شست‌وشوی فرش خانگی
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۲۵۷۱۳
۰۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
۱۳۴۳۸
رپورتاژ آگهی
شست‌وشوی فرش عملی حائز اهمیت بوده و تأثیر بسیاری در سلامت و طول عمر فرش ماشینی و دستبافت دارد. در شستشوی فرش به صورت خانگی و یا سنتی باید به عواملی اهمیت داد تا از آسیب‌دیدگی فرش جلوگیری کرد.

شست‌وشوی فرش عملی حائز اهمیت بوده و تأثیر بسیاری در سلامت و طول عمر فرش ماشینی و دستبافت دارد. در شستشوی فرش به صورت خانگی و یا سنتی باید به عواملی اهمیت داد تا از آسیب‌دیدگی فرش جلوگیری کرد. نخست باید از زمین مسطح و شیب‌داری استفاده شود که جنس آن از سیمان، موزاییک و یا سرامیک است.

در حین فرآیند شست‌وشو نباید آب با فشار بر روی فرش گرفته شود و همچنین نباید از آب داغ و یا جوش استفاده شود. این عامل باعث پوسیدگی، تغییر مکان پرز‌های قالی و آسیب‌های فیزیکی فرش دستباف می‌شود. این مورد در شست‌وشوی فرش ماشینی و دستباف صادق است. نیاز به توضیح است که استفاده از آب داغ در فرش دستباف باعث رنگ‌دهی و خروج رنگ‌ها از میان پرز قالی می‌شود که این مورد ممکن است باعث بروز آسیب بر روی فرش شود. تأثیر منفی آب داغ بر روی فرش ماشینی به شکلی دیگر بوده و با خروج چربی الیاف مصنوعی ظاهر می‌شود که در نتیجه آن فرش خشک و خشن می‌شود.

شست‌وشوی فرش خانگی

فرش به خصوص از نوع دستباف، نباید پیش از شست‌وشو خیس شود. این عامل باعث خروج رنگ از پرز قالی و در نتیجه رنگ‌دهی به دیگر نواحی می‌شود. همچنین باید یادآور شد فرشی که رنگ پس می‌دهد، نباید در حین و یا پس از اتمام شست‌وشو لوله و یا تا شود.

سطحی که بر روی آن فرش شسته می‌شود باید صاف بوده و نباید خاصیت قلیایی داشته باشد. در شست‌وشوی فرش، نباید کف آن گچ باشد. زیرا گچ خاصیت قلیایی داشته و باعث پوسیدگی تدریجی این کف پوش می‌شود. همچنین باید یادآور شد به طور کلی نباید فرش با مواد قلیایی مورد شست‌وشو قرار گیرد. زیرا این عامل باعث پوسیدگی تدریجی فرش می‌شود. بهتر است در فرآیند شست‌وشو از مواد شوینده خنثی همانند مایع ظرفشویی و پودر صابون استفاده شود. همینطور توصیه می‌شود مواد شوینده، نخست در آب حل شود و سپس بر روی فرش ریخته و استفاده شود.

شست‌وشوی صحیح در افزایش طول عمر فرش نقش حائز اهمیتی دارد، برای شست‌وشوی فرش نباید با جارو و یا برس‌های خشک و زبر روبیده شود. زیرا این عامل باعث آسیب به پرز‌های قالی می‌شود. بهتر است فرش با جاروی چوبی و یا برس نرم مطابق با جهت خواب قالی روبیده شود. این عمل باعث می‌شود تا پرز قالی سر جای خود قرار گرفته و زیبایی ظاهری فرش افزایش یابد.

پس از اتمام فرآیند شست‌وشو، فرش نباید بلافاصله لوله و به محل دیگری منتقل شود. بلکه بهتر است مدت کوتاهی فرش به همان حالت بر روی زمین ثابت بماند. هنگامی که فرش بر روی زمین پهن می‌ماند بخشی از رطوبت خود را از دست می‌دهد و در نتیجه وزن آن کم می‌شود. در چنین حالتی فرش برای انتقال آماده شده و احتمال آسیب‌های ناشی از انتقال فرش کاهش می‌یابد.

بهتر است فرش به پشت آن در محیط باز قرار گیرد. در این حالت فرش به طور کامل خشک شده و در عین حال رنگ پرز فرش از هرگونه آسیبی مصون می‌ماند. از سویی دیگر جریان باد باعث تسریع فرآیند خشک شدن فرش می‌شود.

در صورتی که آب زیاد و بی‌رویه‌ای بر روی فرش گرفته شود، امکان زرد شدن ریشه‌های فرش وجود دارد. در این صورت توصیه می‌شود از مواد سفید کننده همانند وایتکس استفاده نشود. زیرا این عامل باعث پوسیدگی تدریجی ریشه‌ها و در نتیجه تخریب فرش می‌شود. بهتر است برای سفید کردن ریشه‌ها، پودر‌های دستی را در آب حل کرده و سپس ریشه مورد شست‌وشو قرار گیرد تا سفید شود.

پس از اتمام شست‌وشوی فرش، آن را تکان ندهید، پس از خشک شدن کامل فرش بهتر است با جاروی چوبی یا برس سر به سمت خواب فرش روبیده شود تا تمام پرز‌ها و طرح‌های فرش در جای خود قرار گیرد. این عامل در شکیل شدن و افزایش زیبایی ظاهری قالی تأثیر شگرفی دارد.

پس از خشک شدن کامل قالی می‌توان از جارو برقی برای زدودن گرد و خاک احتمالی استفاده کرد. این کار باید به صورت یک طرفه بر روی فرش کشیده شود تا خواب فرش در جای خود قرار گیرد. نیاز به توضیح است، در صورتی که فرش به صورت رفت و برگشت کشیده شود، خواب قالی به هم خورده و زیبایی آن کاهش می‌یابد.

شست‌وشوی فرش خانگی

با تکمیل و ارسال فرم موجود در لینک زیر، شما یکی مشترکین خانواده ی بزرگ خدمات قالیشویی ماندگار خواهید شد. در هر بار استفاده از خدمات بی نظیر ما، در قرعه کشی بزرگ سکه ی طلا شرکت داده خواهید شد. برندگان از طریق وب سایت رسمی قالیشویی ماندگار معرفی می شوند:

برای شرکت در قرعه کشی اینجا کلیک کنید.

شست‌وشوی فرش خانگی

مرکز: ۲۲۶۴۲۷۳۷
شرق: ۷۷۳۶۴۰۸۰
شمال: ۲۲۰۲۰۱۸۲

برچسب ها:
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
فنی آتل_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
کلینیک النا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روانشناسی مرهم_ فوتر
پارسیان طب - فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
اورانوس_فوتر2
موسسه خیریه زهرا_فوتر