واکنش اصولگرایانه به حمایت اردشیر زاهدی از ایران
۸۳۲۵۶۶
۲۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸
۶۸۶۹
سردار نقدی درباره این سخنان اردشیر زاهدی گفته بود: «اردشیر زاهدی که جزء صمیمی‌ترین افراد به شاه و همچنین داماد اوست که پرونده سیاه و تاریکی نیز نزد ملت ایران دارد، این دستاورد‌ها را بیان می‌کند و دست به انکار نمی‌زند و می‌گوید افتخار می‌کنم جزء این کشور هستم».

فرارو: پرویز سروری، عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی، با اشاره به اظهارات اخیر اردشیر زاهدی، وزیر خارجه رژیم گذشته، مبنی بر اینکه به افتخارات ۴۰ساله جمهوری اسلامی افتخار می‌کنم، گفت: «این نکته شاذ و قابل تأملی است؛ کسی که در داخل سیستم ستم‌شاهی مسئولیت وزارت خارجه را داشته و بر همه امور نظام گذشته اشراف داشته، امروز اظهاراتش برگرفته از واقعیت‌هایی است که مشاهده می‌کند. این فرق می‌کند با کسی که در درون نظام، از موضع نظام و دستاورد‌های آن حمایت می‌کند».

واکنش اصولگرایانه به حمایت اردشیر زاهدی از ایران

او به فارس گفته است: «این اظهارات کسی است که در طول عمرش و بعد از انقلاب همواره به‌عنوان مخالف نظام حرکت کرده است؛ اما امروز وقتی به خدمات ارائه‌شده توسط جمهوری نگاه می‌کند، متوجه عزت و اقتداری می‌شود که ایران در منطقه و دنیا پیدا کرده؛ همچنین حوزه تأثیر جمهوری اسلامی در تصمیم‌های تأثیرگذار در منطقه و به‌ویژه در رابطه با منافع و مصالح مردم کشور خودش را می‌بیند».

سروری به تحقیر رژیم سابق توسط آمریکایی‌ها اشاره کرد و گفت: «زاهدی می‌داند که در زمان شاه، مستشاران حقوق‌های گزافی می‌گرفتند درحالی‌که جز تحقیر پرسنل نظامی هیچ کار دیگری انجام نمی‌دادند و عملا همه مسئولان و وزرا و امرا دست‌نشانده‌های سفارت آمریکا محسوب می‌شدند و قادر نبودند خارج از اراده آمریکا اقدامی انجام دهند».

او افزود: «اکثر نخست‌وزیر‌ها صریحا با تسخیر سفارت آمریکا تعیین می‌شدند و این‌ها چیز‌هایی است که وزیر خارجه ستم‌شاهی به آن‌ها وقوف کامل دارد و می‌بینید که امروز آمریکا قادر نیست کوچک‌ترین موردی را به جمهوری اسلامی تحمیل کند».

عضو سابق شورای شهر تهران با بیان اینکه اظهارات زاهدی کاملا از یک موضع کارشناسی برمی‌خیزد، افزود: «هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید اردشیر زاهدی سمپات و طرفدار ایران است یا مثلا نفوذی جمهوری اسلامی است؛ او کسی بوده که تمام‌قد در خدمت شاه بوده؛ امّا به‌عنوان یک فردی که از قبل از انقلاب بر همه موضوعات اشراف داشته، امروز خوب متوجه می‌شود که چه تغییراتی ایجاد شده و چه عزت و عظمتی برای ملت ایران به ارمغان آمده است».

سردار نقدی هم درباره این سخنان اردشیر زاهدی گفته بود: «اردشیر زاهدی که جزء صمیمی‌ترین افراد به شاه و همچنین داماد اوست که پرونده سیاه و تاریکی نیز نزد ملت ایران دارد، این دستاورد‌ها را بیان می‌کند و دست به انکار نمی‌زند و می‌گوید افتخار می‌کنم جزء این کشور هستم».

شبکه «آر تی» روسیه هفته گذشته در سالگرد پیروزی انقلاب گفت‌وگویی با اردشیر زاهدی انجام داد. زاهدی در این مصاحبه گفته بود: «امروز ایران با آنچه ۴۰ سال پیش از این بود متفاوت است و من به این مسئله افتخار می‌کنم، چون این کشور من است و این چیزی است که در این ۴۰ سال گذشته رخ داده است. امروز ایران ۸۳ میلیون نفر جمعیت دارد. ۶۰ درصد مردم ایران تحصیلات عالیه دارند و می‌توانند بخوانند و بنویسند و دوره دوم یا سوم مدرسه را گذرانده‌اند. ۴۰ میلیون نفر داخل ایران در موضوعات مختلف تحصیل کرده‌اند و رهبران آینده‌اند.۳۰ میلیون نفر از این ۸۳ میلیون نفری که درباره‌شان با شما صحبت می‌کنم کسانی هستند که کار می‌کنند.

دکتر هستند. فارغ‌التحصیل‌اند. رئیس بیمارستان، وزیر یا رئیس دانشگاه هستند. دو سوم از این ۳۰ میلیون نفر زنان هستند، زنان تحصیل‌کرده. من به این مسئله افتخار می‌کنم، چون کشور من است. این چیزی است که در این ۴۰ سال گذشته رخ داده است. آنان در اداره چنین کشوری با دشواری‌هایی در زمینه اقتصادی و زمینه‌های دیگر مواجه‌اند. بله من برای آن‌ها مبارزه می‌کنم و برایم مهم نیست که چه کسی حکومت می‌کند. بله من به آن‌ها احترام می‌گذارم، چراکه آن‌ها طبق یک منطق عمل می‌کنند و من از آن‌ها تمجید می‌کنم. آمریکا دنبال تغییر رژیم است و رضا پهلوی یکی از گزینه‌های آنهاست.

این خوش‌خیالی است؛ او البته مانند پسر من است، اما بخواهم کلی درباره اپوزیسیون بگویم، آن‌ها پولشان را از چه کسی می‌گیرند؟ چه کسی قرار است از آن‌ها پشتیبانی کند؟ چقدر نیروی نظامی با خود دارند؟ به همین راحتی که نمی‌شود به ایران رفت. ایران امروز ارتش دارد، پلیس دارد. چطور می‌خواهند بروند؟ قرار است جت ویژه‌ای آن‌ها را ببرد؟ این‌ها خوش‌خیالی است. من به آن‌ها توجهی نمی‌کنم، چون می‌توانم بگویم خیلی از آن‌ها فاسد هستند و از خارجی‌ها علیه مردم خود پول می‌گیرند. من او را خائن می‌خوانم».

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Germany
10:34 - 1397/11/28
چه عجب کیهان موضع نگرفت !بگه این کجایه تا کله ش رو جدا کنیم!!!!
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1397/11/28
آره حرفهاش انصافا دلگرم کننده و باعث غرور ما است .البته انشالله اون دسته از مسئولین نخاله که باعث مشکلاتی شدن و همه ما آرزوی نابودیشون رو داریم ازبین برن و ایران بیفته دست اهلش ..بهتر از این هم خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1397/11/28
عجب چقدر جالب حالا اگه یه چیز دیگه ای گفته بود چی؟
Iran, Islamic Republic of
11:19 - 1397/11/28
در سیاهی پرونده کسی به گرد پای شما هم نمی رسد !!!!!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج