قاسمی به مایک پنس: صبور باش، بخوان و بیاموز
۸۳۲۳۳۵
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲
۷۴۵۷
سخنگوی وزارت امور خارجه، خطاب به معاون رییس جمهور آمریکا گفت: صبور باشید، بخوانید و بیاموزید که تاریخ مملو از حقایقی است که هرگز هیچ قدرتی برای همیشه قادر به حذف و یا تغییر آن نیست.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه، خطاب به معاون رییس جمهور آمریکا گفت: صبور باشید، بخوانید و بیاموزید که تاریخ مملو از حقایقی است که هرگز هیچ قدرتی برای همیشه قادر به حذف و یا تغییر آن نیست.

بهرام قاسمی، در واکنش به اظهارات خصمانه روز گذشته «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا در تشبیه ایران به دولت نازی گفت: سابقه تاریخی و فرهنگی ایران در همزیستی و احترام به ادیان الهی به ویژه دین یهود در اسناد معتبر تاریخی ملل مختلف ثبت شده است و تاریخ و تمدن دیر پا و چند هزار ساله ایران گویای نوع تفکر و نگاه ایرانیان به دیگر فرهنگ‌ها و ادیان و همزیستی مسالمت آمیز و برخورداری از تسامح و تساهل در این گونه موضوعات است.

وی در همین راستا افزود: آنانی که اندک شناخت و دانشی از تاریخ و فرهنگ جهان دارا هستند و به عبارتی با کتاب و تاریخ آشنایی دارند و از ذره‌ای انصاف و عدالت در بیان و گفتار برخوردار هستند، این گونه بی پروا سخن بیهوده و به دروغ و خطا بر زبان جاری نمی‌سازند.

این دیپلمات ارشد کشورمان با بیان اینکه این گونه اظهارات "پوچ و تبلیغاتی" که از سر کینه و عصبیت مطرح می‌شود، خدشه‌ای بر نوع نگاه ایرانیان مسلمان به هموطنان یهود خود و جامعه یهودیان جهان وارد نمی‌کند، افزود: ملاک و معیار ما در سیاست خارجی خوی تجاوزگری و اشغالگری رژیم جعلی و غیرقانونی صهیونیستی و ماشین کشتار و مرگ مردم فلسطین است که با تحمیل ظالمانه خود، عامل نفاق و تفرقه میان کشورهای منطقه شده و ریشه بحران‌ها و تنش‌های فرساینده و پرهزینه خاورمیانه است.

وی خاطرنشان کرد: آنها باید بدانند با این اتهامات و سخنان باطل و بی ربط مشکلی از اصل موضوع و ریشه‌های بحران و عصبیت حاد شأن حل نخواهد شد.

قاسمی در پایان خطاب به این مقام آمریکایی و هم پیمانانش گفت: صبور باشید، بخوانید و بیاموزید که تاریخ مملو از حقایقی است که هرگز هیچ قدرتی برای همیشه قادر به حذف و یا تغییر آن است.

به گزارش ایسنا، معاون رئیس جمهور آمریکا روز گذشته پس از نافرجامی نشست ضد ایرانی ورشو در بازدید خود از اردوگاه «آشویتس» اتهام بی اساس سامی‌ستیزی (یهود ستیزی) مشابه نازی‌ها را علیه ایران مطرح کرد.

مایک پنس، پیش از حضور در مونیخ گفت: «حکومتی در تهران است که با همان نفرتی از جنس سامی ستیزی (یهود ستیزی) که نازی‌ها در اروپا داشتند، تهدیدهایی جنایت‌آمیز می‌کند».

به گزارش ایسنا، مایک پنس، با مطرح کردن اتهاماتی متوهمانه علیه ایران که از سیاست‌های کارشکنانه و از پیش شکست خورده آمریکا در برابر خاورمیانه و به ویژه ایران سرچشمه می‌گیرد، مواضع خصمانه دولت آمریکا علیه کشورمان را تشریح کرد.

وی همچنین در نشست ضد ایرانی ورشو با بیان اینکه ایران برای موجودیت رژیم صهیونیستی ایجاد خطر می‌کند، مدعی شد: «ایران در حال برنامه‌ریزی برای حذف اسرائیل از روی زمین و به دنبال راه‌انداختن یک هولوکاست دیگر است».

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:23 - 1397/11/27
دقیقاً مایک پنس درست گفته جواب منطقی نداری بگی حاشیه نرو....
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1397/11/27
واقعا راست میگن صبور باش گوشت کیلو صد وبیست هزار ارابه مرگ چهل وپنج میلیون صبور باش آقای پنس ما مردم ایران جز آدم نیستیم
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1397/11/27
شما هم تاریخ آلمانو بخون
Iran, Islamic Republic of
16:50 - 1397/11/27
جالب است مسئولین یکی از بدبخترین کشورهای جهان به مسئولین کشور طراز اول جهان درس سیاست و عقلانیت میخواهند یاد بدهند
Iran, Islamic Republic of
16:53 - 1397/11/27
جناب سخنگوی وزارت خارجه
برام جالبه که هروقت توتنگنا هستید یاد گذشته پرافتخاری میافتید، که همه ادیان با آزادی، زیر پرچم پادشاهی کوروش بزرگ درایران عزیز زندگی میکردند،اما درست روز تولد کوروش اصلا منکر وجود چنین شخصی میشی.اینهمه تناقض از کجاست؟اینهمه فریب برای چیست؟
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1397/11/27
قاسمی کلا رمان تعریف میکنه
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1397/11/27
انشالله از شما یاد میگیرند دکترهای قلابی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
همه بهتون دارن میخندن بااین جوابهاتون روبه جلو
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
همه بهتون دارن میخندن بااین جوابهاتون روبه جلو
Iran, Islamic Republic of
17:25 - 1397/11/27
چه مقایسه ای با هیتلر؟!!!!!!!!
Germany
18:13 - 1397/11/27
,اینها رو یکی هم باید به خودتون بگه کافیه بدونید شوروی چطور متلاشی شد
United Arab Emirates
18:48 - 1397/11/27
نگفته ایران بلکه گفته حکومت ایران....مردم ایران با حکومت ایران فرق دارن
Iran, Islamic Republic of
21:18 - 1397/11/27
آره یک کم دیگه صبر کنی ،جنازه های ملت ایران رو تحویلت میدن
Iran, Islamic Republic of
02:29 - 1397/11/28
اگه قرار بود مسولان امریکا هم مثل مسولین ایران مزخرف بگن و بدون فکر حرف بزنن,الان امریکا قدرتمندترین کشور دنیا تو همه زمینه ها نبود.پس قاسمی,به زودی مردم شما رو به جای گوشت به دندون میکشن....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج