عراقچی: ثبت کانال ارتباطات مالی، قدم اول است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۸۲۶۶۱۶
۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۹
۶۰۶۲
معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: ثبت کانال ارتباطات مالی قدم اول در مجموعه تعهداتی است که اروپایی ها در قبال ایران متعهد شده اند که امیدواریم به صورت کامل ایجاد شود و ناقص نباشد.

ایرنا: سیدعباس عراقچی، معاون وزیر خارجه که در بلغارستان حضور دارد، در خبر ساعت 14 شبکه یک صداوسیما درباره ثبت کانال ارتباطات مالی ایران و اتحادیه اروپا گفت: این یک ساز و کار ویژه مالی است که اروپایی‌ها چندین ماه به دنبال ایجاد آن بودند.

وی اظهار داشت: هدف از این ساز و کار آن است تا مجموعه دریافت‌ها و پرداخت‌های ایران که با اروپا صورت می‌گیرد، یعنی صادرات و واردات ما و همه آنها وارد این سازوکار مالی بشود و از طریق این ساز وکار تبادلات دوطرف صورت بگیرد.

عراقچی افزود: قرار است تا سازوکار مشابه‌ای هم به این منظور در ایران تشکیل شود تا بتوانند تبادلات ریالی را برای طرف‌های ایرانی انجام دهد.

عراقچی: ثبت کانال ارتباطات مالی، قدم اول است

وی گفت: در حقیقت سیستمی را ایجاد می کند تا شرکت‌هایی که مایل باشند با ایران کار تجاری انجام دهند، تبادلات مالی خود را از طریق این سازوکار صورت دهند.

معاون سیاسی وزیر خارجه گفت: این سازوکار وقتی برای ما منفعت کامل را خواهد داشت که برای کشورها و یا شرکت‌های غیراروپایی نیز در دسترس باشد که ظاهرا فاز بعدی آن خواهد بود که در این صورت است که مجموعه خریدهای بین‌المللی ما می‌تواند زیر نظر این سازوکار انجام شود.

وی افزود: اینکه دقیقا این سازوکار چگونه کار خواهد کرد منوط به جلسات کارشناسی است که ما با طرف‌های اروپایی خواهیم داشت، بانک مرکزی ما با این مکانیزم باید وارد گفتگو شود و شکل انجام کار را مشخص کند.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان همچنین گفت: اینکه چقدر شرکت‌های اروپایی مایل باشند با این سازوکار وارد عملیات تبادلات با ایران بشوند البته موضوع بعدی است که باید اطلاع‌رسانی کامل صورت بگیرد.

عراقچی گفت: آن طور که ما مطلع هستیم اروپایی‌ها این سازوکار را به شکلی طراحی کرده‌اند تا شرکت‌های می‌خواهند با ایران کار بکنند مشمول تحریم‌های آمریکا نشوند، البته فشار آمریکا نیز سرجای خودش هست.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها تهدید کرده‌اند که با این سازوکار مقابله خواهند کرد، اینکه طول کشید تا اروپایی‌ها این سازوکار را تعیین کنند برای این بوده که بتوانند راهکارهایی را پیدا کنند تا این تحریم عملیاتی نباشد.

عراقچی گفت: البته این سازوکار اصولا برای کالاهای تحریمی طراحی شده و اینکه برخی گفته‌اند که این سازوکار برای کالاهای غیرتحریمی طراحی شده مانند مواد غذایی و از این قبیل...، ممکن است که شروع کار با این کالاها باشد تا یک مکانیزمی برای پرداخت‌ها شکل بگیرد ولی اصولا این سازوکار برای کالاهای تحریمی مفید خواهد بود و هدف سازوکار هم برای کالاهای تحریمی است.

عراقچی اظهار داشت: از نظر ما این قدم اول است از مجموعه تعهداتی که اروپایی‌ها در قبال ایران متعهد شده‌اند، در بیانیه ماه می 2017 که بین وزرای خارجه ایران و سه کشور اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) تدوین شد در آنجا مجموعه‌ای از تعهدات را اروپایی‌ها پذیرفتند و این قدم اول است که با ایجاد یک کانال بانکی بقیه فعالیت‌ها هم می‌تواند آماده شود.

وی اظهار اظهار امیدواری کرد که این کانال مالی بطور کامل اجرا شود و ناقص نباشد و همه کالاها را در بر بگیرد.
معاون وزیر خارجه گفت: هدف اصلی این سازوکار این است از شرکت‌‌هایی که می‌خواهند با ایران وارد تعاملات تجاری شوند حمایت کند، اینکه این شرکت‌ها چقدر رغبت کنند تا وارد این کار بشوند منوط به این است که سازوکار به درستی طراحی شده باشد و به درستی هم به شرکت‌ها معرفی شود، که البته این گام بعدی است که باید انجام شود.

عراقچی افزود: قرار است در این راستا جلسات کارشناسی صورت گیرد و اطلاع رسانی شود تا شرکت ها علاقه مند شوند و در این زمینه کار کنند.

وی تصریح کرد: هدف این سازوکار این است که کاری کند تا شرکت‌هایی که با ایران کار می‌کنند توسط آمریکا تحریم نشوند.

عراقچی اظهار داشت: البته آمریکا تهدیدهای خود را کرده است ولی ما امیدوار هستیم اروپایی ها فکر همه جزییات را کرده باشند و این که چگونه می توانند با تحریم های آمریکا مقابله کنند.

وی افزود:اروپا وارد یک طراحی شده که برای ایران این امکان را ایجاد کند که در مقابل تحریم های آمریکا بایستد از نظر سیاسی ارزش خود را دارد ولی از لحاظ فنی باید ببینیم چه مقدار عملیاتی می شود.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: امروز بعداظهر این موضوع رسما توسط سه کشور اروپایی اعلام خواهد شد، بیانیه ای در این زمینه خواهند داشت، شاید یکی دو ماه دیگر طول بکشد تا کارهای مربوط به آن انجام شود ولی ما امیدواریم در این زمینه اروپایی ها تعجیل کنند و وارد بازی های تاخیری نشوند و عملیاتی شدن این ساز و کار را شاهد باشیم.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1397/11/11
بدبخت اروپا داره شمارو میپیچونه چطور نفهمیدید تا الان.اروپا با امریکا دستشون تو دست هم است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۳
به فکر نوم باش که خربزه آبه
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1397/11/11
سود این کانال هم به نفع اقازاده هاست یا برای مردم هم چیزی هست
Iran, Islamic Republic of
17:27 - 1397/11/11
همش کلکه اروپا و آمریکاست نفت بگیرن واجبی وارد کنن..
Iran, Islamic Republic of
18:41 - 1397/11/11
بزک نمیر بهار میاد این هم یک بازی جدیداست تا ملت راسرگرم کنید قبلا مردم رابا برجام امیدوارکردین حالا بااین کانل مالی وضع مردم بدتر میشه بهترنمیشه شاید برای شما منفعتی داشته باشد
Iran, Islamic Republic of
19:08 - 1397/11/11
سلام، امیدوارم مسئولین ما ساده نباشن و بدونن این کار اروپا کاملاً با موافقت آمریکا برای ماندن ایران در برجام انجام میشه و الا اروپا هیچ وقت مبادلات اقتصادی ۲ درصدی با ایران رو فدای مبادلات ۹۸ درصدی با آمریکا نمیکنه...
Iraq
20:30 - 1397/11/11
قوربونتون برم سازو کاره مالی چیه الان مگه پوله ایران چه ارزشی داره حتی از پوله سوریه که در حال حاضر تو جنگه کمتره با این شرایط پوله ایران سازو کار وتجارت با اروپا درسته نه نیست این راه حلا واسه اینه که اونا دادو ستد راحتری داشته باشند وایران هم فقط میتونه فکر کنه که ایا شرایط اینجور اروپا رو قبول کنه یا نه بابا ارزون ندید وجدانن اونا هم خر نیستن مثلا گوجه کیلویی ۴۰۰۰ هزاره خبر دارن میگن ایرانی خودت قیمتت تو کله ایران ۴ تومنه به منم همین قیمت بده تازه اگه درخاسته کمتر نداشته باشن خوب پولشون اونا چند برابر پوله ماست انگلیس بایه پوند مثلا سه کیلو میخره اما ایران همینو بخاد باید به پوله اونا سه پوند بده یک کیلو بگیره این چه کاریه با این کارا وضع مردم درست نمیشه هر کاری میکنید تو خود ایران بکنید اینا واسه این میخایید اینو انجام بدید پوله حقوقتون کمه صرف واستون نداره با این سازو کاره مالی واسه جیبه خودتونه
Germany
02:57 - 1397/11/12
هیچ منفعتی واسه ایران نداره فقط ژست سیاسی اروپا در مقابل آمریکا برای نگهداشتن ایران در برجام..خخخخخخخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
استیل رگال_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
استیل رگال_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
کالابرد_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر