای سبز یکی از سالم ترین نوشیدنی های روی زمین است. این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان و ترکیبات گوناگون گیاهی است که برای سلامتی مفید هستند. برخی افراد ادعا دارند که چای سبز چربی سوزی را افزایش می دهد و به کاهش وزن کمک می کند.

سلامت نیوز: چای سبز یکی از سالم ترین نوشیدنی های روی زمین است. این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان و ترکیبات گوناگون گیاهی است که برای سلامتی مفید هستند. برخی افراد ادعا دارند که چای سبز چربی سوزی را افزایش می دهد و به کاهش وزن کمک می کند.

برگ چای سبز ترکیبات مفیدی دارد که یکی از این ترکیبات کافئین است. یک فنجان چای سبز ( 24 تا 40 میلی گرم ) نسبت به یک فنجان قهوه ( 100 تا 200 میلی گرم ) کافئین بسیار کمتری دارد اما همین مقدار کافئین هم تاثیری خفیف در چربی سوزی بدن دارد.

تحقیقات زیادی نشان داده است که کافئین ( تحریک کننده شناخته شده) به چربی سوزی و بهبود عملکرد ورزشی کمک می کنند. با این حال استقبال زیاد از چای سبز به خاطر وجود آنتی اکسیدان ها است. تحقیقات نشان داده اند که نوشیدن یک فنجان چای سبز، مقدار آنتی اکسیدان ها در جریان خون را افزایش می دهند.

این نوشیدنی سالم سرشار از آنتی اکسیدان های قوی به نام کاتچین ها است. از مهمترین این آنتی اکسیدان ها اپیپالوکاتچین گالات (ماده ای که سوخت و ساز بدن را بالا می برد) است.

چای سبز ؛ چربی را از سلول های چربی حرکت می دهد

بدن برای سوزاندن چربی ابتدا آن را به سلول های چربی تجزیه می کند و سپس به جریان خون می فرستد. تحقیقات روی حیوانات نشان داده است که ترکیب فعال موجود در چای سبز با تقویت کردن تاثیر برخی هورمون های چربی سوزی مانند نوراپی نفرین به این فرآیند سرعت می بخشد. آنتی اکسیدان موجود در چای سبز آنزیمی که موجب شکستن هورمون نوراپی نفرین می شود را کنترل می کند.

با کنترل این آنزیم، مقدار هورمون نورآپی نفرین در بدن زیاد می شود درنتیجه آب شدن چربی ها سرعت می گیرد. در نهایت سلول های چربی، چربی بیشتری را تجزیه می کنند تا به جریان خون منتقل شوند و انرژی آنها توسط سلول هایی مانند سلول های عضله مورد استفاده قرار بگیرند.

چای سبز ؛ چربی سوزی در طول ورزش را افزایش می دهد

اگر برچسب بیشتر مکمل های کاهش وزن و چربی سوزی را نگاه کنید، چای سبز یکی از موادِ به کار رفته در آنها است. دلیلش این است که عصاره چای سبز با چربی سوزی بدن به خصوص در طول ورزش ارتباط دارد. در یک بررسی مشخص شد افرادی که قبل از ورزش عصاره چای سبز دریافت می کردند نسبت به آنهایی که این کار را نمی کردند 17 درصد چربی بیشتری سوزاندند.

نتایج این تحقیق نشان داد چای سبز تاثیر چربی سوزی ورزش را افزایش می دهد. تحقیق دیگری نشان داد کاتچین های چای سبز در طول ورزش و استراحت چربی سوزی را افزایش می دهند. علاوه بر این دو مورد تحقیقات دیگری نیز این نتایج را تایید کردند. بنابراین با مصرف چای سبز در طولانی مدت شاهد کاهش چربی بدن خواهید بود.

چای سبز ؛ سرعت سوخت و ساز را بالا می برد

بدن همیشه در حال کالری سوزی است حتی هنگام خواب یا استراحت، سلول های بدن میلیون ها عملکرد انجام می دهند که به انرژی نیاز دارد. تحقیقات بسیاری ادعا دارند که دریافت مکمل عصاره چای سبز کمک می کند در حالت استراحت کالری بیشتری بسوزانید.

در بسیاری از بررسی ها، این مقدار 3 تا 4 درصد افزایش یافته است و حتی برخی افزایش سرعت سوخت و ساز تا 8 درصد را نشان داده اند. برای کسی که در روز 2000 کالری می سوزاند 3 تا 4 درصد افزایش، معادل 60 تا 80 کالری بیشتر در روز است. درست مانند آنچه از یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین انتظار دارید.

با توجه به اینکه بسیاری از این تحقیقات در زمان کوتاهی انجام شده است اما برخی مدارک نشان دادند که تاثیر چای سبز بر تقویت سوخت و ساز بدن در طولانی مدت نیز ادامه دارد.

در تحقیقی دیگر که روی 60 فرد چاق انجام گرفت آنهایی که عصاره چای سبز دریافت کردند طی 3 ماه، 3.3 کیلوگرم بیشتر وزن کم کردند یعنی روزانه 183 کالری، بیشتر سوزاندند اما تاکنون همه تحقیقات نشان نداده اند که عصاره چای سبز سوخت و ساز بدن را تقویت می کند و تاثیر چای سبز در چربی سوزی به بدن هر فرد بستگی دارد.

چای سبز ؛ اشتها را کاهش می دهد

یکی از مزیت های چای سبز در کاهش وزن، کاهش اشتها است یعنی ممکن است بدون تلاش کالری کمتری دریافت کنید. نتایج تحقیقات درباره تاثیر چای سبز روی اشتها متفاوت است.

برخی تحقیقات انجام شده بر روی حیوانات نشان می دهند که مصرف عصاره چای سبز باعث می شود چربی های کمتری از غذا جذب بدن شود اما این موضوع هنوز روی انسان به اثبات نرسیده است.

در کل تاثیر اصلی چای سبز بر روی مقدار کالری است که می سوزانید و منجر به آب شدن چربی ها می شود اما هنوز مشخص نشده است که مصرف چای سبز تاثیر قابل توجهی روی کالری های دریافتی در کل روز دارد.

چای سبز ؛ چربی های شکمی را آب می کند

تاثیر چای سبز در کاهش وزن نسبتا متوسط است. بسیاری از نتایج تحقیقات نشان دادند افراد وزن کم کرده اند اما بعضی نیز تاثیری را نشان نداده اند. محققان با انجام بررسی ها بر روی این دو گروه اعلام کردند افراد به صورت متوسط 1.3 کیلو وزن کم کرده اند. همه چربی ها یکسان نیستند.

چربی های زیرپوستی درست زیر پوست قرار دارند اما ممکن است مقدار زیادی چربی احشایی نیز داشته باشید که به آنها چربی های شکمی نیز می گویند. چربی احشایی با التهاب و مقاومت به انسولین در ارتباط است. این دو نوع چربی رابطه زیادی با بیماری های جدی مانند دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی دارد.

چندین تحقیق روی کاتچین چای سبز نشان دادند نه تنها تاثیر آن بر کاهش وزن، متوسط است بلکه مقدار زیادی از چربی های آب شده چربی های احشایی و مضر هستند. بنابراین چای سبز خطر ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهد.

سخن پایانی

با اینکه عصاره چای سبز باعث افزایش متوسط سرعت سوخت و ساز در بدن می شود اما تاثیرش روی کاهش وزن زیاد نیست یعنی بدون هیچ تلاشی و فقط با مصرف چای سبز انتظار کاهش وزن نداشته باشید.

بنابراین چای سبز را به عنوان یک گزینه در کنار دیگر کارهایی که برای کاهش وزن (مانند بالا بردن مصرف پروتئین یا محدود کردن کربوهیدرات ها) انجام می دهید، به کار بگیرید. البته فراموش نکنید مزایای چای سبز فراتر از کاهش وزن است و این نوشیدنی به دلایل مختلفی نیز برای سلامتی مفید است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1397/11/07
چای دولت تدبیر وامید وبنوشید اگر هم نخواهید بنوشید بازور بهتون میدن بنوشید در ان واحد میشید اسکلت
France
03:15 - 1397/11/08
چای معمولی از چای سبز بیشر لاغر میکند با شاهد وشواهد میکم من یک خانواده ۴نفری هستم حدودن هرماه یک گیلو چای مصرف میکنیم ۳ماه میش قسم به خدا که قبول کنید که میکنید خودتان در بازارید چای را خریدن ۶۵تومان ماه بعد ۸۰تومان بهمن ماه ۵روز پیش خریدم ۱۰۰تومان حالا ببیتید ادم با کدام چای لاغرتر میشه جای سبز یا چای ؟؟حالا افزایش حقوق ۲۰درستی باعلامت؟و ! کی ادم لاغر نمیشه
پاسخ ها
حسيين موحدی راد
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
چای سبز سیاه کجایی که ببینی چگونه می خورمت ببخش می نو شما ولی نه قند نه شکر داریم اصلا لاغر خواهید شد من که خیلی وقته نخور دم لاغر شدم امروز آ دم چاق یا بيماره یا بی آ ره یا پول داره یا اختلاس گره مثل سلطان های زمان
United States
12:01 - 1397/12/14
بله منم بانظر دوستان دیگه موافقم با این گرانی ها مردم خود بخود لاغر خواهند شد یروز برسه مارو تو تلویزیون سومالی نشون بدن بعد سومالیایی ها بگن وای این بیچاره هارو ببین از گشنگی چجوری شدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_3
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
تاپ لپتاپ_2
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آف دکور _فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آف دکور _فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر