ترفند‌های مرتب کردن کمد لباس
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۸۳۸۳۲۶
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۱
۱۲۸۸۲
یکی از نکات مهم خانه داری مرتب کردن کمد لباس هاست. بعضی از خانم‌ها در مرتب کردن کمد لباس دچار سردرگمی می‌شوند و نمی‌دانند این کار را چگونه و به چه صورتی انجام دهند. شاید فکر کنید که مرتب کردن کمد لباس هایتان یا به اصطلاح کمدتکانی، بسیار سخت و طاقت فرساست، اما با رعایت نکاتی می‌توانید این کار را نیز به سادگی به اتمام برسانید و برای سال نو، کمدی مرتب و تمییز داشته باشید.

برترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری: یکی از نکات مهم خانه داری مرتب کردن کمد لباس هاست. بعضی از خانم ها در مرتب کردن کمد لباس دچار سردرگمی می شوند و نمی دانند این کار را چگونه و به چه صورتی انجام دهند.

زمانی که کمد لباس شما بیش از حد پر یا بهم ریخته باشد، شانس این را که تمام لباس هایتان را ببینید و بتوانید آنها را در کنار هم تصور یا ست کنید، از دست می دهید. با مرتب کردن کمدتان، شما می توانید در خرید لباس صرفه جویی کنید، از این رو که می بینید لباس های زیادی در کمتان بوده که فراموش کرده اید. از طرف دیگر می توانید لباس هایی که چند سالی ست نپوشیده اید را دور بیاندازید و جا را برای لباس های نو باز کنید.

ترفندهایی برای مرتب کردن کمد لباس

شاید فکر کنید که مرتب کردن کمد لباس هایتان یا به اصطلاح کمدتکانی، بسیار سخت و طاقت فرساست اما با رعایت نکاتی می توانید این کار را نیز به سادگی به اتمام برسانید و برای سال نو، کمدی مرتب و تمییز داشته باشید. در ادامه نکاتی را برایتان آورده ایم که در این راه به شما کمک می کند.

از خاطره هایتان دل بکنید

اگر شما هم مانند بسیاری از خانم های دیگر، برخی از لباس ها را تنها به این علت که برایتان خاطره سازند در کمدتان نگه داشته اید، وقت آن است که به آنها نیز سروسامانی بدهید. یادتان باشد که کمد لباس های شما کمد خاطره ها نیست. تنها لباس های خاص مانند لباس عروسی یا نامزدی ارزش نگه داشتن دارند. بنابراین حتی اگر نمی توانید که دل از لباس های خاطره انگیزتان بکنید، آنها را از کمد لباس تان خارج کنید و در جای دیگری نگه دارید.

به زمان حال فکر کنید

با تغییر فصل، شما نیز باید تغییراتی به کمد لباس هایتان بدهید. در واقع شما نباید لباسی را که در فصل های گرم سال استفاده نمی شوند، در کمدتان نگه دارید. علاوه بر آن، هنگام جا به جا کردن لباس هایتان، به آخرین باری که لباسی را به تن کرده اید، فکر کنید. اگر دقیقا یادتان نمی آید که یک لباس را آخرین بار کی به تن کرده اید، یا اگر جواب شما «بیش از یک سال است» بهتر است که آن را دور بیاندازید یا به محتاجی ببخشید تا جا برای لباس های نو در کمدتان باز شود. بنابراین هنگام تمییز کردن کمد لباس هایتان، نه به گذشته و نه آینده فکر کنید، اگر لباسی را در حال حاضر نمی پوشید، بهتر است جایش را خالی بگذارید.

شتابزده عمل نکنید

کمدتکانی عید یکی از سخت ترین مراحل خانه تکانی ست، از این رو ممکن است که برای مرتب کردن آن خیلی حوصله به خرج ندهید و شتابزده عمل کنید. ممکن است که از روی بر حوصلگی بسیاری از لباس هایی که ممکن است روزی به تن کنید و دور بیاندازید یا برعکس، حوصله فکر کردن نداشته باشید و همه لباس هایتان را نگه دارید. اما بهتر است که در این مرحله از خانه تکانی، شتابزده عمل نکنید. شما باید با حوصله برای لباس هایتان تصمیم بگیرید.

ترفندهایی برای مرتب کردن کمد لباس

اگر در آن لحظه توان تصمیم گیری ندارید، یک سبد بردارید و لباس هایی که نمی دانید را در آن بیاندازید و آن را در گوشه ای دور از دید قرار دهید. پس از چند هفته دوباره به سراغ آنها بروید. آیا جای خالی هیچکدام از آنها را احساس کردید؟ اگر چنین نبوده که بهتر است آنها را دور بیاندازید اما اگر دیدید که جای برخی از آنها خالی ست و می تواند در موقعیت های مختلف به کارتان آید، آن را به کمدتان برگردانید. بنابراین برای تصمیم گیری عجله نکنید، به خودتان چند هفته فرصت دهید تا بتوانید تصمیم درست را بگیرد.

لباس هایی که نمی خواهید را به 2 بخش تقسیم کنید

هنگام تمییز کردن کمد لباس هایتان، 2 جعبه در کنارتان قرار دهید. روی یکی بنویسید «دور ریختنی» و روی دیگری بنویسید «بخشیدنی». اگر لباسی که نمی خواهید، پاره، کثیف و غیر قابل استفاده است، آن را در دور ریختنی ها قرار دهید اما اگر می بینید لباسی قابل استفاده است اما به هر دلیلی به درد شما نمی خورد، آن را در سبد بخشیدنی قرار دهید و پس از اتمام کارتان آن را به فردی که می دانید به آنها نیاز دارند، هدیه کنید.

با خودتان صادق باشید

یکی از مهمترین چیزهایی که باید هنگام تمییز کردن کمد لباس تان رعایت کنید، صداقت است. شما باید با خودتان صادق باشید. هنگام مرتب کردن لباس ها، از خودتان بپرسید که چه چیزهایی را می پوشید، چه چیزهایی را نمی پوشید یا این که چه لباس هایی را دوست ندارید و... این که یک لباسی را هدیه گرفتید یا آن را در حراج خریدید، دلیل خوبی برای نگه داشتن آاش نیست. اگر واقعا به آن نیازی ندارید، برای دور انداختن آن درنگ نکنید. کمد لباس شما نباید از لباس هایی که برایتان قابل استفاده نیست، انباشته باشد.

ترفندهایی برای مرتب کردن کمد لباس

جا آویزی هایتان را نو کنید

اگر کمد لباس شما هم پر از جا آویزی هایی ست که هر کدام به یک شکل می باشند، بهتر است که به سر و روی آنها نیز دستی بکشید. تصور کنید که تمام جاآویزی های شما به یک شکل باشد، نه تنها ظاهر زیباتری خواهد داشت، بلکه لباس هایتان نیز در یک ردیف و مرتب تر در کمدتان جای می گیرند.

لباس هایتان را بر اساس رنگ مرتب کنید

زمانی که تصمیم گرفتید کدام لباس تان را در کمد قرار دهید، وقت آن است که آنها را مرتب کنید، اما چگونه؟ برای این که کارتان هنگام پیدا کردن لباس های مورد نیاز راحت تر شود، از همین حالا آنها را بر اساس رنگ دسته بندی کنید. به عنوان مثال کل لباس های مشکی تان را در یک ردیف قرار دهید و سفیدها را در کنار آن و... با این شیوه، ست کردن آنها با هم نیز آسان تر خواهد بود.

شما حتی می توانید لباس هایتان را بر اساس طرح هایی که دارند، مرتب کنید. به عنوان مثال طرح های راه راه را از طرح های گلدار جدا کنید و آنها را در کنار هم قرار دهید.

منبع: herstylecode

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Netherlands
10:41 - 1397/12/15
واقعا کمد کار سختی چون جا کمه و لباس زیاد ولی اینا مفید بود
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1397/12/15
ممنون واقعا جالب بود
من همیشه با کمدم مشکل دارم
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1397/12/15
ما هیچ مانگاه...
Netherlands
16:35 - 1397/12/15
اخ گقتیییییییی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2