قطبی: هیچ‌کس حرف‌های زشت را دوست ندارد
۸۳۲۴۰۹
۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۹
۶۳۳۸
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: از همه از هواداران تشکر می‌کنم که با حمایت آنها پرسپولیس را بردیم. ما این هفته خوب کار کردیم و دنبال رفع ضعف تیم بودیم.

خبرگزاری تسنیم: افشین قطبی، سرمربی فولاد در نشست خبری پیش از دیدار مقابل نفت مسجد سلیمان اظهار داشت: اول از همه از هواداران تشکر می‌کنم که با حمایت آنها پرسپولیس را بردیم. ما این هفته خوب کار کردیم و دنبال رفع ضعف تیم بودیم.

وی افزود: ما می‌خواهیم بازی خانگی‌مان را ببریم و همه تلاش خواهیم کرد این اتفاق در حضور هواداران رخ دهد و بتوانیم آینده خوبی را برای فولاد رقم بزنیم.

سرمربی فولاد خاطرنشان کرد: ما برای رسیدن به بالای جدول به همه امتیازات نیاز داریم و بازیکنان انگیزه بالایی دارند تا به بالای جدول برسیم. خیلی مهم است که این تفکر در تیم ما وجود دارد و همه تلاش می‌کنیم در بازی‌های آینده به هدف‌مان برسیم.

وی افزود: همه تلاش ما این است که هرچه زودتر بازی‌های خود را در ورزشگاه آرنا برگزار کنیم، به همین خاطر امروز صبح تمرین ما در این محل برگزار کردیم و باید بگویم واقعا زمین آنجا عالی است. دوست داریم که هرچه زودتر بازی‌هایمان در این ورزشگاه برگزار شود تا این ورزشگاه خوب را به هواداران نشان دهیم. امیدوارم که در بازی آینده خانگی ما این اتفاق رخ دهد.

قطبی: هیچ‌کس حرف‌های زشت را دوست ندارد

قطبی در واکنش به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که دیدگاهش در مورد بازی با نفت مسجد سلیمان که یک فینال خوزستانی به حساب می‌آید، عنوان کرد: این بازی از دیدگاه من یک فینال هست، البته نه این بازی بلکه همه بازی‌هایی که پیشروی ما قرار دارد. ما برای رسیدن به بالای جدول به همه امتیازات نیاز داریم و خیلی مهم است که هر بازی در شرایط مناسبی به میدان رویم. بازیکنان من انگیزه زیادی برای همه بازی‌ها دارند به خاطر این که لمس می‌کنند و حس می‌کنند که تیم خوبی داریم و تلاش می‌کنیم هرچه زودتر به تیم سوم جدول که 10 امتیاز با ما فاصله دارد برسیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد در واکنش به تقابلش با علیرضا مرزبان که در پرسپولیس با او همکار بود، گفت: از این همکاری خیلی وقت گذشته است و من هیچ وقت کار حرفه‌ای را شخصی نخواهم کرد و همانطور که همیشه گفته‌ام هیچ وقت مشکلی با شخصی ندارم و تفکر من موفقیت تیمم هست و این که چطور تیمم را برای بازی آماده کنم. مرزبان مربی فیزیکی و جسمانی بازیکنان در پرسپولیس بود و من شناختی از تفکر تاکتیکی او ندارم غیر از این که بازی‌های تیم او را دیده‌ام.

وی در پاسخ به این سوال که آیا او به دنبال این هست که تفکر تیمش را عوض کند یا خیر، خاطر نشان کرد: فکر کنم مسئله‌ای که خیلی مهم است و ما روز اول روی آن تاکید داشتیم این بود که همکاری و یکدلی در تیم بیشتر کنیم، این بوده که ما به مردم خوزستان نشان دهیم مهم نیست از چه نسلی هستید، بلکه مهم این است همه همدل و متحد باشیم، اگر این تفکر و همدلی در تیم وجود داشته باشد می‌توانیم به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنیم.

این تفکر در فوتبال و بیرون زمین برای من خیلی مهم است. اگر بازیکنان من باور کنند که با همکاری و همدلی می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند آن وقت می‌توانیم خیلی موفق باشیم، تا الان اینطور بوده است. دومین کاری که سعی کردیم انجام دهیم دادن اعتماد به نفس بازیکنان بوده است، طوری که ما تمرین می‌کنیم کمک کرده تا بازیکنان به خودباوری خوبی برسند. سومین کاری که انجام دادیم آوردن تاکتیک جدید به تیم بوده است، تاکتیکی که به بازیکنان اجازه دهد در پستی بازی کنند که کیفیت بالای‌شان را نشان دهند.

به خاطر آشنایی که از فوتبال ایران دارم هدفم این بوده که ساختار خوبی را در تیم ایجاد کنم، ساختاری که به ما کمک کند تا در نتیجه‌گیری موفق باشیم و فکر کنم تا الان در این امر موفق بوده‌ایم. حالا تلاش ما این است که بتوانیم این تفکرات را در تیم به طولانی‌مدت تبدیل کنیم.

خیلی از تفکرات در فوتبال ما لحظه‌ای است، در حالی که تفکر حرفه‌ای نمی‌تواند لحظه‌ای باشد، این که چطوری اخلاق و رفتارمان را در زمین و بیرون زمین به طور کل تغییر داده و حرفه‌ای کنیم. خیلی مهم است که عکس‌العمل‌های ما بعد از شکست و پیروزی چطور باشد و واقعا کار زیادی در فوتبال پیشرو داریم. بازیکنان ما هنوز در خیلی از موارد نیاز به آموزش دارند و ما سعی می‌کنیم غیر از تغییر تاکتیکی و جسمانی، تفکر بازیکنان را هم بهتر کنیم.

قطبی تصریح کرد: تلاش ما این بوده که چربی که در بدن بازیکنان وجود دارد را کمتر و کمتر کنیم تا آمادگی آنها افزایش پیدا کند، وقتی بازیکنان سبک‌تر باشند بهتر می‌توانند کیفیت و سرعت خود را بالا ببرند. این مسئله خیلی مهم است، البته نه برای فولاد بلکه برای کل فوتبال ایران که توان بدنی خود را با حداقل چربی بالا ببرند و اگر ما بتوانیم این تفکر را در فوتبال ایران پیاده کنیم خیلی خوب است.

سرمربی تیم فوتبال فولاد درباره تفکر تماشاگران 2 تیم که تعصب خاصی به تیم‌شان دارند و ممکن است این در بازی تاثیر بگذارد، یادآور شد: فکر کنم به مورد خوبی اشاره کردید، یکی از مهمترین ملاک‌های یک ورزشکار انسانیت او است. همه بازیکنان قبل از این که یک فوتبالیست باشند، یک انسان هستند.

برای هواداران هم همیشه می‌شود یک فضای مثبت و خانوادگی در یک ورزشگاه ایجاد کرد. این فضا می‌تواند کمک کند تا فوتبال خیلی بهتر پرورش پیدا کند و طرفداران آن بیشتر شود. هیچکس توهین و حرف‌های زشت را دوست ندارد، این خیلی مهم است که بازیکنان و ما مربیان با حرکات خودمان فضای مثبتی در ورزشگاه ایجاد کنیم، اگر فضا جوانمردانه باشد قطعاً روی هواداران هم تاثیر مثبت می‌گذارد. قطعاً اگر فضای ورزشگاه‌ها مثبت باشد، پرورش فوتبال هم بهتر است و من این را در خیلی از کشورها دیده‌اند.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1397/11/27
اقای قطبی با وجودی که برای شخص شما احترام خاصی قایل هستم اما خواهشا یا حرف از جوانمردی نزن یا کامل توضیح بده . درسته که باید نسبت به تیمت متعهد باشی اما رفتاری که با پرسپولیس شد جوانمردانه بود . شاید شما در مسایل بوجود امده مقصر نباشی اما مسولین فوتبال خوزستان از قدیم با پرسپولیس دشمن بوده و هستن . وقتی داور سفارشی برای این بازی انتخاب میکن حرف زدن در باره جوانمردی هم کار زشت و بیهوده ای است
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1397/11/27
اقای قطبی اگر بازی در زمین بیطرف و انتخاب ی داور بیطرف انجام میشد اونوقت بهتر میشد در باره مردانگی و بازی جوانمردانه صحبت کرد
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1397/11/27
سپاهان دشمن سرسخت پرسپولیسه و همیشه برای این تیم حاشیه درست میکنن و بخاطر اینکه مسولین فدراسیون طرفدار پر و پاقرص سپاهان هستن میتونن هر گونه کار غیر اخلاقی مرتکب بشن
Iran, Islamic Republic of
22:26 - 1397/11/27
بخاطر روابط تجاری کارخانه های فولاد مبارکه و فولاد خوزستان ،اقایون دست اندر کار باشگاه با توجه به همین ارتباطات وقتی پرسپولیس میره خوزستان هزار تا مشکل برای پرسپولیس درست میکنن که این رفتار از جوانمردی و انسانیت به دوره
Iran, Islamic Republic of
22:28 - 1397/11/27
انشااله که مدیریت تاج و کفاشیان و ساکت و اسلامیان و رحیمی که همگی هوادار سپاهان هستن زودتر تموم بشه و بجای اینها افرادی لایق و مدیر و مدبر جایگزین بشن اونوقت عیار سپاهان مشخص میشه
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1397/11/27
اقای قطبی چرا بازی قبلی روبروی پارس جنوبی نتونستی برنده بشی . انشالله در ادامه لیگ عدالت در مورد همه تیمها اجرا بشه و شما هم بتونید در زمین فوتبال نتیجه بگیری نه با تصمیمات بیرون از زمین . انشاالله شاهد اجرای عدالت در تمامی زمینه ها دز کشور باشیم
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1397/11/28
موهاش سفید شده ولی از ژل بازی دست بر نمی دارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج