بیانیه کنایه‌آمیز بانک مرکزی خطاب به عسگراولادی
۸۳۳۱۸۲
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
۱۱۷۴۸ 
یکی از صادرکنندگان مشهور که سالیان طولانی از محل منابع و امکانات کشور فعالیت تجاری دارد و رئیس اتاق مشترک ایران و چین است اخیرا در اظهاراتی مدعی شده است : سه ماه است که صادراتی نداشته‌ام و با ندانم‌کاری بانک مرکزی صادرات کشور قفل شده است؛ وی معتقد است در صورت عدم اصلاح این شرایط، بهار سختی را پیش رو خواهیم داشت، همچنین در خصوص سامانه نیما عنوان کرده است نیما دفتر دستکی است که آقایان راه انداخته‌اند و چند صراف را دور هم جمع کرده‌اند و اسمش را نیما گذاشته‌اند.

انتخاب: یکی از صادرکنندگان مشهور که سالیان طولانی از محل منابع و امکانات کشور فعالیت تجاری دارد و رئیس اتاق مشترک ایران و چین است اخیرا در اظهاراتی مدعی شده است : سه ماه است که صادراتی نداشته‌ام و با ندانم‌کاری بانک مرکزی صادرات کشور قفل شده است؛ وی معتقد است در صورت عدم اصلاح این شرایط، بهار سختی را پیش رو خواهیم داشت، همچنین در خصوص سامانه نیما عنوان کرده است نیما دفتر دستکی است که آقایان راه انداخته‌اند و چند صراف را دور هم جمع کرده‌اند و اسمش را نیما گذاشته‌اند.

اسدالله عسگراولادی در واکنش به تصمیم اخیر بانک مرکزی تحت عنوان مشوق‌های بازگشت ارز صادرات برای صادرکنندگان، با انتقاد از سیاست‌های ارزی کشور گفته بود: این چه مشوقی است؟ شما نگاه کنید و بگویید چه ارزشی دارد؟ متاسفانه اقدامات بانک مرکزی در این حوزه ندانم کاری است و راه‌اندازی سامانه نیما از سوی بانک مرکزی باعث شده صادرات در کشور قفل شود.

بیانیه کنایه‌آمیز بانک مرکزی خطاب به عسگراولادی

 روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد:

در خصوص اظهارات مطرح شده توسط این صادرکننده و به منظور روشنگری افکار عمومی باید یادآور شد : وی تاکنون هیچ اطلاعاتی از نحوه مصرف ارز صادراتی خود در چرخه اقتصادی کشور ارایه نکرده است، به طوری که دو شرکت صادراتی ایشان تا پایان آبان ماه سال 1397 بالغ بر 16.6 میلیون یورو صادرات داشته و ارز حاصل از صادرات را وارد چرخه اقتصادی نکرده است؛ در حالیکه بخش عمده ای از صادرکنندگان متعهد به کشور تاکنون بیش از 10 میلیارد یورو ارز در بازار ثانویه عرضه و بخشی از واردات کشور از این محل تامین شده است.

خاطر نشان می سازد سیاست های ابلاغی شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به بانک مرکزی برای اجرا در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات کاملاً شفاف و روشن است. آمار صادرات کشور که حاصل بهره گیری از امکانات و منابع مادی و انسانی است به صورت شفاف بنا به اظهار خود صادرکنندگان از مبادی رسمی کشور صادر می‌شود. ضمن اینکه مردم عزیز کشورمان آگاه هستند که خواسته بانک مرکزی به تبع مصوبات شورای عالی اقتصادی است که ارز حاصل از صادرات کشور به صورت شفاف برای تامین نیازهای وارداتی کالاها و خدمات، از جمله مواد اولیه و کالاهای واسطه‌ای و سرمایه‌ای بخش های اقتصادی و نیز سایر کالاهایی که ضرورت و اولویت دارد به کار گرفته شود. اینکه بانک مرکزی در راستای حمایت از تولید داخلی و اشتغال خواستار آن است که مشخص شود ارز صادراتی برای چه نوع کالاهایی استفاده می‌شود به نظر خواسته و منافع و مصالح عامه مردم را تامین می کند.

جای تاسف است هر وقت در کشور در جهت شفافیت اقدامی شود فشارها و هجمه های زیادی با بهانه های به ظاهر موجه صورت می‌گیرد. شرایط تحریم نباید موجب بی نظمی و عدم شفافیت لازم شود، برعکس در زمان تحریم باید نظم، حساب و کتاب و شفافیت های سیستمی قابل کنترل افزایش یابد.

سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) صرفاً به منظور ثبت شفاف اطلاعات و بازاری است که بدون هیچ گونه محدودیت و سقفی، امکان ثبت اطلاعات و قیمت خرید و فروش ارز در این سامانه بر اساس نرخ توافقی بین صادرکننده و واردکننده وجود دارد. برخی آقایان شفاف و صادقانه با مردم صحبت نمی‌کنند و این که تمایلی ندارند در فضای شفاف فعالیت کنند و طی سالیان طولانی، در اتاق های بسته حوزه تجارت خارجی کشور را قبضه کرده‌اند و صرفاً منافع شخصی و گروهی خود را می‌بینند، بدانند که مردم کاملاً آگاه و هوشیار هستند. صادقانه به مردم بگویند نیما موجب می‌شود کارهای پنهان ما بر ملا شود. بنا بر سیاست‌های ابلاغی صادرکنندگان عزیز باید از طریق شبکه بانکی، صرافی‌ها و یا سایر شبکه‌ها، ارز خود را به منظور تامین نیاز های وارداتی کشور قرار دهند. برای آگاهی مردم شریف ایران سیاست های ابلاغی بانک مرکزی در برگشت ارز حاصل از صادرات عبارتند از:

1- صادرکنندگان محترم نسبت به فروش ارز در سامانه نیما به واردکنندگان اقدام کنند.

2- صادرکنندگان محترم ارز خود را به واردکنندگان دارای ثبت سفارش به طور مستقیم فروخته و هر دو طرف اطلاعات‌شان را در سامانه نیما ثبت کنند.

3- صادرکنندگان ارز حاصل از صادرات خود را برای واردات مورد نیاز تولیدی خود استفاده کنند ولی باید هم ثبت سفارش انجام شود و هم مطابقت کامل پروانه صادراتی با ثبت سفارش صورت گیرد.

4- صادرکنندگان بخشی از ارز خود را که به صورت نقدی وارد می کنند به صرافی های مجاز فروخته و در سامانه سنا ثبت کنند.

همانگونه که ملاحظه می شود راه های برگشت ارز صادراتی کاملاً شفاف است و صحبت هایی از قبیل ناشناخته بودن نیما برای خارجی ها، اساساً حرف بی ربطی است و ضرورتی ندارد.

انتشار یافته: 29
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1397/11/29
مردم کار و زندگی ندارن همش به مسئولین گیر میدن ؟؟؟
پاسخ ها
شهریار
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
طرف اینقدر مار خورده شده اژدها سالهاست داره از رانت و آشنا بازی برای کسب درآمد استفاده میکنه حالا شاکی شده!
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
خدا این از خدا بی خبرا رو به سمت نور هدایت کنه.
که از این یه لقمه بخور نمیر فقرا هم نمی‌گذرند.
یه صفر، دوتا، سه تا، چند تا صفر دیگه باید به حساب بانکی تون اضافه بشه؟
Iran, Islamic Republic of
15:57 - 1397/11/29
بانک مرکزی بجای اینکه جوابگو باشه طرف رو مقصر کرد. فرار رو به جلو. همین کارهارو کردید امروز دلار شد 13500 البته تا الان.
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
کاربر محترم سیاست امری پیچیده است و زمانی که ترامپ از برجام خارج شد انتظار داشت طی همان چند ماه اول اقتصاد کشور بشکند اما با گران کردن ارز و کالا و خالی کردن جیب مردم اجازه ندادند نقدینگی کشور بالا برود و تقاضا از عرضه جلو بزند و از طرفی قصد داشتند چهار صفر پول ملی حذف کنند و این اقدامات لا م بود هر چند در این بین کمر ملت شکست اما بهتر از این بود که قطع نخاع کامل کنند
بدون نام
-
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۳۰
یکی از صادرکنندگان مشهور که سالیان طولانی از محل منابع و امکانات کشور فعالیت تجاری دارد و رئیس اتاق مشترک ایران و چین است .............خخخخخ چنبن رانت حواری چطور میشه که نمیتونه در این شرایط از اب گل الود ماهی بگبره ؟ مگه میشه شاید هم شم اقتصادیش نم کشیده
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1397/11/29
به به هر دم از این باغ بری میرسد .... سیرمونی هم نداره حاجی
Iran, Islamic Republic of
16:12 - 1397/11/29
ای کوفتش بشه نیما!! نیمای بی شخصیت خخخخ مسخره کردن مردم را و خودشون بخور بخور شده گرسنگیش مربوط به عموم
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1397/11/29
آقایان اصولگرا که گیر میدید به دولت و تیم اقتصادی آن
حالا تحویل بگیرید این هم تاجر اصولگرا و ارزشیتان
خانه از پای بست ویران است انتظار از گروه موتلفه نداشتیم
آقای میر سلیم شما یه چیزی بگو
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
همه میدونن چه گروهی درکار دولت اخلال میکنند حالا هر چقدرهم اصولگرایان بخوان خودشونو بیگناه جلوه بدن ملت که میدونن گلوگاه اقتصاد ایران دستشونه
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1397/11/29
متاسفانه این یکبار حق با بانک مرکزیه ، جناب عسکرالاولادی از بزرگترین رانت خوارهای ایران هستند
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
منم با شاهین هم عقیده ام.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
باشما موافقم
Iran, Islamic Republic of
16:32 - 1397/11/29
الحمدالله همدیگرو خوب لو میدین بیچاره ماها که جز مردم عادی این مملکتیم
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1397/11/29
چکار به کارش دارین بنده خدارو.موسسه مالی عسکریه رو مغرفی کنید به نام بانک معتبر ایران تا ارز حاصل از صادرات رو واریز کنن همه مشکلات حل میشه
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1397/11/29
این اقا ارز رو نیاورده و راست راست می چرخه و تهمت میزنه و الان گقته میشه از امکانات کشوری به اینجا رسیده!!!! این همه آمار از یک نفر ..ببین از دیگران چه خبره؟؟؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1397/11/29
قوانین برای مردمه.
شما بگید شفاف سازی کنید اونا هم نمیکنن .همینجا قانون تموم میشه برای خواص
Iran, Islamic Republic of
17:05 - 1397/11/29
جناب همتی اگه ایشون خلاف کرده چرا برخورد قانونی نمی کنین !!!!!!!چون برادرش مرحوم عسگر اولادی عضو سیاسیون و موتلفه بودن!!!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
ایشان حافظ منافع تولید کنندگان اجناس بنجل چین هستند!!!
قبلا ب دوچرخه میرفت حجره اخوی....حالیا بنز سوارند!!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
آقای عسکر اولادی شخصی هستند که هر ساله با افزایش حقوق کارگر ها مخالفت می‌کنند و سیستم برده داری رو راه انداختند و خودشون یکی از بزرگترین مفاسد اقتصادی در سایه هستند
Iran, Islamic Republic of
19:54 - 1397/11/29
خود خود خدا باید بداد این مردم برسه
Iran, Islamic Republic of
20:15 - 1397/11/29
خوان کرم گسترده اید مهمان خویش کرده اید گوش مالش چرا می دهید اگر تکه نانی می شکند
Iran, Islamic Republic of
20:23 - 1397/11/29
خاندان عسگراولادی ۴۰سال است به هیچکس حساب پس نداده اند .
چرا؟ چون بعضی هزینه های انقلاب را دادند وبه نوعی هوشمندانه سرمایه گذاری کردندوهنوز دارند برداشت میکنند
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1397/11/29
این خودشو یکی از عوامل انقلاب می دونه ، فکر میکنه کشور به او مدیونه و چیز زیادی گیرش نیومده ، هنوز طلب کاره !
Iran, Islamic Republic of
21:43 - 1397/11/29
علا برکت الله
آقایون داداشام با اجازه تون امروزه ۲۰ هزار دلار خریدم که به امید خدا اردیبهشت بفروشم
بلند بگو مرگ بر آمریکا
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1397/11/29
عسگر اولادی و برادرشون یک زمانی سالانه 100 میلیون دلار صادرات خشکبار داشتن .و صرفا صادر کننده هستن .اون زمان سیستم ارزی کشور خوب بود براشون ؟
کلا سیستم ما با شفاف سازی مالی مشکل داره
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1397/11/30
ميگن 17 ميليون دلار صادرات كرده دلاراش و وارد كشور نكرده ...!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج