حرف‌های قالیباف درباره دوره احمدی‌نژاد
۸۲۹۹۸۷
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
۷۳۸۵
مهر به نقل از محمدباقر قالیباف نوشت: معتقدم همه مشکلات ما از جایی شروع شد که مردم و مخصوصا ما مسئولان نسبت به اندیشه‌های انقلاب فاصله پیدا کردیم.

مهر به نقل از محمدباقر قالیباف نوشت: معتقدم همه مشکلات ما از جایی شروع شد که مردم و مخصوصا ما مسئولان نسبت به اندیشه‌های انقلاب فاصله پیدا کردیم.

محمدباقر قالیباف در برنامه بدون توقف در پاسخ به این سوال که «نظر شما در خصوص این مطلب که برخی عقیده دارند، مشکلات معیشتی امروز مردم حاصل مقابله و ایستادگی ما در برابر آمریکاست، چیست» گفت: من با این نظر موافق نیستم که اگر مردم امروز سختی می‌کشند و ما امروز مشکل داریم علتش این است که در برابر ظلم یک ظالم ایستادیم، آیا آنهایی که در مقابل ظلم نایستادند و سرسپردگی کردند آیا امروز شرایط خوبی دارند. مثل شرایط برخی از کشورهای منطقه که هم قرارداد کمپ دیوید را امضا کردند و هم با اسرائیل پیمان صلح بستند، آیا آنها آرامش و آسایش و رفاه دارند.

حرف‌های قالیباف در باره دوره احمدی‌نژاد

وی همچنین تصریح کرد: حتما استقلال داشتن، عزتمندانه زندگی کردن و شرافتمندانه زندگی کردن هزینه دارد، مگر می‌شود در دنیای چپاولگری و ظلم قدرتمندان امروز برای استقلال هزینه نداد، اما اگر بگوئیم هزینه‌اش این است که مرغ به دست مردم نمی‌رسد، نه من این را قبول ندارم.

قالیباف در ادامه با اشاره به رفتار برخی از مسئولان در شرایط حال حاضر کشور گفت: این تعبیر امام(ره) بوده که «هر کس که مسئولیت دارد اگر کار نکند ضد انقلاب است»، انقلاب ما انقلاب مستضعفین بوده، قطعا مردم این را نمی‌پذیرند که مسئولان‌شان ولو از راه حلال و با دادن خمس و زکات چند صد میلیون سرمایه داشته باشند. حتما این افراد نمی‌توانند در جمهوری اسلامی مسئول باشند، اینها هم مشکل انقلاب نیست مشکل افراد است چرا این مشکلات را به حساب انقلاب می‌گذارید.

شهردار سابق تهران با تأکید بر اینکه ما با گذشت زمان در دهه چهارم و امروز در دهه پنجم نسبت به رویکردهای اول انقلاب تفاوت پیدا کرده‌ایم، یادآور شد: از قضا معتقدم همه مشکلات ما از جایی شروع شده که مردم و مسئولان مخصوصا مسئولان ما نسبت به اندیشه‌های انقلاب فاصله پیدا کردیم، نباید این مشکلات را به گردن انقلاب بیندازیم. انقلاب ما قطعا انقلابی الهی است، ما متکی بر فرهنگ قرآنی حرکت می‌کنیم اما این فرهنگ قرآنی و روحیه انقلاب ما که انقلابی قرآنی و مردمی است یک مبانی داشته و یکی ازموضوعات انقلاب ما باورمندی بوده است.

وی تصریح کرد: ما بر اساس مبانی علمی در جنگ پیروز نشدیم بلکه بر اساس فرهنگ قرآنی که می‌گوید تو هر چه ظرفیت داری بگذار و تلاش کن و تردید نداشته باش در جنگ پیروز شدیم. این فرهنگ در سیاست هم بوده در اقتصاد هم بوده، در دهه اول پیروزی انقلاب این‌ها بوده اما بعدها آن را کنار گذاشتیم، به دلیل فاصله گرفتن از باورها در دهه هفتاد مسیری را آغاز کردیم که آن مسیر با مبانی دهه اول انقلاب سازگاری نداشت و مشکلات از آنجا آغاز شد.

قالیباف با اشاره به اینکه من بعد از جنگ علاقه‌مند بودم در حوزه سازندگی کار کنم که بر این اساس قرارگاه سازندگی شکل گرفت، اظهار کرد: دوره ریاست جمهوری مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بود با ایشان از قبل دیدار و ارتباط داشتم، آن زمان دیدم فضای سازندگی به فضایی از جنس کارگری، کارفرمایی تبدیل شده و شیوه کار به شکل پیمانکاری خشک گذشته می‌رود، در خصوص همین سد کرخه‌ای که ساخته شد در همین حوزه این بحث را داشتیم یعنی به سبک سرمایه‌داری یک کارگاه اداره می‌شد. من به ایشان پیشنهاد دادم همین پروژه سد کرخه را به جای اینکه بیائیم به شیوه پیمانکاری اداره کنیم، بر اساس همان فرهنگ انقلابی که در جنگ داشتیم به این شیوه کار کنیم که طراحی را به دانشگاه‌ها بسپاریم. امروز می‌گوئیم رابطه بین صنعت، علم و حوزه مدیریت اجرایی از بین رفته، چرا این رابطه از هم جداست ببینید آنجاهایی که اینها از هم جدا نیستند ما رشد کرده‌ایم در حوزه پتروشیمی، هسته‌ای و غیره.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به این سوال که «ملت ما به دنبال عزت بودند و هستند و از منت‌کشی هم بدشان می‌آمده و می‌آید اما سوال این است، ما چرا با اعمالی مانند شعارنویسی روی موشک بهانه دست آنها می‌دهیم»، گفت: اینکه دشمن‌تراشی کنیم این حتما کار خوبی نیست ولی به تعبیر شهید مدرس به آمریکای همایونی بگوئید دمش کجا نیست که ما پای‌مان را بگذاریم آنجا، شما ببینید برای اینکه انقلاب ما به پیروزی نرسد کاری بود که آمریکا نکند، از بحث تجزیه‌طلبی گرفته تا کودتای نوژه و ترور رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و نماینده مجلس، برای براندازی تا اینجا آمدند که ۱۷هزار نفر از مردم ما را در کف خیابان شهید کردند. این همه تحریم را انجام دادند، عملیات نظامی کردند، فضای مجازی را ببینید چه کرده‌اند جز اینکه به دنبال فروپاشی و براندازی انقلاب هستند، آنها هیچ وقت دست از سر ما برنداشته‌اند.

وی ادامه داد: اما من هم عقیده دارم ما نباید در روش مبارزه بدسلیقه‌گی کنیم و به اصطلاح گاف بدهیم. ولی ببینید در حوزه برجام چه اتفاقی افتاد، امام(ره) فرمودند «ما شاه را بیرون می‌کنیم و بر آنها فائق می‌شویم ولی من نگران این هستم که تفکر غرب و غربزدگی را نتوانیم بیرون کنیم» این فرهنگ غربزدگی از دهه هفتاد در کشور آغاز شد همین طور آرام آرام آمد جلو. برخی مقاله دادند و صحبت کردند که ریشه همه مشکلات این است که با آمریکا مبارزه می‌کنیم، او چه دشمنی با ما دارد؟ این مسئله آن‌قدر تئوریزه شد که به بدنه عمومی جامعه ما هم رسید و در پایان دهه هشتاد عموم جامعه ما احساس‌شان این بود که بیشتر این نارسایی‌هایی که شما به آن اشاره کردید علتش این است که ما در مقابل آمریکا ایستادیم اگر ما در مقابل آمریکا نمی‌ایستادیم و اگر امروز مذاکره کنیم مشکلات حل می‌شود.

انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:15 - 1397/11/21
شمانظرندیدکه رای مردم به قاتل وداعش تمام عیارندیدشماروکه میبینم میگم از خودم بدبختترهم هست
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1397/11/21
کجای حرف ها مربوط به احمدنژاد بود؟
Netherlands
11:50 - 1397/11/21
دروغگوتر از تو خودتی،
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1397/11/21
شما فقط میتونی با عزت و افتخار زندگی کنی وقتی اینقد تو جیبت پول داری که عیدی فقط نفری دوسه میلیون میدی به اونایی که تشریف میارن خونت...نامردی سانسورچی اگه این و ارسال نکنی...خداییش اینا فکر میکنن گوشامون مخملی که چه عرض کنم شالیزار گندمِ
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1397/11/21
ما که هرچی خوندیم بدو بیرا گفته نسبت به روحانی وتمجید کرده از احمدی نزاد. توهم زدی داداچ داری اشتبا میفهمی همه بدخواه روحانین همه ملت
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1397/11/21
زورت گرفته کسی انتخابت نکرده هی میای تزمفت میدی بروبرس بکارت
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
عجب حرفای مفت‌ و جرزنی‌ میکنی که کامنتی میزاری‌ آدم‌ نادان
Iran, Islamic Republic of
12:48 - 1397/11/21
قالیباف فقط حرف میزنه. و دیگران رو متهم میکنه , آقای قالیباف در خصوص افتضاحات دوران شهرداری تهران و هزاران میلیارد تومان بدهی که اونجا گذاشتی و رفتی چرا پاسخ نمیدی ؟؟؟؟؟ در حوزه معماری و شهرسازی که دیگه قابل توضیح هم نیست در کوچه های تنگ و باریک برجهای بلند مرتبه به رفیقهات مجوز دادی که مردم رو بیچاره کرد , مرد همیشه بازنده انتخابات لقب خیلی خوبیه که برای تو گذاشتند
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1397/11/21
حالا این مقاله چه ربطی به احمدی نژاد داشت.البته از حق نگذریم همه تون سر و ته یک کرباسید.
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1397/11/21
کجای حرفش مربوط بود ب دوره احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1397/11/21
جناب آقای قالیباف خداوکیلی چند میلیارد پول داری که این حرفهارو میزنی
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1397/11/21
مردم گول حرفهای عوام فریبی شماها را خوروند ...
Iran, Islamic Republic of
14:30 - 1397/11/21
ایناروبه روحانی بگین نه مردم یادش رفته باس چی ریس جمهورشده استعفابده
Iran, Islamic Republic of
15:04 - 1397/11/21
واقعا رسالت یک رسانه صادق و بی طرف رو اینطوری ایفا میکنید
اصلا در این خبر صحبتی از احمدی نژاد شده که تیتر اول اون رو این طور میزنید
برای تغییر و سلامتی باید اول از همه از خودمان شروع کنیم
Iran, Islamic Republic of
15:34 - 1397/11/21
احمدی نژاد کجای داستان بود؟
United States
18:24 - 1397/11/21
در انتخاب عنوان بسیار بد سلیقه هستید!!!
Iran, Islamic Republic of
18:43 - 1397/11/21
تنهامسئولی بود که جهادی کار کرد وپشت سرش تهمت زدند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۱
دمش گرم
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
جهادی کار کرد ، یا جهادی دِرو کرد
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1397/11/21
خیلی بی خردی کردی اینطوری تیتر زدی
Iran, Islamic Republic of
00:16 - 1397/11/22
هنوز تکلیف پول های گم شده شهرداری مشخص نیست خیلی رو داری اصلا معلوم نیست تو این مملکت چه خبره برای دزدیدن چندتا گوسفند دست قطع میشه ولی این اقایون راست راست راه میرن وحرفهایی میزنن که اصلا خودشان انجام میدن
Iran, Islamic Republic of
12:26 - 1397/11/28
باسلام من یک مستمربگیری وبا حقوق 1250حقوقم 800تومان قسط بانکی دارم درحالایکه با هزار گرفتاری زندگی میکنم بماند زمان احمدی نژاده 700تومان حقوقم بود500قسط داشتم بخدا زندگیم اصلامشکل نداشتم درماه گوشت حتی گردش میرفتم

میخواهم بگویم
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1397/11/28
زمان احمدینژاد اینقدر مشکلات گرانی نبود بیکاری نبود
فقط به احمدی نژاد. توهین شد..
زمانیکه روحانی امد درگیری دورغگوی تمام باز نشتگان ومتسمربگیران تامین اجتماعی من چند نفر دارم بخدا بخاطر گرانی سکته کردن. اقای نوبخت شما دیگر بست توهین خودتان نماینده گیلان بودین تمام کارخانه ها تعطیل کردین برای خودکارخانه اصفهان .تبریز ساختن شما وروحانی بفکر بیجار ها نیستین حالا عید خداوند ابروی ما مستمربگیری چشمانشان اشک هست خودتان حفظ کند
دولت روحانی فقط توهین دورغ تبلیغات بستن هست
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج