اگر این نشانه‌ها را دارید، هیچ‌وقت ازدواج نکنید!
۸۳۶۶۴۴
۰۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۱
۱۵۳۹۷
آیا کسی هست که از داشتن رابطه عاطفی بدش آید؟ ما باید بدانیم که چه زمانی وارد رابطه شویم، در واقع این پروسه هم آمادگی های خودش را می خواهد. وقتی به هر دلیلی آمادگی لازم برای بودن در یک رابطه را نداریم مجرد بودن سالم ترین و بهترین انتخابی است که می توانیم داشته باشیم.

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: آیا کسی هست که از داشتن رابطه عاطفی بدش آید؟ ما باید بدانیم که چه زمانی وارد رابطه شویم، در واقع این پروسه هم آمادگی های خودش را می خواهد. وقتی به هر دلیلی آمادگی لازم برای بودن در یک رابطه را نداریم مجرد بودن سالم ترین و بهترین انتخابی است که می توانیم داشته باشیم. اگر نشانه هایی که در ادامه برایتان آورده ایم را در خودتان می بینید، بهتر است که همچنان مجرد بمانید.

اگر این نشانه‌ها را دارید، مجرد بمانید

قادر به عشق ورزیدن نیستید

اگر شما هنوز در خودتان نمی بینید که به فردی محبت کنید و عشق بورزید، بهتر است که وارد رابطه عاطفی نشوید. این بدین معنی نیست که کلا دور رابطه با جنس مخالف را خط بکشید، شما می توانید دوست اجتماعی داشته باشید اما یک رابطه جدی، خیر. زمانی که شما در یک رابطه عاطفی قرار می گیرید، باید به طرف مقابل تان عشق بورزید. این حداقل انتظاری ست که او از شما دارد، بنابراین اگر توانایی اش را ندارید، بهتر است که مجرد بمانید.

می خواهید شبیه دیگران باشید

در دنیای پست مدرن امروزه، ما از طریق شبکه های اجتماعی از جزییات زندگی اطرافیانمان باخبر می شویم. به احتمال زیاد شما عکس های زیادی از دوستان تان را دیده اید که با نامزد یا همسران خود خوش می گذرانند، در این شرایط طبیعی ست که شما هم دلتان بخواهد جای آنها باشید اما اگر آمادگی لازم را ندارید و تنها برای اصرارهای دوستان تان یا برای این که از آنها عقب نیافتید، تن به رابطه عاطفی می دهید، اشتباه است. اگر ارتباط شما تنها برای راضی کردن دل دیگران باشد، رابطه سالمی را تجربه نخواهید کرد. شما باید تنها برای دل خودتان این کار را انجام دهید در غیر این صورت نه با زندگی خود بلکه با زندگی فرد دیگری هم بازی خواهید کرد.

هنوز به رابطه قبلی تان فکر می کنید

برخی از افراد برای فراموش کردن رابطه قبلی شان، تن به رابطه های جدید می دهند اما نمی دانند که این کار آسیب بیشتری به آنها وارد خواهد آورد. اگر هنوز به رابطه قبلی تان فکر می کنید و در آن واحد می خواهید وارد رابطه دیگری هم شوید، بهتر است که در تصمیم تان تجدید نظر کنید. شما باید تا زمانی که به طور کامل آدم قبلی زندگی تان را فراموش نکردید، مجرد بمانید. در این صورت هم به احساس خودتان و هم به طرف مقابل تان خیانت خواهید کرد.

اعتماد به نفس ندارید

برخی از افراد به هدف بالا بردن اعتماد به نفس شان وارد رابطه می شوند. این مورد نیز دلیل خوبی برای شروع یک رابطه نیست زیرا فرد در تمام تصمیم گیری هایش به طرف مقابل اش تکیه می کند و در نتیجه بدون او قادر به انجام هیچ کاری نیست. اما آیا به این هم فکر کرده است که اگر شریک زندگی اش یک روز نباشد یا این که به هر دلیلی رابطه آنها از هم بپاشد، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ از آنجا که اعتماد به نفسی که این افراد به دست می آورند، موقتی ست، بهتر است که به دنبال راههایی جز رابطه عاطفی برای بالا بردن اعتماد به نفس شان باشند.

از آزادی که دارید، لذت می برید

اگر چه دوران مجردی سختی های زیاد دارد اما نمی توان خوبی هایش را هم نایده گرفت. یکی از ویژگی های زندگی مجردی آزادی آن است. منظور از آزادی هم آزادی ذهنی ست و هم رفتاری. شما در دوران مجردی دیگر نگران این که نامزدتان روز تولدتان را به یاد داشته باشد، نیستید یا این که خیلی راحت می توانید با دوستان اجتماعی تان صحبت کنید بدون این که نگران دلخوری طرف مقابل باشید. این آزادی در واقع چیزی ست که خیلی ها حاضر نیستند به هیچ قیمتی از دستش بدهند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که از آزادی زندگی مجردی خود لذت می برید، بهتر است که دور رابطه عاطفی را خط بکشید.

اگر این نشانه‌ها را دارید، مجرد بمانید

شخص ایده آل تان را پیدا نمی کنید

اگر شما دوست داشته باشید وارد رابطه عاطفی شوید اما هنوز شخص مورد نظرتان را پیدا نکرده باشید، چه؟ اگر چه تنهایی برایتان سخت است اما بهتر است که تا پیدا کردن فرد ایده آل تان با کس دیگری وارد رابطه نشوید. شاید فکر کنید که ارتباط با فردی که نصف شرایط شما را دارد، بهتر از تنها بودن است، اما این اشتباه را نکنید. اگر شما وارد چنین رابطه ای شوید و ناگهان فرد مورد نظرتان را پیدا کنید، چه می شود؟ بنابراین تا زمانی که فرد ایده آل تان را پیدا نکردید، تن به هیچ رابطه ای ندهید.

فرد ایده آلیستی هستید

اگر منتظر آن هستید که مرد روهایتان از راه برسد و شما عاشقش شوید، نشاندهنده این است که هنوز آمادگی رابطه عاطفی را ندارید و بهتر است که همچنان مجرد بمانید. متاسفانه، هیچ کمالی وجود ندارد. هر فردی نقطه ضعف های خودش را دارد اما این بدین معنی نیست که شریک زندگی مناسبی برای شما نخواهد بود. عشق آن است که دیگران را با همان کاستی ها بپذیریم و آنها را به خاطر خودشان دوست داشته باشیم نه فوایدی که برای ما دارند. اگر فقط به دنبال کمال باشید، مطمئن باشید که تا ابد مجرد خواهید بود.

نمی دانید چگونه با طرف مقابل تان برخورد کنید

برخی از افراد به دلایل مختلف، قادر به برقرار ارتباط با جنس مخالف نیستند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که هنوز نمی دانید در رابطه عاطفی چگونه برخورد کنید، بهتر است فعلا مجرد بمانید در غیر این صورت هم به خود و هم به طرف مقابل آسیب خواهید رساند. شما می توانید در دوران مجردی، با کتاب خواندن، مشورت با افراد باتجربه و غیره... شیوه درست رابطه را بیاموزید آنوقت با اعتماد به نفس بالا قدم در رابطه ای عاطفی بگذارید.

مشکلات دیگری در زندگی تان دارید

رابطه عاطفی پستی و بلندی های خودش را دارد، در این شرایط اگر شما در زندگی تان مشکلات دیگری هم داشته باشید، وضعیت بدتر می شود. در واقع مشکلات زندگی شما می توانند روی رابطه عاطفی تان هم تاثیر منفی بگذارند. بنابراین بهتر است که قبل از شروع هر رابطه ای، به آنها سر و سامان دهید. نه وظیفه شماست که دیگران را نجات دهید و نه وظیفه دیگران است که مشکلات شما را حل کنند. بنابراین اولویت را بر زندگی خودتان بگذارید و تا مشکلات تان حل نشد، قدم در هیچ رابطه ای نگذارید.

منبع: thetalko

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 39
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
10:59 - 1397/12/09
بگو اگه مرد یا زن هستید ازدواج نکنین با جنس مخالف دوست باشین دیگه چرا اینقدر صغری کبری میچینی:))
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۰
ازدواج کنین با یکی مثل خودتون تا خوشبخت بشین و یادتون نره که هزارتا عیب دارین پس عیوب همسرتونم تحمل کنین.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۰
بهتره به جای نوشتن ایده آلیستی بنویسید ایده آلگرا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
دقیقا این مشخصات رو همه ما داریم پس هیچکس دیگه ازدواج نکنه.
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1397/12/09
با این تفاسیر پس هیچکی نباید زن بگیره
پاسخ ها
پرستو
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۰
!!! نه که خیلیم زن بگیر هستید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
پرستو خانم دخترای امروز زن زندگی نیستن
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
نه اینکه شماها خیلی مرد زندگی هستین
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1397/12/09
اینجور باشه همه باید مجرد بمونن.اگه کسی تو ازدواج یعنی هر دو طرف از خود گذشتگی نداشنه باشن که زندگی نمیچرخه.برترین ها اینم مث جریان کوشت که سرطانزا شد یهو ازدواجم که جوونا نمیتونن بکنن و این چیزای بالا حداقل یک موردش تو هر کی هست پس ازدواجم نکنن؟
Iran, Islamic Republic of
11:17 - 1397/12/09
من ایده آلیستم ومتاسفانه تا حالا ازدواج نکرده م.اون آدمی که مد نظرمه انگار وجود نداره.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
ن عزیزم هست ولیی شمااا زیادی مغروری
خودتو زیاد تحویل نگیر
Iran, Islamic Republic of
11:20 - 1397/12/09
دوست اجتماعی دقیقا یعنی چی؟ یعنی دوست جنس مخالف؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۰
یعنی هرزگی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۰
آره دیگه
Iran, Islamic Republic of
12:50 - 1397/12/09
ما آماده ازدواجیم ولی اقتصاد دست پای مارو بسته اینو چکارش کنیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۶:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
اره والا
United States
12:56 - 1397/12/09
من به دلیل این که دوس ندارم آزادی و آرامشم و از دست بدم ازدواج نمی کنم
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1397/12/09
مرد رویاهایتان از راه برسد؟؟؟؟ اقا خدایی چه فازیه تو همه مطلبا همش اینو میذارین خو مگه حرفت فقط با خانوماس؟ یعنی این مطلب درباره آقایون صدق نمیکنه؟ الان میخوام بدونم این مطلب که ساعت ۱۰/۵۱ گذاشته شده دقیقا فقط دخترا باید بخونن که میگه مرد رویاها؟؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
اره واقعا مگه حرف حسابش فقط با خانوماس که میگه مردرویاها!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
اقایون دنبال پدر زن ایده ال میگردن
یعنی من اگه برم دورقوز اباد بگم بابام میلیاردر خودم جراح قلبم و ولی هنوز ازدواج نکردم طرف بدون در نظر
گرفتن موفعیتش ازم خواستگاری میکنه
نگارا
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
بابا خب " زن رویاهایتان از راه برسد" نداریم که...زن نمیاد که تو باس بری...خخخ
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1397/12/09
میگن حرامه وگنه من کلی دوست اجتماعی دارم
Iran, Islamic Republic of
14:48 - 1397/12/09
من چون در کودکی پدرم ما رو ترک کرد برای همیشه از ازدواج متنفر شدم و فکر میکنم با هر مردی ازدواج کنم مثل پدرم هست برای همین هرگز ازدواج نکردم اینجوری نه خودم رو آزار میدم و نه هیچ کس دیگه ای رو
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
آفرین
Iran, Islamic Republic of
16:25 - 1397/12/09
و یادتون باشه هیچ چیزی با ازدواج حل نمی شهرستان فقط بدتر میشه
مقاله عالی بود
United States
17:03 - 1397/12/09
کاش هرجوانی قبل از تصمیم به ازدواج به این نکات مهم توجه میکردوبا متخصص امر مشورت میکرد
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1397/12/09
و صد البته اگر دروغگو و خیانتکار هستید
Iran, Islamic Republic of
17:59 - 1397/12/09
خب چس با این حساب سینگل به گورم من
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۰
بیا ازدواج کنیم سینگل نباشیم
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1397/12/09
من که باید مجرد بموووونم چون هنوز عشق قدیمی مو فراموش نکردم
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1397/12/10
یه مورد هم من اضافه کنم : اگر قصد ازدواج هم دارید ازدواج نکنید !
Iran, Islamic Republic of
16:40 - 1397/12/10
یه مورد هم من اضافه کنم : اگر می خواهید ازدواج کنید هم ازدواج نکنید !
Iran, Islamic Republic of
20:59 - 1397/12/10
مطلب بسیار بسیار خوبی است ولی عنوان درستی برای آن انتخاب نشده!!! عنوان درست چیزی شبیه اینست: اگر نشانه ای از وجود موردی از موارد زیر را در خود می بینید، تا آن را برطرف یا تامین نکرده اید ازدواج نکنید.
من در سنی هستم که میتوانم حتی جوانهای ۴۰ ساله را فرزند خود خطاب کنم. به همه فرزندانم، چه دختر و چه پسر، میگویم که اولا به طور جدی و با تامل روی تک تک مواردی که در اینجا آمده فکر کنید تا روح نکته را کاملا متوجه شده و درک کنید و در موارد لازم سعی کنید خود را تغییر دهید نه اینکه قید ازدواج را بزنید! ثانیا، رعایت آن توسط خودتان را حقی برای شریک آینده زندگی یتان بدانید!
Iran, Islamic Republic of
18:47 - 1397/12/11
به نظر من یه چیز مهم را برترین ها فراموش کرده که بنویسه اونم نداشتنه پول
پاسخ ها
سپیده
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸
اوممم
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1397/12/27
به نکته خوبی اشاره کرده . اینجا طرف می خوابه صبح پامیشه به مامانش میگه زن می خوام . برای ازدواج باید برنامه ریزی کرد . همکار دوستم تو یه روز سه جا رفته بود خواستگاری. می گفت یکیش باید قبول کنه فرقی نمیکنه برام کدومش باشه.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج