رونمایی از موشک بالستیک «دزفول» در کارخانه زیرزمینی سپاه
۸۲۹۴۱۲
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۲
۱۰۵۸۹
در مراسمی با حضور فرمانده کل سپاه در کارخانه زیرزمینی تولید موشک‌های بالستیک نیروی هوافضای سپاه، از موشک بالستیک هوشمند زمین به زمین دزفول رونمایی شد.

خبرگزاری ایسنا: در مراسمی با حضور فرمانده کل سپاه در کارخانه زیرزمینی تولید موشک‌های بالستیک نیروی هوافضای سپاه، از موشک بالستیک هوشمند زمین به زمین دزفول رونمایی شد.

در مراسمی که امروز (پنجشنبه، ۱۸ بهمن) با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه برگزار شد، موشک بالستیک هوشمند زمین به زمین دزفول در کارخانه زیرزمینی تولید موشک‌های بالستیک سپاه رونمایی شد.

رونمایی از موشک بالستیک «دزفول» در کارخانه سپاه

فرمانده کل سپاه در این مراسم رونمایی از دستاوردهای دفاعی سپاه همزمان با ایام گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران را اثبات «ما می‌توانیم» به جهانیان دانست و اظهار کرد: تولید انبوه موشک‌های پیشرفته دقیق و هوشمند با آخرین تکنولوژی که نقطه اوج پیشرفت در عرصه موشکی است، امروز به همت فرزندان ملت ایران در نیروی هوافضای سپاه تحقق یافته است.

وی با اشاره به نمایش کارخانه زیرزمینی تولید موشک‌های بالستیک نقطه‌زن سپاه برای نخستین‌بار، گفت: رونمایی از این شهر تولید موشک در اعماق زمین، پاسخی به یاوه‌گویی‌های غربی‌ها است که تصور می‌کنند با تحریم و تهدید می‌توانند ما را محدود کرده و از اهداف بلندمان بازدارند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه در چهل سالگی انقلاب اسلامی توان کامل دفاعی خود را اعلام می‌کنیم، گفت: توان دفاعی ایران اسلامی بازدارنده و در راستای حفظ امنیت ملی بوده و با هیچ چیز قابل معامله و مذاکره نیست.

رونمایی از موشک بالستیک «دزفول» در کارخانه سپاه

وی افزود: امروز اروپایی‌ها در حالی صحبت از محدودیت و تحریم توان دفاعی ما می‌کنند که با کمال وقاحت از توان آفندی‌شان برای حمله به مردم مظلوم و بیگناه در جای جای دنیا استفاده می‌شود، اما ما با افتخار توان دفاعی خود را ارتقا داده و از هیچ چیز واهمه‌ای نداریم.

فرمانده کل سپاه تحریم و تهدید دشمنان را عامل دستیابی به خودکفایی و استقلال در عرصه دفاعی توصیف و تاکید کرد: امیدواریم غربی‌ها سر عقل آمده و در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی دست از دشمنی با ملت ایران بردارند و اطمینان داشته باشند که ما راه خود را با وجود تمامی فشارها ادامه می‌دهیم؛ این مهم را در ۴۰ سال گذشته بارها به اثبات رسانده‌ایم و در آینده نیز آن را تداوم خواهیم داد.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه امروز تمامی موشک‌های ساخت نیروی هوافضای سپاه نقطه‌زن می‌باشند، اظهار کرد: هم اکنون تمرکز ما بر سایر بخش‌ها مانند سبک سازی، سرعت تولید و تولید انبوه موشک است، حتی موشک‌هایی که در گذشته تولید شده‌اند در حال تبدیل شدن به موشک هوشمند هستند؛ به‌گونه‌ای که ما برای تمامی اهدافی که ممکن است برای دفاع از جمهوری اسلامی ایران روزی به آن نیاز داشته باشیم، ظرفیت‌سازی کرده‌ایم و قادریم در صورت شیطنت دشمنان به ویژه صهیونیست‌ها، در همان لحظه اول آنان را آماج موشک‌های خود قرار دهیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران تا رسیدن به اهداف والای خود با اقتدار به پیش می‌رود، گفت: پیام این دستاورد دفاعی به مردم و دوستداران انقلاب اسلامی این است که جمهوری اسلامی با افزایش توان دفاعی حامی آنان بوده و قدرتی که در برابر نظام سلطه و استکبار شکل‌گرفته، توسعه خواهد یافت.

فرمانده کل سپاه برخورداری این نهاد مردمی از جوانان مؤمن، انقلابی، متعهد و متخصص را نوید بخش دستاوردها و پیروزی‌های بزرگ توصیف و تصریح کرد: جوانانی که امروز در حال ساخت موشک هستند، بخش کوچکی از سرمایه عظیم انسانی جمهوری اسلامی ایران می‌باشند و این نسل جوان به طور قطع سپاه آینده را با استفاده از تجربیات نسل گذشته با سرعت بیشتری پیش خواهند برد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه نیز در این مراسم امنیت ملت ایران را خط قرمز نیروهای مسلح برشمرد و اظهار کرد: با وجود توطئه‌ها و تهدیدات دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، طبیعی است که ما نیز به حرکت خود ادامه دهیم و امروز به پاس پایداری و مقاومت خوزستانی‌های غیور، به ویژه مردم قهرمان و مقاوم دزفول در دفاع مقدس، از موشک هوشمند زمین به زمین "دزفول "رونمایی کردیم که آخرین دستاورد و محصول حوزه تحقیقات نیروی هوافضای سپاه است.

وی با تاکید بر اینکه حرکت ما در حوزه موشک‌های زمین به زمین دائمی است، با برشماری ویژگی‌های موشک هوشمند دزفول اظهار کرد: این دستاورد مهم به لحاظ ابعاد و اندازه به هندسه موشک ذوالفقار بسیار نزدیک می‌باشد؛ موشک ذوالفقار ۷۰۰ کیلومتر برد دارد، اما موشک دزفول هزار کیلومتر برد داشته و افزایش ۳۰۰ کیلومتری برد آن به واسطه به‌کارگیری فناوری‌های جدید در این محصول دفاعی است، قدرت انهدام و تخریب این موشک نیز به دلیل نوع موادی که در سر جنگی آن به‌کارگیری شده، دو برابر موشک ذوالفقار است.

سردار حاجی‌زاده کارخانجات ساخت موشک را امکانی گرانبها و حیاتی برشمرد واظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران شروع کننده هیچ جنگی نیست، اما قرار هم نیست در برابر دشمنان غافلگیر شویم، از این رو هم امکانات عملیاتی و هم کارخانجات تولیدی خود را در اعماق زمین و به صورت محرمانه تعبیه کرده‌ایم تا از دسترسی دشمنان دور بماند.

وی دفاع از کشور را حق هر ملتی دانست و با اشاره به اعلام مواضع اخیر اروپایی‌ها علیه توان موشکی بازدارنده ایران اسلامی تصریح کرد: ما از آمریکا انتظاری نداریم، اما اروپایی‌ها نباید فراموش کنند که در طول جنگ تحمیلی از رژیم بعث عراق به شکل‌های مختلف حمایت و پشتیبانی‌های تسلیحاتی کردند و باید پاسخگوی حمایت‌های خود از صدام و جنایت‌ها علیه ملت ایران باشند، بنابراین باید گفت ما به اروپایی‌ها اعتماد نداریم و بهتر است آنها خود را هزینه ترامپ نکنند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان تأکید کرد: صحبت کردن از محدودسازی توان موشکی، نه‌تنها ما را در پیگیری اهدافمان متوقف نخواهد کرد، بلکه ترغیب می‌شویم که این توان بازدارنده را توسعه دهیم.

 

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 31
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1397/11/18
ما افتخار مکنیم
پاسخ ها
رضا۰
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۰
هواست به منفیا هست
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1397/11/18
دمتون گرم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
هر سال همینو رونمایی می‌کند و موشک مال سی سال پیشه
Iran, Islamic Republic of
22:00 - 1397/11/18
ای کاش خودروسازی هم مثل موشک سازی پیشرفت می کرد.خودروسازی روبسپارین به بروبچه های سپاه.
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1397/11/18
ای کاش چیزهایی که صلح وارامش ونیکی وصفا رابه یاد انسان می اورندبه نام شهرها نامگذاری میشد ,,نه موشک که تداعی کننده جنگ وکشتار و....است
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1397/11/18
الان که بچمون گشنن موشک بدیمش؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
کلنگ،سیر کردن شکم تو وظیفه ی اقتصادیون است. نظامیون کار خودشون رو دارن خوب انجام میدن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
چرا همه چیو با گشنگی مقایسه میکنین؟
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1397/11/18
خدا رو شکر سپاه رو داریم وگرنه با این دولت بی تدبیر خدا میدونه قرار بود چه بلایی سرمون بیاد
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1397/11/18
به خدا قسم ایول داره
این بنده خداها هر چقدر. عزت غرور ملت بالا میبرن
از اون طرف دار دسته فلان حزب آبروی ایران ایرانی را میبرن
باید کل مملکت را سپرد دست این مردان خدا که ایران را سربلند کنند چه تو اقتصاد چه تو قدرت
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1397/11/18
خدا را شکر که این اخبار اقتدار و امنیت را میشنویم به تمام دست اندرکاران خدا قوت می گویم وزبانم قادر به قدر دانی از این همه عزت نیست فقط می توانم بگویم که خاک پایتان سرمه چشمانم که باعث عزت ملت ایران هستید خداوند متعال بشما سربلندی عنایت کند که کشور وملت شریف و بزرگوار ایران را سربلند نمودید درود حق تعالی برشما عزتمندان با عزت بادحق یارتان وسر تعضیم نثار تان
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1397/11/18
ایکاش برای خشک سالی و ساخت آب شیرین کن های بزرگ فکری میکردیم.
Iran, Islamic Republic of
23:23 - 1397/11/18
راستی گوشت کیلویی چند شده ؟

مرغ چند هست ؟
پاسخ ها
قلی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
این رو از مسوول مربوطه باید پرسید نه از نظامی ها گوشت گرونه منم پارسال تا حالا قصابی نرفتم معترض هم هستم اما ربطی به قدرت نظامی نداره این موضوع
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1397/11/18
خدا قوت...یاد یه نفر بیسواد افتادم که موشک بالستیک رو بالاستیک مینوشت و از قدرت نظامی ایران ایراد میگرفت ... مرگ بر خائنین وطن فروش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
احسنت،جیگرم حال اومد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
دمت گرم ... موشک بالاستیک خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
00:09 - 1397/11/19
مااینهمه دشمن داریم چرامیگوییدزیرزمینی...درودبرسپاهیان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
این برترینها کمتر از دشمن نیست
Iran, Islamic Republic of
00:57 - 1397/11/19
فکر کنم این بردموشک فقط ۲۰۰کیلومتر باشد
Iran, Islamic Republic of
07:09 - 1397/11/19
اگرسپاه نبود کشور هم نبود.ای کاش همه چیز را به سپاه واگذار میکردند. شماخودتان فکرکنید امریکا بخاطر چی به همه زورمیگوید چون زور دارد.همیشه حق با کسی بوده که زور داشته. پس اگرزور داشته باشیم هیچکس جرات ندارد به ما زور بگوید همین روسیه اگرزور نداشت الان امریکا به بهانه های واهی نابودش میکرد
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1397/11/19
راستی این موشک ها نان و گوشت هم تولید میکنند یا جلوی دزدی و اختلاس مسولیین را میگیرد حتما کشور هایی مثل ژاپن و سوئد نروژ.... که مردمانشان در آرامش و امنیت از هر لحاظ زندگی میکنند هروز از شهرهای موشکی زیر زمینی رونمایی کردن
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
کره شمالی هم داره مردمش علف میخورن
Germany
20:47 - 1397/11/19
کار نظامی ها ایجاد امنیته. اقتصاد و تولید رو هم باید از وزیران مربوطه و دولت درخواست کرد تا زمانی که مردم گیج باشند اوضاع همینه دولت مردان هم از خداشونه که کم کاری هاشون پای رهبری و سپاه نوشته بشه. الان خود سپاه برای ساخت تجهیزاتش کلی از جوونها رو به کار گرفته و براشون نون هم شده تو هم بیا هنرتو نشون بده تا برات نون و گوشت بشه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج