کشف نامه تاریخی در اصفهان
۸۲۷۷۶۱
۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
۵۳۲۱ 
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان اصفهان از پیدا شدن نامه‌ای خطاب به مادر محمدعلی شاه قاجار و دختر بزرگ امیرکبیر در یکی از خانه‌های قدیمی اصفهان خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان اصفهان از پیدا شدن نامه‌ای خطاب به مادر محمدعلی شاه قاجار و دختر بزرگ امیرکبیر در یکی از خانه‌های قدیمی اصفهان خبر داد.

مسعود کثیری در خصوص این نامه اظهار کرد: این نامه، نامه‌ای سر بسته خطاب به ام الخاقان نوشته می‌شود او دختر بزرگ امیرکبیر زن مظفرالدین شاه و مادر محمدعلی شاه است.

وی افزود: این زن از زنان معروف دوره قاجار که جز زنان جسور است. ام الخاقان دختر امیرکبیر و دختر عزت الدوله خواهر تنی ناصرالدین شاه بوده به همین دلیل زن معروفی در آن زمان به حساب می‌آید.

کشف نامه تاریخی در اصفهان

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان اصفهان ادامه داد: در دوره قاجار به خاطر اینکه می‌خواستند محمدعلی شاه را ضایع کنند، ام الخاقان را زن شایسته‌ای معرفی نمی‌کردند.

کثیری تاکید کرد: زمانی که محمدعلی شاه خلع شده به سمت کربلا می‌رود این نامه نوشته می‌شود ولی هیچگاه ارسال نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این نامه در یک خانه قدیمی پیدا شده است که در یک کرباس پیچیده و سه برگه لاک و مهر شده در آن قرار گرفته شده است.

کشف نامه تاریخی در اصفهان

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:56 - 1397/11/15
هرچه از عمر می رود یادش ز نیکی می کنند چهره امروز از آیینه فردا خوش است
Iran, Islamic Republic of
02:05 - 1397/11/15
جناب کثیری شما مجاز به بیان محتوای نامه نبودید یا به مصلحت نبود یا ملاحظه مصالحه ملی و تاریخی و قومی از محتوا هیچ سخنی بیان نکردید و سهوا دل مشغله نسبت ها و جسارت زنانه در دوران قاجار شدید!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج