دستگیری ۱۹ سرشاخه یک شبکه هرمی توسط وزارت اطلاعات
۸۳۶۲۶۵
۰۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۵
۱۱۰۲۳
وزارت اطلاعات با اعلام خبر برخورد با دسیسه هرمی ورد واید انرژی، از دستگیری ۱۹ نفر از سرشبکه‌ها، افراد شاخص و تأثیرگذار این شبکه هرمی خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: وزارت اطلاعات با اعلام خبر برخورد با دسیسه هرمی ورد واید انرژی، از دستگیری ۱۹ نفر از سرشبکه‌ها، افراد شاخص و تأثیرگذار این شبکه هرمی خبر داد.

 در اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات آمده است: با اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) پیرامون نحوه فعالیت و عناصر کلیدی دسیسه هرمی و کلاهبردارانه جدید تحت عنوان «ورد واید انرژی»، تعداد ۱۹ نفر از سرشبکه‌ها، افراد شاخص و تأثیرگذار این شبکه هرمی، در استان‌های فارس، گلستان و سمنان دستگیر و تحویل دستگاه قضایی شدند.

مبحث سبک زندگی، راه‌های سریع کسب درآمد، سخنان انگیزشی درخصوص ثروت، موفقیت، ذهنیت و استفاده از ادبیات احساسی بجای استدلالی، از رایج‌ترین و کارآمدترین روش‌های جذب این شرکت‌ هرمی می‌باشد.
این افراد با استفاده از روش‌های فریبکارانه‌، اقدام به راه‌اندازی چندین هرم و زنجیره انسانی نموده و ضمن جذب سرمایه افراد و کلاهبرداری، مبالغ قابل توجهی ارز از کشور خارج نموده‌اند.

با عنایت به شکل‌گیری موج جدیدی از دسیسه‌های هرمی که با پوشش‌های مختلف، به ویژه با ادعای سرمایه‌گذاری در بورس‌های بین‌المللی، اقدام به جذب سرمایه و تشکیل زنجیره انسانی می‌نمایند؛ شایسته است پیش از سرمایه‌گذاری در طرح‌هایی از این قبیل، اطلاعات لازم را کسب نموده و در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را به شماره ۱۱۳ منعکس نمائید. ستاد خبری وزارت اطلاعات با شماره ۱۱۳ آماده دریافت هرگونه گزارش پیرامون فعالیت این دسیسه هرمی و موارد مشابه می‌باشد.

بدیهی است اقدامات سایر سرشبکه‌ها و اعضای فعال هرمی نیز تحت اشراف اطلاعاتی می‌باشد و در صورت ادامه فعالیت غیرقانونی، با آنها نیز برخورد قاطع خواهد شد.

انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:44 - 1397/12/07
جریان چیه .مگه قانون نیست . مگه مجری قانون وجود نداره . مگه ارگانهای نظارتی نداریم . هر روز اخبار مربوط به کلاهبرداریهای کلان کام مردم را تلخ میکنه
Iran, Islamic Republic of
19:46 - 1397/12/07
اینها نتیجه اقتصاد بسته و بگیر و ببند و نبود شفافیتهای مالی ارگانهای مختلف هستش . البته ی عده ادم طماع به امید سود بیشتر تو دام کلاهبردارها میفتن
Iran, Islamic Republic of
21:04 - 1397/12/07
هرچه ملت فقیرتروگرسنه تروگرانی بیشترشوند؛سواستفاده این افرادزیادترمیشود
Iran, Islamic Republic of
21:05 - 1397/12/07
هرچه ملت فقیرتروگرسنه تروگرانی بیشترشوند؛سواستفاده این افرادزیادترمیشود
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1397/12/07
زنده باد وزارت اطلاعات خدا قوت
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1397/12/07
زنده باد وزارت اطلاعات خدا قوت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج