لاوروف: مردم نخستین قربانیان تحریم ها هستند
۸۳۴۷۰۴
۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۴
۶۸۸۷ 
وزیر امور خارجه روسیه با زیر سوال بردن ادعای تحریم کنندگان در غرب و اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تحریم های آنان ملت ها را هدف قرار نمی دهد، اظهار داشت: در درجه اول این مردم کشورها هستند که از تحریم ها ضربه می خورند.

خبرگزاری ایرنا: وزیر امور خارجه روسیه با زیر سوال بردن ادعای تحریم کنندگان در غرب و اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه تحریم های آنان ملت ها را هدف قرار نمی دهد، اظهار داشت: در درجه اول این مردم کشورها هستند که از تحریم ها ضربه می خورند.

 سرگئی لاوروف در نشست انجمن تجارت اروپایی در مسکو بر لزوم انصراف اتحادیه اروپا از بکارگیری سیاست تحریم در مورد کشورهای دیگر تاکید کرد و گفت: ما شاهد چنین وضعیتی در سوریه، ایران و کره شمالی هستیم.

لاوروف با بیان اینکه هیچ تدبیر ایده آلی از سوی تحریم کنندگان دیده نمی شود، افزود: متاسفانه ویروس خودسری های آمریکا به اتحادیه اروپا هم سرایت کرده است و آنها تحریم ها را غالبا با توضیحاتی همچون «تحریم ها علیه ملت ها هدف گیری نشده است» اعمال می کنند.

**تحریم های اتحادیه اروپا درباره تسلیحات شیمیایی غیرقانونی است

لاوروف در ادامه با بیان اینکه تحریم هایی که اتحادیه اروپا درباره بکارگیری سلاح های شیمیایی اعمال می کند، غیرقانونی است، افزود: معیارهایی که در این مورد انتخاب شده با استانداردهای سازمان منع تسلیحات شیمیایی مطابقت ندارد بلکه به پیشنهاد پاریس وضع شده است.

شورای اتحادیه اروپا یک ماه پیش نخستین تحریم ها در مورد بکارگیری تسلیحات شیمیایی را در مورد 9 نفر ازجمله معاون اول سازمان اطلاعات خارجی روسیه بخاطر حادثه مسمومیت اسکریپال (جاسوس سابق روس) و دخترش اعمال کرد.

**روسیه آماده صلح با ژاپن براساس حسن همجواری است

وزیر خارجه روسیه به روابط کشورش با ژاپن هم اشاره کرد و گفت: ژاپن باید در امضای موافقت نامه صلح نتایج جنگ دوم جهانی را مورد توجه قرار دهد چرا که در پایان جنگ گفته شد که هر چه قدرت های پیروز در جنگ کرده اند قابل بحث نیست.

لاوروف ادامه داد: صرف نظر کردن از این واقعیت ناممکن است، اما ژاپنی ها حاضر به توافق در این زمینه نیستند.

وزیر خارجه روسیه گفت: روسیه برای امضای موافقت نامه صلح با ژاپن آمادگی دارد اما این سند باید درباره روابط حسن همجواری واقعی باشد.

لاوروف این را نیز گفت که تهدید خواندن روسیه از سوی آمریکا، عادی سازی و بهبودی روابط بین روسیه و ژاپن را دشوار کرده است.

ژاپن امضای موافقت نامه صلح با روسیه را به واگذاری چهار جزیره کوریل جنوبی به نامهای شیکوتان، هابومای، کوناشیر و ایتوروپ مشروط کرده است و بر مالکیت بر این جزایر اصرار دارد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
23:56 - 1397/12/03
مافکرکردیم حیوانها نخستین قربانیان هستن.عجب احمقی
United Arab Emirates
00:47 - 1397/12/04
یه سری از همین مردم هم قربانی غرتگری روس وچین
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1397/12/04
این حرف را مسئولین خودمون باید میزدند
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1397/12/04
قشنگ معلومه روسیه تحت فشار هست.
که داره اینجوری جفتک میزنه....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج