نکاتی که باید پیش از مادر شدن بدانید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 4
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۸۳۰۵۰۹
۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۳
۱۰۴۶۱
دنیا هرگز بدون حضور مادرها نمی‌چرخد. البته این واقعیت، جای تلاش‌های پدر را نمی‌گیرد، چون هم پدر و هم مادر باید تمام تلاش خود را برای پرورش فرزندانی سالم و شاداب به کار ببرند و انسانهایی سالم وارد اجتماع کنند.

برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: دنیا هرگز بدون حضور مادرها نمی‌چرخد. البته این واقعیت، جای تلاش‌های پدر را نمی‌گیرد، چون هم پدر و هم مادر باید تمام تلاش خود را برای پرورش فرزندانی سالم و شاداب به کار ببرند و انسانهایی سالم وارد اجتماع کنند.

دخترها همیشه با خیالپردازیهایی در مورد مادر شدن رشد می‌کنند و واقعا دوست دارند احساسات و هیجانات مادر شدن را تجربه کنند اما باید بدانند که دنیای مادرها ترکیبی از دردها و لذتهاست. اما اگر یک زن، حمایت شوهری بامسئولیت و فهمیده و کمک‌های دوستانی دلسوز را در کنار خود داشته باشد، دنیای مادرانه‌اش کمتر چالش برانگیز خواهد بود.

اگر آرزوی مادر شدن دارید و می‌خواهید تجربه‌ی مادرانه‌تان لذتبخش و خوشایند باشد نکات مهمی وجود دارد که باید بدانید.

برداشت‌تان از سفر و خوشگذرانی تغییر می‌کند

پس از مادر شدن کشف خواهید کرد که محور و هدف سفرها و تفریحات‌تان تغییر می‌کند، مخصوصا طی اولین ماههای تولد کودک‌تان که سریعا در حال رشد است. شاید حالا تنها تصویری از روزهای خوشی که با دوستان و خانواده‌تان داشتید در ذهن‌تان مانده باشد، اما محال است از مادر شدن پشیمان‌تان کند.

نکاتی که باید پیش از مادر شدن بدانید

حتی تمایل دارید فعلا فقط مادر باشید و مادری کنید زیرا می‌دانید که این دوران هم می‌گذرد و تنها خاطره‌ای از آن باقی می‌ماند و شما می‌توانید تا حدودی مثل گذشته به تفریحات‌تان برگردید.

دوستانی از دست می‌دهید و دوستانی به دست می‌آورید

خیلی چیزها تغییر می‌کند و دیگر مانند گذشته نخواهد بود. دوستانی دارید که طبیعتا با مادر شدن، آنها را از دست خواهید داد و این نتیجه‌ی خودخواهی یا مشکل دیگری نیست، بلکه کاملا طبیعی است. شاید این دوستان تبدیل به دوستانی از راه دور شوند. نکته‌ی خوب اینجاست که دوستان جدیدی پیدا می‌کنید که ممکن است پیش از زایمان و تولد کودک‌تان و یا بعد از زایمان‌تان با آنها آشنا شده باشید؛ مادرانی که مانند شما کودکان تازه متولد شده‌ای دارند که باعث وجوه مشترک زیادی بین‌تان خواهد شد.

متوجه می‌شوید که مادر شدن چقدر هیجان انگیز است

پسر دلبندتان که ظاهرا هوش و استعداد کمی در درس و مدرسه دارد ناگهان تبدیل به رهبر کلاس می‌شود! یا دختر نازنین‌تان که دروس دبیرستانش را به سختی پشت سر می‌گذاشته ناگهان تبدیل به یکی از موفق‌ترین دانشجویان کالجش می‌‌شود. در دنیای مادرانه خود خواهید دید زندگی چگونه شکل عوض می‌کند و بهترین راه بدون حسرت طی کردن روزها این است که از هر مرحله از زندگی خود نهایت استفاده و لذت را ببرید، با تمام پستی‌ها و بلندی‌هایش!

ممکن است اختلاف‌هایی با مادرشوهرتان پیدا کنید

وقتی مادر می‌شوید خودتان را برای برخوردهای احتمالی با مادرشوهرتان آماده کنید! مادرشوهرها می‌توانند خیلی خوب و دلسوز و در عین حال گاهی خسته کننده باشند؛ بستگی به بلوغ فکری و سیاست خودتان دارد و اینکه هر دوی شما چقدر می‌توانید همدیگر را درک کنید و خانه‌ را مکانی شاد و دوست داشتنی بسازید نه میدان جنگ! مادرشوهر شما دوست دارد پسر و نوه‌ی محبوبش را مرتبا ببیند و خیالش از همه چیز راحت باشد. شما هم به عنوان یک همسر و مادر می‌خواهید مراقب شوهر و فرزندتان باشید: هر دوی شما حق دارید! آیا این موضوع به نظرتان اختلاف برانگیز است؟!

نگرش‌تان را کمی تغییر دهید و آماده باشید که با عقل و منطق بیشتری خانه‌تان را مدیریت کنید. اختلاف و تنش، عرصه را به شما و همسر و فرزندان‌تان تنگ خواهد کرد.

قبول کنید که مسئولیت شیردهی با شماست

آیا می‌دانید که دو سال تمام باید به کودک دلبندتان شیر بدهید؟ خودتان را آماده کرده‌اید؟ همه‌ی پزشکان و کارشناسان توافق نظر دارند که شیر مادر تنها غذای مناسب کودک تا شش ماه اول زندگی‌اش است. زمانهایی خواهند بود که نوزاد شما نیمه شب از خواب بیدارتان کند تا به او شیر بدهید و خنده دار است که این کودک بامزه تمام روز را می‌خوابد و شبها بیدار می‌ماند تا مرتبا شیر بخورد!

نکاتی که باید پیش از مادر شدن بدانید

کودک‌تان در مکانی عمومی گریه سرخواهد داد و به دنبال سینه‌های‌تان خواهد گشت. مطمئنا نباید بابت اینکه در میان جمع به نوزادتان شیر می‌دهید احساس خجالت کنید. گاهی نیز ممکن است دندان‌های تازه نیش زده‌اش را در سینه‌تان فرو کند که بهتر است جدی نگیرید و به شوخی برگزارش کنید! در مورد برنامه خواب و بیداری‌تان هم مجبورید آگاهانه‌تر برنامه ریزی کنید تا زیاد اذیت نشوید.

شاید شکم‌تان دیگر به حالت قبل برنگردد

حتی اگر تصمیم داشته باشید فقط یک فرزند بیاورید باز هم ممکن است همین یک بار بارداری، شکم‌تان برآمده‌تر از قبل کند. نُه ماه تمام بارداری کم نیست. شاید هیچ ورزش و ترفندی کمک‌تان نکند این شکم اضافی را محو کنید و هیچ کاهش وزنی در برگرداندن سایز شکم‌تان جوابگو نباشد. اما حالا دیگر مادری هستید که حس قشنگ مادر شدن‌تان را با هیچ چیز دیگر در دنیا عوض نمی‌کنید، مادری که نعمت مادر شدن نصیبش شده چه اهمیتی دارد که شکمش صاف نباشد؟!

اتومبیل جادارتری نیاز خواهید داشت

به احتمال زیاد اتومبیلی می‌خواهید که مناسب‌تر و جادارتر باشد. اتومبیلی که به راحتی بتوانید صندلی مخصوص کودک‌تان را در ان جای دهید. اگر بتوانید پیش از زایمان‌تان اتومبیل فعلی‌ خود را با اتومبیل جادارتر و مناسب‌تری عوض کنید عالیست. .

حیوان خانگی‌تان دیگر مرکز توجه‌تان نخواهد بود

خیلی از ما عاشق حیوانات خانگی هستیم. از گربه و سگ گرفته تا ماهی و ... . اما هر چقدر هم که حیوان خانگی‌تان را دوست داشته باشید، حالا که مادر شده‌اید این کودک‌تان است که مرکز توجه‌تان قرار گرفته و دیگر فرصت بسیار کمتری برای رسیدگی و توجه به حیوان خانگی‌تان خواهید داشت. اگر حیوان خانگی‌تان باهوش باشد، علت تغییر رفتار و توجه کمتر ِ شما را خواهد فهمید.

گاهی پوشک نیز جلو خرابکاری فرزند دلبندتان را نمی‌گیرد

اولین باری که شلوار کودک‌تان از پشت پوشک نیز خیس شود چشمان‌تان کاملا باز خواهد شد! بارها و بارها این صحنه را شاهد خواهید بود و معلوم نیست لباسی که لک شده دوباره تمیز بشود یا نه. نکته‌ی دیگری که باید بدانید این است که هیچ پوشکی وجود ندارد که کاملا فیت بدن کودک‌تان باشد و خیال‌تان را راحت کند که چیزی به بیرون نشت نخواهد کرد. شاید مجبور شوید پوشک‌های گوناگون را امتحان کنید تا کشف کنید کدام برای فرزندتان مناسب‌تر است.

نکاتی که باید پیش از مادر شدن بدانید

آواز خواهید خواند و خواهید رقصید

شاید تا به حال اهل رقص و آواز نبوده‌اید اما حالا که مادر شده‌اید احتمالا این کار را نیز خواهید کرد. موسیقی چیزی است که فرزند کوچولوی شما را واقعا هیجان زده و شاد می‌کند و شعف خاصی به او می‌دهد. فرقی نمی‌کند موسیقی از تلویزیون و رادیو پخش شود یا از موبایل شما، فرقی هم نمی‌کند از چه نوع باشد و چه کسی آوازش را بخواند. کودک شما تمایل عجیبی به صدای شما دارد و وقتی که برایش می‌خوانید و می‌رقصید می‌توانید درخشش لذت و هیجان را در چشمان زیبایش ببینید.

او عاشق این است که شعرها و آهنگ‌ها را یادش بدهید و خواهید دید زمانی که صرف این فعالیت می‌کنید چقدر برای خود شما نیز مطبوع و رضایتبخش است.

مادر بودن واقعا شگفت انگیز است

بله مادر و پدر بودن واقعا شگفت انگیز و خارق العاد است اما منتظر نمانید تا زمان مادر و پدر شدن‌تان فرا برسد، سعی کنید از همین الان برای آن آماده شوید تا بعدا بتوانید به بهترین شکل ممکن به فرزندتان نشان دهید یک مادر یا پدر خوب بودن یعنی چه. شما می‌توانید مطمئن باشید که فرزندان شما تمام خاطرات خوبی که با شما دارند را مو به مو به ذهن می‌سپارند و از تمام رفتارهای‌تان الگو برداری می‌کنند تا وقتی بزرگ و بالغ شدند آنها نیز مادر و پدری مسئولیت پذیر و آگاه و مهربان باشند.

نکاتی که باید پیش از مادر شدن بدانید

منبع: marriage

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1397/11/23
اصلا هم شگفت انگیز نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
خفه شو
Iran, Islamic Republic of
10:47 - 1397/11/23
ممنون ازخانم بانکی ایشالله که همه دختران سرزمینم این حس شیرین وتجربه کنند
پاسخ ها
Iranian
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
انشاءالله
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1397/11/23
مرسی خیلی عالی بود
جدا از همه ی سختی هایش مخصوصا تو این شرایط بچه دار شدن واقعا کار شگفت انگیزیه
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1397/11/23
مرسی خیلی عالی بود
جدا از همه ی سختی هایش مخصوصا تو این شرایط بچه دار شدن واقعا کار شگفت انگیزیه
Canada
17:26 - 1397/11/23
پیش از پدر و مادر شدن آماده پاسخ دادن زودهنگام به این سوال فرزندتان باشید:

من نمی خواهم در اینجا زندگی کنم و علیرغم کوششم نتوانستم آنگونه که می خواستم زندگی کنم. آیا مسئولیت کاری که کردی را می پذیری و برای جبرانش اصلا دیگر کاری می شود کرد؟
Iran, Islamic Republic of
07:07 - 1397/11/24
درمورد سایز شکم که گفتین ممکنه بزرگ بمونه و هیچ‌وقت به حالت قبل برنگرده، اتفاقا مادران با ورزش و مراقبت به راحتی می‌تونن سایز شکمشون رو به حالت قبلی برگردونن، ممکنه کمی طول بکشه اما کاملا شدنیه!
یکی از موثرترین روش‌ها و پیش‌شرط‌های مهمش اینه که بعد از زایمان تا حداقل دو سه ماه اول ( به نظرم بهتره تا برگشت به سایز عادی ) شکم رو ببندن. این کار هم به سلامت رحم کمک زیادی می‌کنه هم باعث برگشت شکم به سایز کوچک اولیه‌ش می‌شه.
همینطور شیر دادن به بچه باعث جمع شدن و کوچک شدن رحم و شکم می‌شه!
برترین‌ها جان! لطفا اطلاعات غلط نده عزیزم! :)
پاسخ ها
حدیث
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
بستن شکم عالیهه من خودم جواب گرفتم
Iran, Islamic Republic of
08:25 - 1397/11/24
فقط ی مقاله خارجی رو کپی میکنید تو مترجم گوگل و بعدم میذارید به عنوان پست
واقعا که
پاسخ ها
سمانه
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
ترجمه گوگل اینجوری درمیاد پسر گلم؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
قول میدم نه به انگلیسی واقفی نه تا به حال از مترجم گوگل استفاده کردید از اینکه بگذریم انتظار دارید چکار کنن؟
مقاله تالیفی نیست، عینا ترجمه شده و اصلا ما به همین دلیل می خونیم ، از وقتی هم که منبعشو می نویسن اطمینانمون به مقاله ها بیشتر شده و میریم بقیه مواردش رو هم می خونیم چون خیلی وقت ها مقاله اصلی طولانی تره
شما مقاله تالیفی دوست داری می تونی از کتابهای تالیفی موجود در بازار نوشته اساتید حوزه و دانشگاه با سلیقه های مختلف بهره ببرید
Iranian
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
خیلی هم خوبه ک ما آگاه میشیم،،،مشکله تو چیه این وسط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
عارفی_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی بانو_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
زمردی_فوتر اصلی
کلینیک النا_فوتر