خانم دکتر، نوزاد افراد فقیر را به پولدار‌ها می‌فروخت
۸۲۵۱۸۷
۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴
۱۲۷۰۷
اعضای یک باند خلافکار که در ساختمانی مسکونی اقدام به خرید و فروش نوزاد و سقط جنین می‌کردند پس از محاکمه به حبس و پرداخت جریمه محکوم شدند.

روزنامه ایران: اعضای یک باند خلافکار که در ساختمانی مسکونی اقدام به خرید و فروش نوزاد و سقط جنین می‌کردند پس از محاکمه به حبس و پرداخت جریمه محکوم شدند.

اعضای این باند که 7 زن و یک مرد بودند با جعل عناوین پزشکی و با سوءاستفاده از مجوز یک متخصص زنان و زایمان به شکل غیرقانونی سقط جنین و معامله زیرزمینی نوزاد انجام می‌دادند. آنها مشتریان خود را از میان خانواده‌هایی پیدا می‌کردند که فرزند نداشتند. فروشندگان نوزاد نیز خانواده‌های بدسرپرست، زنان بیوه و افرادی بودند که به‌صورت نامشروع صاحب فرزند شده بودند.

بررسی این پرونده نشان داد سرکرده باند یک خانم دکتر متخصص زنان و زایمان بود که به‌دلیل اقدامات غیرقانونی از کار تعلیق شده بود. وی با همدستی یک پرستار، پیک موتوری رستوران و یک زن خانه دار باندی تشکیل داد که از مرحله شناسایی تا تحویل شناسنامه نوزاد هر کدام وظیفه‌ای را بر عهده داشتند.

براساس اظهارات شاکیان، مشتری‌های این باند پس از مراجعه به مطب پزشک زنان و زایمان، پس از امضای توافقنامه‌ای به طبقه بالایی مطب هدایت شده و تحت سقط یا زایمان غیرقانونی قرار می‌گرفتند.

فعالیت این باند خلافکار زمانی تحت پیگرد قضایی و اطلاعاتی قرار گرفت که یک زن باردار به‌دلیل دخالت یکی از اعضای باند در روند زایمانش، فرزند خود را از دست داد. با شکایت ازاین باند خلافکار، کارآگاهان تحقیقات گسترده‌ای را آغاز کردند و پرده از راز فعالیت مجرمانه آنها برداشته شد.

فروش نوزاد در ازای پرداخت هزینه دندانپزشکی

یکی از مشتریان این باند، زن جوان معتادی بود که از شوهر موقتش باردار شده بود. این زن که شرایط مالی بدی داشت و با مادرش تنها زندگی می‌کرد، پس از متواری شدن همسرصیغه‌ایش، قراردادی با سرکرده این باند خرید و فروش نوزاد بسته بود تا در ازای انجام زایمان بچه را نزد خود نگه دارند اما وی پس از زایمان متواری شد.

این باند نیز کودک را به خانواده‌ای سپرده و از آنها پول گرفته بودند. مادربزرگ کودک که متوجه موضوع شده بود، با حضور در مطب سرکرده باند از آنها خواسته بود با پرداخت هزینه میلیونی درمان دندان‌های دختر معتادش، نوه‌اش را از او بخرند. این معامله انجام شد اما با آغاز تحقیقات پلیس در این پرونده، نوزاد از خانواده دوم تحویل گرفته شده و به بهزیستی انتقال یافت.

دستگیری اعضای باند و تشکیل پرونده

در ادامه رسیدگی و انجام تحقیقات تکمیلی، پرونده‌ای در دادسرای ناحیه 19 تهران(جرایم پزشکی و دارویی) تشکیل شد.

بازجویی‌ها در شرایطی ادامه داشت که اعضای رده پایین باند با وجود مدارک مستند، ارتباط با سرکرده‌ها را تکذیب می‌کردند و مدعی بودند تنها با دریافت مبالغی جزئی واسطه‌ای برای انجام دستورات خانم دکتر بودند. با وجود این انکارها کیفرخواست پرونده برای هر 8 متهم به اتهام خرید و فروش غیرقانونی نوزاد، سقط غیرمجاز جنین و... صادر شد و برای رسیدگی در اختیار شعبه 1034 دادگاه کیفری 2(مجتمع شهید قدوسی) به ریاست قاضی محبوب افراسیاب قرار گرفت.

قاضی این پرونده پس از بررسی مدارک و اظهارات متهمان و شاکیان پرونده، 5 عضو اصلی باند را به پرداخت جریمه نقدی و 25 سال حبس تعزیری و دیگر همدستانشان را نیز به پرداخت جریمه محکوم کرد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:26 - 1397/11/08
خوبه حداقل اون بچه بیچاره به سرنوشت پدرمادر بدبختش دچار نمی شده. الان خانواده های بسیار محترمی هستن که وضع مالی خوبی دارن و بچه دار نمیشن و سالهاست در صف سرپرستی بچه از بهزیستی اند ولی علیرغم این همه بچه بی سرپرست نمیتونن بچه بگیرن ، فروختن بچه به شرطی که برای سواستفاده نباشه ، در شرایط فعلی اسفبار ایران تنها راه نجات اینجور بچه های بیچاره ست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
یه جوی درست شده و عده ی زیادی با تلاش فراوان تلاش میکنند پزشکان رو افرادی خبیث و پول پرست و خلافکار و بی سواد جلوه بدن. هر بیسوادی میتونه راجع به مسایل پزشکی اظهار نظر کنه و تشخیص و درمان یه متخصص رو زیر سوال ببره . از اون جالبتر دیدین که هر هنرمنذی که میمیره خانواده و همکاراش جو را میندازن که خطای پزشکی بوده !!! انگار که هنرمندا اصلا نباید بمیرند و وظیفهی پزشکا مقابله با خدا و ریشه کن کردن مرگه!!! تازه کلی از این خطاهای پزشکی که میگن در اصل خطای پرستاریه مثل جاموندن اببزار در شکم بیمار جراحی شده که خطای پرستار و تکنیسین اطاق عمله و شمارش و کنترل وسایل وظیفه ی اونهاستو یا تزریق اشتباه دارو و ....
به نظرم پزشکان گروهی هستند که به شدت مورد حسادت و سو تفاهمات هستند. اونها نیم درصد اول جامعه از نظر هوش و سواد هستند و سالهای سال سختی و مرارت کشیده اند تا پزشک شوند و مسلما حق واقعیشان خیلی بیشتر از اینهاست
Netherlands
08:36 - 1397/11/08
خدا خیرشون بده
نمیذاشتن بچه ها توی فقر بزرگ بشن
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1397/11/08
کار خوبی میکرده
حداقل اون بچه ها زندگی بدی نداشته باشن
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1397/11/08
خاعن.این دکتر باید بره زندان سلول اقایان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
خائن
م۴
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
خانم دکتر چرا خودش نمی فروخته خاک بر سرش که برای پول هرکاری می کنند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
خانم دکتر نمیتونسته بچه ها رو بفروشه چون بچه های اون نیستند. درستش اینه که بگیم خانواده های فقیر بچه هاشون رو به پولدار ها میفروختند.
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1397/11/08
مقصربهزیستی وسیستم قصایی است خیلی
سخت می گیرند.
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1397/11/08
خانم دکتر نمیتونسته بچه ها رو بفروشه چون بچه های اون نیستند. درستش اینه که بگیم خانواده های فقیر بچه هاشون رو به پولدار ها میفروختند.
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1397/11/08
این هم پڑشک متخصص خاک برسرت با اون مدرکت این متخصص باید درسلول معتادین کارتن خواب زندانی شه ولباس معتادین روبشوره تخصص خانم که بدرد نخورد شاید تخصص لباس شستن بدردش بخوره
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1397/11/08
دورد به این خانم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۹
عذاب خداوند بهت
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1397/11/08
شرایط اینکه یک بچه روبهزیستی تحویل کسی بده خیلی سخته من کسایی رومیشناسم که نمیتونن بچه داربشن وخیلی دلشون می خوادسرپرستی بچه ای روقبول کنن اقدام هم کردن ولی انقدربهشون گیردادن که بیخیال شدن الان وقتی بچه ای رومی بینن میشه حسرت روازچشماشون خوندوهمسایه هاشون که می دونن چقدربچه دوست دارن بچه هاشون روچندساعتی تحویلشون میدن نگهداری کنن حالا یه همچین آدم هایی لیاقت این روندارن که بهزیستی قبول نمی کنه بچه بهشون بده
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1397/11/09
این پزشکا سیرمونی ندارن، چهارکلاس بیشتردرس خوندن فکرمیکنن خدا تشریف دارن وازهمه بالاترن، ولی هیچی نیستن، ازدرد ورنج آدما پول درمیارن ومیبرن اروپا و....حالشو میبرن
Iran, Islamic Republic of
11:14 - 1397/11/10
اگه مطمئن بودن بچه های فقیر به خانواده های ثروتمند داده میشن باز کمی جای اغماض داشت...ولی از کجا معلوم اون بچه بیگناه و ناتوان گیر باندهای مخوف و فاسد یا ادمهای بیمار و منحرف نمیفته...این بچه ها فقط باید تحویل بهزیستی و پرورشگاه داده بشن...
Iran, Islamic Republic of
12:30 - 1398/05/15
پزشک بی وجدان و خائن زیاد داریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج