کارهای عجیبی که بدن مردها می‌تواند انجام دهد
۸۳۱۱۶۰
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶
۱۱۵۵۴ 
انسان بودن جنبه‌های عجیب و غریبی هم دارد. همه‌ی ما چه زن و چه مرد به بدن‌های‌مان عادت کرده‌ایم، اما دلیل نمی‌شود همین بدن گاهی کار‌های عجیب نکند. به شما قول می‌دهیم بعد از خواندن این مطلب دیگر مثل سابق به مرد‌ها نگاه نخواهید کرد!

برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: انسان بودن جنبه‌های عجیب و غریبی هم دارد. همه‌ی ما چه زن و چه مرد به بدن‌های‌مان عادت کرده‌ایم اما دلیل نمی‌شود همین بدن گاهی کارهای عجیب نکند. مخصوصا بدن مردها می‌تواند کارهای واقعا حیرت آوری بکند؛ از توانایی ترشح شیر گرفته (بدون شوخی!) تا پریود مردانه (یک عارضه‌ی هورمونی که تا حدودی شبیه سندروم پیش از قاعدگی)، اتفاقات فراوان و عجیبی وجود دارد که همگی می‌توانند در بدن یک مرد روی بدهند.

به شما قول می‌دهیم بعد از خواندن این مطلب دیگر مثل سابق به مردها نگاه نخواهید کرد!

کارهای عجیبی که بدن مردها می‌تواند انجام دهد

می‌توانند در رحم مادر از جنین دختر به جنین پسر تغییر جنسیت بدهند

یکی از شگفت انگیزترین کارهایی که مردها می‌توانند بکنند، همان مرد شدن است. از نظر بیولوژیکی همه‌ی مردها زمانی زن بوده‌اند. همه‌ی ما یک ژنتیک مشترک داریم و این هورمون‌های جنسی هستند که چارچوب رشدمان را تغییر می‌دهند.

جنین از آغاز آبستنی، هم هورمون‌های مردانه دارد و هم هورمون‌های زنانه اما تا زمانی که این هورمون‌ها افزایش پیدا نکنند، تفاوتی میان جنین دختر و پسر وجود ندارد. همه‌ی جنین‌ها، بدون تستوسترون، دختر هستند. یکی از شواهدی که بر این ادعا وجود دارد نوک پستان است. تا به حال این سوال برای‌تان مطرح شده که چرا مردها سینه دارند؟ مردی وجود دارد که سینه نداشته باشد؟ طبق یافته‌های علمی، نوک سینه‌ها خیلی زود در جنین تشکیل می‌شود و بعدها به دلیل تستوسترون، بیشتر مردها توانایی تولید شیر را ندارند در حالیکه زنها این توانایی را دارند. بله، هورمون‌ها همان چیزی هستند که باعث می‌شوند نوک سینه در مردان فقط جنبه تزئینی داشته باشد!

بوی عجیبی تولید می‌کنند

کارهای عجیبی که بدن مردها می‌تواند انجام دهد

مردها به دلیل داشتن تستوسترون، آندرواستنون ترشح می‌کنند (هم از طریق عرق و هم از راه ادرار) که یک فرومون استروئیدی استو این فرومون که توسط بدن مردها تولید می‌شود، بوی تندی نیز دارد اما جوری که این بو توسط دیگران دریافت می‌شود واقعا متنوع است. طبق مطالعه‌ای، واکنش‌ها نسبت به این بو، سه نوع کاملا متفاوت بوده است. حدود 62 درصد از آنهایی که در این تحقیق شرکت کرده بودند این بو را مانند بوی ادرار دانستند و از این رو ناخوشایند تلقی کردند. درصد خیلی کمتری نیز تشخیص دادند که این بو، شیرین و چیزی شبیه بوی وانیل است. و گروه سوم نیز اصلا نتوانستند بویی تشخیص دهند، چه خوب و چه بد!

اگر از این متعجبید که چطور یک بو می‌تواند به نظر یکی خوشایند و برای دیگری ناخوشایند باشد و برای کسی هم اصلا وجود نداشته باشد باید بدانید که همه چیز به تنوعات ژنتیکی برمی‌گردد. مردها مسئول تولید آندرواستنون هستند، اما همه‌ی ما در این مورد که این بو را چگونه دریافت می‌کنیم دخیلیم. بیولوژی چیز عجیبی است!

تجربه‌ی مردانه‌ای که از داخل رحم مادر شروع می‌شود

زنی برای سونوگرافی تشخیص جنسیت مراجعه کرده بود. تکنیسین مربوطه اعلام کرد که جنین نه تنها پسر است بلکه در حال نعوظ نیز هست! و البته خود سونوگرام نیز این موضوع را فاش می‌‌کرد. آیا چنین چیزی ممکن است؟ آنطور که معلوم شده، بله ممکن است و چندان غیرمعمول هم نیست.

پدیده‌ی نعوظ در جنین از دو دهه‌ی پیش شناخته شده است. تکنولوژی پیشرفته این امکان را فراهم کرده است که وقوع چنین پدیده‌ای حتی پیش از 16 هفتگی دوران تکوین جنین، کشف شود.

به گزارش لس آنجلس تایمز، برخی از دانشمندان عقیده دارند جنین 12 هفته‌ای هم می‌تواند نعوظ یا شق شدگی آلت جنسی را به عنوان راهی برای حفظ اکسیژن در بافت آلت، تجربه کند که در واقع مفید هم هست.

فرضیه جایگزینی اسپرم

این فرضیه می‌گوید: «آلت تناسلی مرد این توانایی را دارد که اسپرمش را با اسپرم سایر مردها جایگزین کند». هر چند این تئوری هنوز ثابت نشده است اما آزمایشات و مطالعات، اساس این ایده را فراهم کرده‌اند. حتی برخی از متخصصین اورولوژیست که این تئوری را غیرقابل باور می‌دانند عقیده دارند این فرضیه کم و بیش شدنی است.

سرعت اسپرمها

کارهای عجیبی که بدن مردها می‌تواند انجام دهد

اسپرمها را می‌توان شناگران کوچکی دانست اما در واقع بیشتر شبیه شناگران المپیک هستند که از روی تخته‌های شیرجه، می‌‌جهند. سرعت ترکیدن اسپرم در واقع تاثیر خاصی ندارد (چه منفی و چه مثبت) اما متوسط سرعت انفجار این شناگرهای کوچک می‌تواند شما را حیرت زده کند.

باور نکردنی است: 28 مایل در ساعت! برای اینکه بهتر متوجه شوید باید بگوییم سریعتر از یوسین بولت، قهرمان المپیک و سریعترین دونده‌ی جهان. اسپرمها بعد از پریدن به میزان قابل توجهی از سرعت خود کم می‌کنند. تقریبا پنج دقیقه زمان می‌برد تا اسپرم خودش را به گردنه رحم برساند و سه روز طول می‌کشد تا به یک تخمک برسد.

کمی تستوسترون غوغا می‌کند

تستوسترون نقش بسیار پررنگی دارد و مسئول تبدیل بیولوژیکی جنین دختر به جنین پسر است. اگر این هورمون در بدن مرد افت کند، تغییرات زیادی روی خواهد داد مانند اختلال نعوظ، افزایش وزن، افزایش چربی بدن، کمبود انرژی، مشکل در تمرکز و حتی افسردگی. بنابراین شاید اینطور نتیجه گیری کنید که مردهایی که تستوسترون‌شان زیاد است، خشن هستند و رفتارهای تند و تهاجمی دارند، اما علم نشان داده نمی‌توان تستوسترون را عامل این ویژگی‌ها دانست.

کارهای عجیبی که بدن مردها می‌تواند انجام دهد

مردها هم یائسه می‌شوند

هرچند یائسگی معمولا پدیده‌ای زنانه شناخته می‌شود اما مردها هم یائسه یا آندروپوز می‌شوند. آندروپوز در 50 سالگی به بعد روی می‌دهد اما علتش با یائسگی در زنها فرق می‌کند. همانطور که می‌دانید یائسگی نتیجه‌ی تغییرات در مقدار هورمون‌های تولید شده است. اما بدن مردها دست از تولید هورمون برنمی‌دارد. هر چند خیلی از مردها در سنین بالا با افت ترشح تستوسترون مواجه می‌شوند. هورمون درمانی می‌تواند یک راهکار درمانی مناسب باشد اما عوارضی نیز دارد مانند تشدید سرطان پروستات (اگر داشته باشید) و تشدید سفتی عروق.

مردها بیشتر از زنها باد شکم دفع می‌کنند

اگر مردی در زندگی‌تان وجود داشته باشد پس دیگر لازم نیست علم این را به شما بگوید. بله، مردها بیشتر از زنها باد شکم دارند. به هر حال از نظر علمی هم این موضوع ثابت شده و دلیلش هم نامشخص است. اما عواملی را می‌توان دخیل دانست مثلا رژیم غذایی (غذاهای حجیم‌تر) و یا بلعیدن هوای بیشتر. می‌توان اینگونه فرض کرد که مردها سیستم گوارشی بزرگتری دارند، بنابراین هوای بیشتری وارد روده‌هایشان می‌شود و همین می‌تواند یک دلیل بیولوژیکی برای تکرار این رفتار باشد.

کارهای عجیبی که بدن مردها می‌تواند انجام دهد

اما هنوز هم می‌توان فاکتورهای دیگر را نیز موثر دانست، مثلا اینکه مردها معمولا سریعتر از زنها غذا می‌خورند. اما صبر کنید؛ یک نکته‌ی دیگر هم که خوب است بدانید این است که بوی باد شکم زنها بدتر از بویی است که مردها دفع می‌کنند.

منبع: thelist

انتشار یافته: 22
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
09:09 - 1397/12/15
بیا، اینم مصداق بارز اینکه: مردها از پهلوی زن ها آفریده شدن
آقایون خودتونو کنترل کنین :)))
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
هر هر هر
United Kingdom
09:16 - 1397/12/15
عاااالی بود:))
آقایون دیدین از پهلوی زن آفریده شدین؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1397/12/15
باد شکم من به قدری قویه که حتی دو طبقه زیر ما هم متوجه میشند و گزارشش رو برامون میارن بالا
پاسخ ها
ناشناس
United Kingdom
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
اه، چه بی تربیتی
Iran, Islamic Republic of
10:12 - 1397/12/15
اه حالمون از مردا بیشتر ب هم خورد:))))
Iran, Islamic Republic of
10:26 - 1397/12/15
حاجی دیگه ایقد بو گندو هم نیستیما!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
راسوها
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1397/12/15
یعنی از جنینی شروع میکننناااا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
خخخ
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
تازه اون دنیام دست برنمیدارن
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1397/12/15
والا قديم ما فك ميكرديم دخترا نميگوزن.
الان دوس دخترامون چنان ميگوزن كه من نديذم هيچ پسري اينجوري بگوزه. من خودم هيچ وقت جلو كسي اين كارو نميكنم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
:-)
ناشناس
United Kingdom
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
اینکه کسی از دستش دربره که هیچ، اما اگه کسی عمدا این کارو بکنه، یه جای شخصیتش مشکل داره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۷
از حرف زدنت مشخصه که چقد شرم حضور داری جون عمت!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
از لحن کلامتون مشخصه!
Iran, Islamic Republic of
09:02 - 1397/12/16
ای باباااا پس همین مرد بودنمون دلیل اینهمه نفخه شکمه... گندشو دراوردیم ما
Iran, Islamic Republic of
12:35 - 1397/12/16
متاسفم برای برترین ها چه لزومی داشت این کامنت بی ادبانه و زشت منتشر بشه اولین باره میبینم تو یه رسانه معتبر و رسمی از این کلمات مستهجن استفاده میشه...
Iran, Islamic Republic of
18:09 - 1397/12/16
١٦:١٥
از شوق ديدار شماست
Iran, Islamic Republic of
01:39 - 1397/12/17
اه اه اه فقط تو کثافتکاری سرن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج